Vernielingen na Surrender Hrieps Blaten in plaats van heien in De Mortiere Vlissingen zit er lekker warm bij WALCHEREN Ruïne spectaculair Bluereef aquarium Waterschap Scheldestromen doet aangifte van knakken dertigtal bomen; schade loopt in de duizenden euro's almanak DONDERDAG 26 april 2012 17 PZC Nu ook jeugdhonk in Grijpskerke 18 ■fffpq Revolutionaire boot voor KNRM 20 door Henk Postma GRIJPSKERKE - SGP-wethouder Jaap Melse gruwt van de vernielingen die zijn aangericht na afloop van Surrender Hrieps, het jaarlijks mu ziekfestival dat afgelopen weekend plaatsvond in Grijpskerke. „Dat jongeren een feestje houden, oké. Maar andermans eigendommen vernielen, dat tolereren we niet." In het dorp werden banden lek ge stoken. En langs de Mariekerkse- weg, richting Meliskerke, knakten onverlaten, 'wellicht met een stuk in hun kraag' een dertigtal boom pjes. De eigenaar, Waterschap Schelde stromen, schat de schade op vijf duizend euro; voor de boompjes en de arbeidskosten om ze weer te planten. Want er komen inder daad nieuwe boompjes, zegt woordvoerder Arjan Goossen. „Dat gebeurt in het najaar. Het is te laat om nu nog nieuwe te plan ten." Het waterschap zal van de vernieling aangifte doen bij de po litie. „Ook al zijn we bang dat dat weinig uithaalt, want er is nie mand op heterdaad betrapt. Vorig jaar zijn er ook boompjes vernield. Ook toen hebben we aangifte ge daan en dat heeft ook niets opgele verd. We doen het toch weer, al is het maar als'signaal." „We zijn dan wel geen eigenaar", zegt Melse, „maar het gebeurde wel op Veers grondgebied." B en W hebben dan ook besloten alles op alles te zetten om de daders te achterhalen, en ze een forse reke ning te presenteren. Volgens inwoonster Eline Eijkelen- boom was Surrender Hrieps een 'geweldig feest zonder noemens waardige incidenten, mede dank zij de goede organisatie'. Des te jammer is het, schrijft ze in een brief aan de PZC, dat bezoekers na afloop van het feest nutteloze ver nielingen plegen. „Het hufterproof gaas, dat vorig jaar is aangebracht om dit soort vandalisme tegen te gaan, heeft niet geholpen." Hugo Kramer van Surrender Hrieps betreurt het ten zeerste wat in de nacht na het festival is gebeurd. „Maar je kunt niet auto matisch concluderen dat het met ons festival te maken heeft. Het zijn eenlingen die iets stoms uitha len. Misschien kwamen ze van ons af, maar misschien ook niet. Nu worden wij er wel mee belast." VLISSINGEN - De wind giert rond het stadhuis en door de Vlissingse binnenstad. Maar een flink aantal bomen, lantaarnpalen en parkeer automaten heeft het even zo koud niet meer. Dankzij lapjes, sjaaltjes en doeken die een groep ouderen heeft gebreid en die ze woensdag in de stad hebben opgehangen. Aan het project van Palladium en Stichting Werkt voor Ouderen is ook meegewerkt door scholieren van het Scheldemond College. „Wij moeten studiepunten halen en dat kon door hier aan mee te doen", vertellen Melissa Hamers en Kelly Groen. Leuk was het wel, maar aangestoken door het wild- breivirus? „Nee, dat niet." Burgemeester Roep onthulde in het stadhuis het eerste breiwerk. En omdat hij jarig was, kreeg hij als cadeautje een sjaal. Warm. „En kleurrijk", glimlachte hij. En pas send bij Vlissingen, beaamde hij, want kleurrijk is benoemd tot één van de vaste kernmerken van de stad. De breiwerkjes blijven tot 7 mei hangen. foto Ruben Oreel Bekijk ook de video op www.pzc.nl MIDDELBURG - De schaapskudde van Jan Kaljouw loopt sinds deze week rond in het braakliggende ge deelte van woonwijk De Mortiere in Middelburg. Door de crisis in de bouw duurt het jaren langer voordat de wijk af is. Per jaar is de oplevering van en kele tientallen woningen gepland. In de beginjaren van De Mortiere, tot 2010, ging het om honderden per jaar. Om het braakliggend terrein een wat aardiger aanzien te geven is Kaljouw Landschapsbeheer te hulp geroepen. Een kudde van 150 tot 200 schapen houdt de begroei ing kort en gevarieerd. De schapen begrazen steeds een deel van het gebied. Dat deel wordt afgezet met flexibel gaas waar schrikdraad doorheen loopt. De schaapskudde van Jan Kaljouw is inmiddels een bekende verschij ning geworden op Walcheren. De schapen grazen onder meer in het natuurgebied Oranjezon, op de dijk langs het kanaal en in Sou burg. Vorig jaar baarden de scha pen opzien toen ze dwars door het centrum van de stad en over de Stationsbrug liepen. De kudde van Kaljouw liep dins dagavond zoals gebruikelijk over de weg naar De Mortiere. Bekijk ook de video op www.pzc.nl Tip? redactie@pzc.nl Die inwoner van Middelburg was net terug van een vakantie in Roeme nië. Niet zonder trots toonde hij aan iedereen een stuk steen dat hij van een historische vindplaats in de buurt van Mamaya, zo betoogde hij gloedvol, stiekem had meegenomen. Van enorme waarde, voegde hij er aan toe. Totdat iemand bij hem op bezoek kwam die ter plekke erg goed bekend was. Een historische vind plaats en een ruïne in de buurt van Mamaya, die kende hij wel. Inder daad mag daar niets meegenomen worden, ook al stoort niet iedere toe rist zich daar aan. Daarom, zo zei hij, laat het gemeentebestuur er met enige regelmaat puin storten voor de grijpgrage vakantiegangers. #1 --«J"''. Kom nu naar Deltapark Neeltje Jans en sta oog in oog met echte haaien in het Bluereef Aquarium Zeeland. eerv zeeleeuw Kijk voor meer opitapark informatie op NEE www.neeltjejans.nl JA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17