sport 129 Zeeuws skeelerteam in eredivisie Kerkhove verliest in spannende tweesetter Tweede ronde eindstation Haase Wereldrecordhouder Makau mist Spelen Totilas maakt rentree in Osnabrück Meijer vertrekt bij Alemannia Aachen donderdag 26 april 2012 Niels Steenbakker (links) en Antwan Tolhoek gaan met een nieuw team, Nutswerk/Toyota De Jonge, in de eredivisie rijden. foto Ronald den Dekker door René van Stee GOES - Hoewel het Zeeuwse skeele ren in de breedte magere tijden doormaakt, doen er toch vier spor ters uit de provincie mee op het al lerhoogste landelijke niveau. De ge broeders Erwin en Niels Mesu uit Middelburg komen al geruime tijd uit voor de Friese formatie Habo- vo. Ook Antwan Tolhoek (bijna 18) uit Yerseke en Niels Steenbak ker (23) uit Biggekerke zijn dit sei zoen van de partij. Woensdag pre senteerden zij in Goes hun nieuwe ploeg Nutswerk/Toyota De Jonge. „Heel fraai in tijden waarin de broekriem overal moet worden aangehaald", zei Steenbakker daar over. Over vervoer, brandstof, materia len en kleding hoeven beide Zeeuwen zich dit jaar geen zorgen te maken. Aangezien de mara thons in het kader van de KPN In line Cup veelal in het noorden en het oosten van het land worden ge houden, zullen ze minstens twin tigduizend kilometer op de teller rijden. Zowel Antwan Tolhoek als Niels Steenbakker reed vorig jaar in de eerste divisie, het op één na hoog ste niveau. In zijn debuutjaar ver gaarde Tolhoek met fraaie presta ties, waaronder tweede plaatsen in Vorden en Beilen een een derde plaats in Staphorst, voldoende punten om te promoveren. Waar het allemaal eindigt, kan de jeugdi ge Bevelander 'absoluut nog niet zeggen'. „Elke week progressie boe ken is het allerbelangrijkste. Ook op tactisch gebied moet ik nog veel leren", zei hij. Vooralsnog kan de student aan het Johan Cruyff College in Roosendaal het skeeleren prima combineren met schaatsen (de Yer- sekenaar rijdt vanaf volgend sei zoen voor Wadro, het team van Elfstedentochtwinnaar Henk An- genent) en wielrennen. „Op ter mijn zal ik moeten kiezen, maar ik weet nu nog echt niet wat het zal worden." Niels Steenbakker, student aardwe tenschappen in Utrecht, had al er varing in de eredivisie. Hij verloor echter het plezier in zijn sport. Fy siek malheur in de vorm van een onwillige slokdarm was één van de oorzaken. De motivatie kwam terug toen hij bij zijn club SV Utrecht kennismaakte met John Davis, een voormalig internatio naal jurylid in het inline-skaten en bovendien een gerenommeerde trainer. Tegenwoordig traint Steen bakker samen met Tolhoek twee keer per week onder de hoede van de Engelsman. „John heeft me weer op het juiste spoor gezet. Eind vorig seizoen ben ik alsnog ingestapt in de eerste divisie. En met succes mag ik wel zeggen", al dus Steenbakker. Net als Tolhoek behaalde de Wal- chenaar voldoende punten om te promoveren naar de eredivisie. Vooral zijn derde plaats op het open NK in Hallum sprak tot de verbeelding. Dit seizoen mikt hij ergens op een toptienklassering. „Ik leg de lat hoog, maar het zit er echt in denk ik. Al heb je tussen halve profs wel enig geluk nodig." Tolhoek en Steenbakker rijden ook mee in de landelijke baancom- petitie. Vrijdag doen ze - net als Er- win en Niels Mesu - zelfs mee in het Duitse Gross-Gerau, een crite rium waar de wereldtop aanwezig zal zijn. Steenbakker: „Baanwed- strijden tussen die toppers zijn hartstikke goed voor je snelheid en je behendigheid. Dit is iets wat we in Zeeland door het gebrek aan faciliteiten eigenlijk nooit hebben geleerd. Dat halen we nu dus in." Sanne, Job en Jolijn Vermue (vlnr) trainen voor de PZC Familieloop. foto Willem Mieras WIELRENNEN Ronde van Romandië (WorldTour). Eerste etappe Morges-La Chaux-de-Fonds: 1. Wig gins (GBr) 184,5 km in" 4.50.23, 2. Westra (Ned), 3. Tiralongo (Ita), 4. Van Garderen (VSt), 5. Paterski (Pol), 6. Kirijenka (WRu), 7. Pauwels (Bel), 8. Pietropolli (Ita), 9. Hesjedal (Noo), 10. Weening (Ned), 11. Ruijgh (Ned)' 17. Mollema, 35. Slagter, 38. Hoogerland, 40. Kelderman, 49. Clement, 59. Ten Dam, 102. Keizer 5.32. Algemeen klassement: 1. Wiggins 4.53.51, 2. Rogers (Aus) 0.07, 3. Mollema 0.09, 4. Cle ment, 5. Talansky (VSt) 0.11, 6. Kelderman, 7. Zabriskie 0.12, 8. Spilak (Slv), 9. Plaza (Spa), 10. Machado (Por) 0.13' 15. Slagter 0.15, 34. Ten Dam 0.21, 48. Ruijgh 0.25, 51. Weening 0.27, 53. Westra, 65. Hoogerland 0.35, 103. Keizer 5.48. Ronde van Turkije. Vierde etappe Fethiye- Marmaris: 1. Renshaw (Aus) 132 km in 3.14.01, 2. Goss (Aus), 3. Colli (Ita), 4. Van Pop- pel (Ned), 5. Viagno (Ita), 6. Tsatevitsj (Rus)' 59. Van Winden 0.31, 66. Van Dijk 1.05, 71. Timmer 1.49, 88. Ronan van Zandbeek 8.34, 99. Sinkeldam 8.46,100. Veelers. Algemeen klassement: 1. Gabrovski (Bul) 13.57.05, 2. Diatsjenko (Kaz) 1.33, 3. Andonov Petrov (Bul) 1.38, 4. Palomares (Spa) 1.44, 5. Bardet (Fra) 2.01, 6. Efimkin (Rus) 2.23' 37. Van. Dijk 9.06, 55. Van Winden 15.09, 61. Van Poppel 16.15, 79. Timmer 22.16. TUNIS Tennisster Lesley Kerkhove is er woensdag niet in geslaagd de kwartfinales te bereiken van de challenger van Tunis. De Zierikzee- se was in Noord-Afrika net niet op gewassen tegen de Russin Marina Shamayko: 6-4 7-6 (7-5). Kerkhove is de nummer 349 van de wereld. De Russin staat exact vijf tig plekken lager. De twee waren dan ook erg aan elkaar gewaagd. In de tiebreak kwam Kerkhove nog met 5-4 en rook ze de setzege, maar met drie punten op rijd haal de Shamayko de partij binnen. BARCELONA Tennisser Robin Haase is woens dag uitgeschakeld in het graveltoer nooi van Barcelona. De Haagse spe ler verloor in de tweede ronde in twee sets van de Colombiaan San tiago Giraldo: 4-6 3-6. Giraldo staat op de wereldranglijst iets lager dan Haase: 54 om 45. De Nederlander reikte vorige week nog tot de kwartfinales van het masterstoernooi in Monte Carlo. NAIROBI De wereldrecordhouder ontbreekt in de olympische marathon in Lon den. De Keniaanse atletiekbond pas seerde Patrick Makau namelijk. De drie atleten die namens Kenia voor goud gaan zijn Wilson Kipsang, Ab el Kirui en Moses Mosop. Makau zette vorig jaar in de mara thon van Berlijn het wereldrecord op 2.03.38, maar zondag in de mara thon van Londen viel hij uit De bond van Kenia had die grote stads- marathon aangewezen als een van de scherprechters voor de olympi sche selectie. Kipsang won in Londen, terwijl tweevoudig wereldkampioen Kirui als zesde finishte. OSNABRÜCK Het dressuurpaard Totilas staat voor een rentree. Volgens ruiter Matthias Rath komt hij het ko mende weekeinde in de ring bij een wedstrijd in Hagen, bij Osnabrück. Twee keer eerder werd een wedstrijd kort voor aanvang af- gezegd. Inmiddels kwam Totilas, die met de Nederlander Edward Gal wereld titels won, al sinds het Europees kampioenschap vorige zomer in Rotterdam niet meer in actie. AKEN Erik Meijer vertrekt aan het eind van het seizoen als technisch direc teur van Alemannia Aachen, dat bijna niet meer aan degradatie uit de tweede Bundesliga kan ontko men. Hij heeft met Meino Heyen, de voorzitter van de raad van toe zicht, afgesproken dat hun wegen gaan scheiden. Meijer was sinds 1 januari 2010 tech nisch directeur van Alemannia, waar hij zijn profcarrière afsloot om er daarna assistent-trainer te worden en een managementfunctie te vervullen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 29