buitenland 19 Boris of Ken voor Londen comfox Aanval op Zuid-Sudan oorlogsdaad 62 jaar innovatief in gezond zitten Conservatieve kandidaat ligt voor op man van Labour voor burgemeesterschap woensdag 25 april 2012 Er zijn zeven kandidaten voor het burgemeesterschap van Londen, maar de strijd gaat tussen de huidige burge meester Johnson en oud burgemeester Livingstone. door onze correspondent Michiel Philippart 1 temmen is zinloos, dus ik blijf thuis bij de bur- gemeestersverkiezing", zegt Robin McGuigan gedecideerd. De vijftigjarige auto monteur woont al heel zijn leven in de arbeiderswijk Hounslow in west-Londen en is alle vertrouwen in de politiek kwijt. „Al jaren ver paupert onze wijk. Vroeger stem de ik altijd, maar Britse politici luisteren nooit. Of ik nu op La bour of de Conservatieven stem, niemand bekommert zich om dit gedeelte." Op 3 mei kiezen de Lon- denaren tussen de huidige burge meester Boris Johnson (Conserva tieven) en Ken Livingstone (La bour). Hoewel er officieel zeven kandidaten zijn, zal de strijd be slecht worden tussen 'Boris en Ken', zoals ze in de volksmond he ten. Livingstone, die tussen 2000 en 2008 burgemeester van de Britse hoofdstad was, bezocht twee we ken terug Hounslow. Hij kwam met de metro op station Hounslow Central. „Om een halte verder in een auto met chauffeur te stappen", weet McGuigan. „Tij dens zijn ambtsperiode is het slechter gegaan met onze wijk. Ik kan me n-iet voorstellen dat velen op hem stemmen." Een overwin ning van de Labour-kandidaat zal echter niet afhangen van de stem mers uit deze door immigranten gedomineerde buitenwijk vol ver ouderde en aftandse arbeidershuis jes met vuilnis in de tuin. Bij de vorige burgemeestersverkiezing kende Hounslow een belabberde opkomst: 25 procent. Johnson won destijds van Livingstone. Ook nu staat hij in de peilingen op winst. In 2008 doorbrak Johnson een de cennialange hegemonie van links in Hounslow. In 2010 bij de lande lijke verkiezingen schaarden de be woners van de wijk onder de rook van het grootste Europese vlieg veld Heathrow, zich weer achter Labour. „Landelijk stem ik altijd op La bour, maar Boris is mijn burge meester. Hij doet het goed en maakt me aan het lachen", zegt Ri chard Ewen (61), al dertig jaar le raar op een middelbare school in Hounslow. „Johnson is zijn belof tes nagekomen, Livingstone niet. Nu wil hij het openbaar vervoer goedkoper maken met overheids geld. Dat is onrealistisch. Johnson zoekt het in geld uit het bedrijfsle ven. Dat lijkt me beter." Behalve Hounslow veroverde John son in 2008 meer arme buitenwij ken. Uit cijfers van het Britse on derzoeksbureau ComRes blijkt dat de armoede in veel van die wijken al sinds 2004 stijgt. Johnson speel de daar vier jaar geleden met suc ces op in. Toch zette de trend zich door. De levensstandaard steeg al leen in het rijke centrum van Lon den. Livingstone probeert nu stem men terug te winnen door te bena drukken dat Johnson niets doet voor de onderklasse. PEKING - President Salva Kiir van Zuid-Sudan vat de Sudanese lucht aanvallen op zijn land op als een oorlogsverklaring. Kiir zei dit dins dag tijdens besprekingen met de Chinese president Hu Jintao in Pe- king. Gevechtsvliegtuigen uit Sudan heb ben in de nacht van maandag op dinsdag drie grensplaatsen in buur land Zuid-Sudan aangevallen. Daarbij waren een markt en een olieveld het doelwit. Bij de nieuwe bombardementen is een onbe kend aantal mensen gewond ge raakt, zeggen de autoriteiten in het zuiden. Ook zouden Sudanese grondstrijdkrachten met tanks en artillerie de grens zijn overgesto ken. De Sudanese president Omar al-Bashir heeft gezegd dat de mili taire campagne wordt voortgezet totdat alle zuidelijke troepen of hun bondgenoten uit het noorden zijn verdreven. Zuid-Sudan maakte zich in juli los van Sudan. De onafhankelijkheid vloeide voort uit een in 2005 geslo ten vredesverdrag dat een einde maakte aan een jarenlange oorlog. De twee landen zijn het echter nog oneens over het verloop van de grens en de verdeling van olie-opbrengsten. China heeft gro te belangen in beide Sudans en ver mijdt zorgvuldig partij te kiezen. krant werd vorig jaar zomer opgehe ven na alle ophef rond het afluiste ren. Donderdag en vrijdag wordt Ru pert Murdoch gehoord door de com missie. foto Andy Rain/EPA Voel het vakmanschap! Het selecteren, naaien, stikken en bewerken van stof en leder is handwerk. Wat meteen in het oog springt, is de hoogwaardige bekleding en de gedetailleerde afwerking. De Comfox banken zijn vervaardigd van de beste materialen en voldoen wat onder steuning betreft aan de natuurlijke behoeften van het lichaam. Als u een zit neemt, achterover leunt of onderuit gaat, wordt u omarmd door meer dan 60 jaar Duits vakmanschap. En dat voelt goed. 500.- inruilkorting voor uw oude meubilair!" Profiteer deze week! Productbrochure aanvragen kosteloze iservice achternaam i voorletters j straatnaam postcode woonplaats ltelefoonnummer s-maii adres WK17_C1_PZC Zonder pnst78gel opsturen naar: Comfox. Antw, nr,: "707, B070 WB ISiunspeet j By W. Schillig Hardstalen frame 0 22mm Ergonomisch gevormde arm en rugleuning Alles weten over goed zitten? U bent overtuigd dat uw lichaam een gezonde zit verdient? Vraag de gratis brochure aan waarin u alles komt te weten over Comfox. Bel 0341 - 26 06 76 of kijk op www.comfox.eu voor alle dealers. Hoogwaardige bekleding 100D/o handwerk Vormschuim vulmaterialen Multi-instelbare zitting Fabia Fiora 1 Vraag naar de voorwaarden. Niet geldig i.c.m. andere acties.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9