Zorgboerderij zelfstandig verder Veerse jeugd heeft nu honk in Grijpskerke i8l zeeland Toerist moet straks op Walcheren vis kunnen vangen op het droge Onze verbouwing is geslaagd! donderdag 26 april 2012 W door Theo Giele KOUDEKERKE - Zorgboerderij Pitte- perk in Koudekerke gaat op eigen kracht verder. Bij Pitteperk wer ken 28 verstandelijk beperkte men sen. Tot nu werden ze door boer en boerin Peter en Marjan Drees- sen en door mensen van zorgorga nisatie Philadelphia begeleid. Vanaf 1 mei regelt de familie Drees- sen de zorg helemaal zelf Ze heb ben hiervoor drie mensen aange nomen. Pitteperk heeft zich aange sloten bij de Stichting Samenwer kende Zorgboeren Zuid. Hierbij zijn ook andere Zeeuwse zorgboer derijen aangesloten. Deze zorg boerderijen worden erkend als aan bieder van kwalitatieve zorg en hebben via de stichting een AW- BZ-erkenning. Pitteperk ligt aan de Breeweg tus sen Middelburg en Koudekerke. Het is een grote boerderij met melkkoeien en daarnaast een mini- camping. De familie Dreessen zette een klei ne tien jaar geleden de deur open voor mensen met een beperking. Het begon met vier 'hulpboeren' die één dag in de week kwamen. Inmiddels zijn er vijf dagen per week hulpboeren aanwezig. Som migen werken er enkele dagdelen, anderen komen elke dag. In de zorgboerderij is flink geïnves teerd. Zo hebben de hulpboeren een geheel eigen rufmte met een kantine en een kleedruimte. Vorig jaar werden zorgboerderij Pitteperk en Philidalphia het niet eens toen de zorgorganisatie een een koerswijziging inzette. Tot gro te opluchting van de ouders van de hulpboeren besloten Peter en Marjan Dreessen op eigen kracht door te gaan. Ons huis is ons thuis. Daarom hebben wij gekozen voor de zekerheid van een bouwbedrijf met BouwGarant-keurmerk. Dan weet je zeker dat het goed komt! BOUW GARAMT U bouwt zeker met BouwGarant wwvsf-bouiffgarantni Bouwbedrijf J. van de Linde Kloetinge Albert Plesmanweg 19 4462 GC Goes Tel. 0113-221040 www.jvandelinde.nl Aannemingsbedrijf A. Poelman BV Zandweg 64 4389 TH Vlissingen Tel. 0118-462440 www.poelmanbouw.nl Bouwbedrijf C.J. Rijk BV Danielsweg 1 4451 HP Heinkenszand Tel. 0113-561593 www.rijkbouw.nl Bouwbedrijf Flipse BV Karreveld 1a 4371 GA Koudekerke Tel. 0118-555900 www.bouwbedrijfflipse.nl Bouwbedrijf Joziasse BV Industrieweg 5 4382 NA Vlissingen Tel. 0118-417873 www.bouwbedrijfjoziasse.nl Bouwbedrijf Braber Renesse BV Kromme Reke 18 4325 AL Renesse Tel. 0111-461940 www.braberrenesse.nl Als het aan de Stichting Welzijn Veere ligt, wordt Grijpskerke het brandpunt van de jongerencul tuur in de gemeente. Woensdag ging daar voor het eerst de deur open van een gloednieuw jeugd honk, bedoeld voor scholieren uit alle dorpen. door Henk Postma GRIJPSKERKE - Of het in een behoef te voorziet, moet nog blijken. Maar woensdagmiddag, toen het nieuwe jeugdhonk in Grijpskerke voor het eerst open was, heerste er in ieder geval een geanimeerde stemming. Al een half uur voor de deur open zwaaide, stonden al wat jongelui uit omringende dorpen vol ver wachting op de stoep. Het is het eerst jeugdhonk in de gemeente Veere dat uitsluitend bedoeld is voor scholieren uit het voortgezet onderwijs, en dat ook voor en door jongeren is ingericht. Met het opdoeken van de jonge- renbus stampte de Stichting Wel zijn Veere de afgelopen anderhalf jaar al jeugdhonken uit de grond in Biggekerke, Aagtekerke en Dom burg. Maar die worden vooral ook bezocht door kinderen van de ba sisschool, zodat de oudere jeugd zich er niet echt thuis voelt. De jeugdhonken zijn maar één dag in de week open, en ook vol wassenenclubs ontplooien er acti viteiten. Dat geldt ook voor het gloednieuwe jeugdhonk in Grijps kerke, dat is gevestigd in gemeen schapscentrum Nimmerdor. Maar het is wel het eerste jeugdhonk dat helemaal voor jongeren is inge richt. Met een poolbiljart, tafelvoetbal spel, dartbord, playstation, televi sie, alcoholvrije bar en niet te ver geten een muur met graffiti. On der leiding van de Vlissingse kun stenaar Martijn Prins nam een tiental jongelui in voorbije dagen de spuitbus ter hand om de wand kleurrijk op te pimpen. Onder hen ook Sanne Boerma (17) uit Koude kerke en Christina de Korte (15) uit Meliskerke. Want het honk is niet alleen bedoeld voor Grijpsker ke. Het richt zich op de verre om geving. Veel jongeren, die net als Sanne en Christina in Middelburg naar school gaan, fietsen dagelijks door Grijpskerke, en kunnen dan gemakkelijk even binnenwippen. „Leuk voor als het je aanspreekt", zegt Christina. Zelf betwijfelt ze of ze er vaak zal zijn te vinden. Vooralsnog is het honk alleen open op woensdag, altijd onder be geleiding van twee volwassen vrij willigers. Of er ook disco-avondjes komen, bijvoorbeeld in het week end, of films worden gedraaid? Misschien als daat behoefte aan is. „Alles is bespreekbaar", lacht jon gerenwerker Annette Poppe. Voor lopig kan de schooljeugd er alleen op woensdag terecht: van 15.00 tot 17.30 en van 19.00 tot 21.30 uur. Op weg naar huis kun nen fietsende scholieren op woensdag gemakke lijk even binnenwippen. Het nieuwe jeugdhonk in Grijpskerke is het eerste in de gemeente Veere dat speciaal door en voor jongeren is ingericht. foto Lex de Meester door Henk Postma VEERE - Waarom gaan we niet met de glijbaan het strand op? En waar om hadden we afgelopen winter geen sleekampioenschappen vanaf het duin? Zomaar wat vraagjes woensdagavond tijdens de 'toeris tische lounge' waarmee de Stich ting Strandexploitatie Walcheren (SSW) en de VW voor Walche ren en Noord-Beveland het toeris tenseizoen officieel openden. SSW-voorzitter Mark Geilenkir- chen legde de vragen voor aan de bezoekers van het evenement in de Grote Kerk van Veere. Wat hem betreft zijn er binnenkort wel van die glijbanen en sleekampioen schappen. Want wie toeristen wil vasthouden behoort hen - ver wend als ze zijn - keer op keer met nieuwe attracties te verrassen. Hij zei dat met een schuin oog naar dijkgraaf Toine Poppelaars van Wa terschap Scheldestromen. Die had net omstandig uitgelegd dat het waterschap er ook zorg voor wil dragen dat de heffings- plichtigen 'veilig en duurzaam' kunnen recreëren. En dat dit niet beperkt hoeft te blijven tot recrea tief medegebruik van dijken of we gen. Want bij kustverdedigings werkzaamheden blijft zo nu en dan wat rijksgeld over voor toevoe ging van een recreatieve voorzie ning als een duikerstrap, een bank je, stijger, visstek, fiets- of wandel pad. Dan kan er, suggereerde Geilenkir- chen, misschien ook eens een be dragje af voor een glij- of sleevoor ziening op het duin. Zeker wan neer ook toeristische onderne mers daar wat in investeren. Al kunnen die misschien beter een app laten maken waarmee toeris ten op hun mobieltjes leuke spelle tjes kunnen spelen, suggereerde marketingdeskundige Ment Kui per. Zoals vissen vangen op het droge. En dat je de winnaars dan een gratis kopje koffie aanbiedt. In het gloednieuwe gemeenschapscentrum Nimmerdor te Grijpskerke namen jongeren woensdag een eigen honk in gebruik. Tevoren nam een tiental scholieren de spuitbus ter hand om één van de lange wanden alvast eens goed met graffiti te pimpen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 18