zeeland 13 Niets meer te doen aan vertrekregeling Boerma I IBEI.1 F ZOMERWEEK Europa commentaar Jaar cel voor schieten in Sas MET 4,- KORTING donderdag 26 april 2012 Europa wil meer geld voor 2013. Het was net bekend of de PW in de Tweede Kamer eiste op heldering over de 'Brusselse pi ranha's'. De wijze waarop Euro pa met geld omgaat is een on- derhandelingsspel tussen lidsta ten. Boeren krijgen elk jaar 50 miljard euro subsidie. Ook de Nederlandse, mede door steun van de PW. Europa werkt met begrotingen voor zeven jaar. 2013 is het laatste jaar van zo'n periode. Met Europees geld zijn onder meer spoor- en autowe gen aangelegd. De rekeningen moeten nu worden betaald. Veel landen worden hard getrof fen door de crisis. Dan is het moeilijk uit te leggen dat Euro pa meer geld wil. Zeker niet omdat veel potjes nog gevuld zijn en storten in de lege amper mogelijk is. Nederland hamert al jaren op zuinigheid. Het zijn de landen die meer krijgen dan ze betalen die niet willen bezui nigen. Europa doet er goed aan te matigen. Anders neemt de liefde voor Europa bij de netto betalers verder af. Met grote ge volgen voor Europa. foto's Lex de Meester De dreigende bezuinigingen op de cultuursector zorgden voor een wat moeizaam debat. Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Ton Brandenbarg, voorzitter Raad voor de Cultuur: „Het gaat om de in frastructuur waarin de voornaamste culturele functies zijn opgenomen en de Raad voor de Cultuur moet in vullen wie die functies gaan vervul len en tegen welke prijs." John Louws, 'cultureel betrokkene': „Welke visie of percentages han teert de provincie voor de verdeling van het restbedrag dat overblijft na dat het geld voor de grote festivals van het budget eraf is? Ik hoef nu geen bedragen, maar graag visie." MIDDELBURG - De aandeelhouders van Delta hebben niet de macht de riante vertrekregeling van oud-directeur Peter Boerma te her zien. Volgens Gedeputeerde Staten kunnen de aandeelhouders slechts het beloningsbeleid vaststellen. De uiteindelijke inhoud van het con tract en daarmee ook de hoogte van de vertrekpremie is een verant woordelijkheid van de raad van commissarissen, aldus GS in hun antwoord op schriftelijke vragen van de PvdA-Statenfractie. De provincie is met 50 procent grootaandeelhouder, de gemeen ten hebben samen het andere deel in handen. GS schrijven dat ze zijn benaderd door enkele aandeelhou ders met vragen over de vertrekre geling. Tijdens de informele aan deelhoudersvergadering 11 april is daar nog eens over gesproken. Door gedeputeerde Kees van Beve- ren is, op aansporing van de Sta ten, aangedrongen op een versobe ring van het beloningsbeleid. De raad van commissarissen heeft 'een extra check' toegezegd met het oog op afspraken met de nog aan te stellen nieuwe directeur. Boerma krijgt naast zijn vertrek premie (760.000 euro) en een jaar bonus (117.000) ook 410.000 voor twee jaar advieswerk. Ook dat is een keuze van Delta, aldus GS. Jaap Bos, wethouder Cultuur in Ter- neuzen: „Alle gemeenten waren blij met de regioconvenanten met de provincie. Nu hebben we echter heel veel behoefte aan duidelijkheid over het toekomstig budget. Veel or ganisaties zijn in afwachting." mmmmmimmmmmmmsmmismmmmms KLEURRIJK Vlissingen is kleurrijk versierd. Een groep ouderen heeft met hulp van scholieren van Scheldemond een flink aantal lappen gebreid. Die hangen nu om bomen, lantaarnpalen en parkeer automaten: www.pzc.nl/video STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Ben de Reu, gedeputeerde van Cul tuur: „Over de verdeling van budget ten zijn afspraken gemaakt. Als ik bij andere portefeuillehouders aan klop voor budget zullen zij glimla chen. Duidelijkheid over verdeling komt er niet voor september." MIDDELBURG - Een inwoner van Zelzate (33) is door de Middelburg se rechtbank veroordeeld tot een jaar cel. Tegen hem was veertien dagen geleden een celstraf van 21 maanden geëist omdat hij op 10 december vorig jaar in Sas van Gent een kogel door het been van zijn ex-vriendin schoot. Zij had het gemunt op zijn nieuwe vrien din. Ter bescherming van haar pak te hij een revolver uit zijn auto. Zijn ex wilde het van hem afpak ken. Tijdens die worsteling ging een schot af en doorboorde een ko gel haar been. Volgens de recht bank was er geen sprake van nood weer, zoals de advocaat betoogde. Kijk op wfww.libellezomerweek.nl/voordeel of bel 0900-13 53 0,45 p/m., dagelijks van 10.00-22.00 uur) Als u via de site bestelt betaalt u 2,25 servicekosten in plaats van 3, CHINA TOWN -IBE.ULE ZOMERWEEK Scan de QR code en bestel direct uw kaarten! KOM OOK NAAR DE Bestel kaarten vóór 7 mei en betaal 14,95 i.p.v. 18,95*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3