Katseveer straalt zelfvertrouwen uit 6 luit WEEK VAN DE (H)EERUJKE VIS donderdag 26 april 2012 Een korte tweet maakte me aan het glimlachen. 'Edith, het is weer tijd voor de Oosterschelde- kreeft'. Mac van Dinther, recensent van de Volks krant, werd net als vorig jaar naar Zeeland gelokt voor de kreeft, die we weer samen zouden proeven. Dit keer gingen we naar het recent compleet verbouwde restaurant Katseveer in Wilhelminadorp. Tsjonge, wat heeft het gebouw een mooie gedaantewisseling onder gaan. Katseveer maakte altijd een donkere en naar binnengekeerde indruk. Het heeft zich nu in volle glorie naar de mooiste zijde geo pend, de Oosterschelde, die zelfs op deze regenachtige en kille dag in april boeiend is. Met zo'n mooie plek als voortuin, durf je misschien meer risico's te nemen, maar dan nog moet het een forse investering zijn geweest. Katseveer zal de komende jaren heel veel couverts willen verko pen. Deze dinsdagavond zijn er ne gen gasten. Maar Jessica van der Weel, gastvrouw van Katseveer, kan zeggen dat haar zaak ook met de lunch aardig vol zat. Kreeft zou het zijn en kreeft wordt het. We besluiten het viergangen menu te nemen van 62,50 euro. Maar eerst krijgen we enkele amu ses, zoals scheermesjes met een parmezaan toefje, basilicum crème en een krokantje waarin de parme zaan terug komt. Heerlijk. Mossel tjes in zuur met gestampte macada- mia noten een een gifgroen 'zee' sponsje met ook een zweem van noten. Kok Rutger van der Weel zet zijn handtekening met deze mooie bin nenkomers, alsof hij ermee wil zeggen; 'je wordt niet zomaar een kok met een Michelinster'. Dan begint het echte werk met een gemarineerde rauwe coquille met paprika, iene-mienie maiskolf- jes van de barbecue en groene qui- noa (lijkt op gierst, maar is een plant) popcorn, crème van papri ka en heerlijke aardappelkrokant- jes. De geplette coquille ligt op een laagje gerookte mayonaise. We zijn er stil van en proberen de juiste woorden te vinden om deze zeevruchtencombinatie te beschrij ven: de structuur is sappig en veer krachtig, de smaak vol, want ro mig maar toch ook weer met een licht zuurzoetje. Door de krokante aardappeltjes krijgt het hartigheid. Dit is een coquille die je over een jaar nog herinnert. Met gegrilde heilbot, morieljes, bloemkooltoefjes en gestampte nootjes gingen we verder. De heil bot was perfect gegrild. Macs reac tie 'dan weet je weer dat het een tijd geleden is dat je echt goed be reide vis hebt gegeten'. Een compli ment voor de keuken, die het bord opfleurde met een heldergroene peterseliejus en een leuke grap, 'chips van kippenvel, die ook echt naar kip smaakten'. Het lijkt er veel op dat de ver nieuwde omgeving inspireert. Kok Rutger van der Weel kan met ge mak het niveau van een sterren kok aan. Hij heeft een subtiele stijl, laat de producten in zijn waar de en presenteert het eten op een mooi presenteerblad. Het is kort om een kok met yeel zelfvertrou wen. Het is niet zo eenvoudig om deze twee gerechten te overtreffen. De kreeft, denken we, kan eigenlijk al leen nog maar tegenvallen. Als de borden op tafel worden gezet, zien we een halve kreeft, die ontdaan is van zijn schaal en op lamsoortjes in een gele wortel-komijnsaus ligt. De kreeft is van zichzelf zoetig en die smaak wordt versterkt door mango en kokosroom. Aan de rand van het bord liggen asperge punten en een mousseline van aardappel. Onze achterburen bestelden ge kookte kreeft naturel, 'zonder saus dus en met gereedschap'. Even Uitzicht over de Oosterschelde. CMli7Mtir Vctjv VL£ Reserveer nu een tafel bij een van de deelnemende restaurants en maak kans op een van de: 5 dinercheques t.w.v. €100 www.weekvandeheerlijkevis.nl n weekvandeheeriijkevis @heerlijkevis Gegrilde heilbot. Jessica en Rutger van der Weel in restaurant Katseveer in Wilhelminadorp. dachten we dat we dat voorbeeld hadden moeten volgen. Kreeft ziet er zo mooi uit in zijn rood-roze pantser en het kraken daarvan ver hoogt nog eens de belevenis van kreeft eten. Maar na de eerste hap weten we dat de kok de ingrediënten met ge voel bij elkaar gezocht heeft. De ge kookte kreeft is sappig en fris en de smaak 'blijft overeind' met de toch stevig gekruide saus. Uit alle berichten over de Ooster- scheldekreeft lijkt het alsof de kreeft dit jaar lekkerder, maar ze ker ook populairder is dan ooit. Er zijn zelfs restaurantiers die praten over een ongelooflijke weekomzet van 200 tot 300 kilo kreeft. Op twitter is de kreeft regelmatig onderwerp van gesprek 'af en toe denk ik dat er niets anders dan Prijs-kwaliteit: alles is kiezen: drie keer niet uit eten gaan in een 'brasserie' staat gelijk aan één keer uit eten in een sterrenzaak. Entourage:***** voormalige veerhuizen zijn vaak mooie plekken voor een restaurant. Bediening: mag losser. Horen, zien en ruiken: verbouwing werkt stimulerend voor hele team. Conclusie: Rutger van der Weel haalt met gemak het niveau waaraan een kok met een ster moet voldoen. In Eten doen de redacteuren Edith Ramakers en Nadia Berkelder beurtelings verslag van een bezoek aan Zeeuwse eetgelegenheden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 42