Goese asielzoekster eist inzage in dossier 20| zeeland Informatiebijeenkomst Burgemeester gezocht Krimp Award gewonnen /7\ AutoTeam Minister wil via Raad van State bekijken stukken voorkomen Twijfels over woningbehoefte gemeente Goes Scheepswerf mag meer herrie maken Meriva 1.4 Edition woensdag 25 april 2012 W door Adri Klinkenberg DEN HAAG - Demissionair minister Leers is in hoger beroep naar de Raad van State gestapt om te voor komen dat aan asielzoekers inzage moet worden gegeven in de zoge heten minuut die bij hun asielbe slissing hoort. Een 25-jarige Somalische asielzoek ster uit Goes eiste voor de Middel burgse rechtbank met succes inza ge met een beroep op de Wet be scherming persoonsgegevens (Wbp). De vluchtelinge kreeg een tijdelij ke verblijfsvergunning tot juli 2014. In de minuut staat de redene ring van IND-ambtenaren waar om een bepaald besluit is geno men. Leers spreekt van een intern stuk dat geen deel uitmaakt van de uiteindelijke beslissing op de asielaanvraag. De Somalische kreeg in 2009 een verblijfsvergunning die vijfjaar gel dig is. Zij heeft tegenover de IND verklaard dat ze bang is vermoord te worden door de moordenaar van haar vader. Ook zegt zij dat ze het risico loopt op verkrachting als ze moet terugkeren naar haar va derland. De vrouw wil weten hoe de IND is gekomen tot het verlenen van een tijdelijke verblijfsstatus en wel ke persoonsgegevens over haar door de IND worden bewaard. In de minuut staat de complete doop ceel van de aanvrager inclusief ge gevens over de familie, taalanaly ses door derden en hoorverslagen. De gegevens zijn afkomstig van de vluchtelingen zelf, maar komen ook van taalanalisten, het Centraal Orgaan Opvang Asielzoekers (COA) en van inlichtingendien sten. Er kunnen ook verklaringen in zitten die niet gebruikt zijn voor de asielbeslissing maar in een later stadium wel gebruikt wor den. „Er is geen enkele manier om te controleren of de verwerkte ge gevens juist en volledig zijn", schrijft A. Louwerse, advocaat van de Somalische vrouw. Bij de Raad van State zijn momen teel twee van deze zaken aanhan gig- Stresstest Kerncentrale Borssele naar aanleiding van het kernongeval in Fukushima Op 8 mei 2012 vindt een informatieavond plaats in Heinkenszand over de stresstest (ook wel 'robuustheids- onderzoek' genoemd) van de kerncentrale Borssele, uitgevoerd naar aanleiding van het kernongeval in Fukushima DaHchi (maart 2011). U bent van harte welkom om aanwezig te zijn. Doel informatiebijeenkomst Kort na het kernongeval in Fukushima heeft de Europese Commissie besloten dat de veiligheid van alle kerncentrales in Europa opnieuw onderzocht moest worden. De minister van Economische Zaken, Landbouw Innovatie (EL&I) heeft aan Elektriciteits-Produktiemaatschappij Zuid-Nederland EPZ opdracht gegeven het onderzoek uit te voeren voor de kerncentrale Borssele. Onderzocht zijn de gevolgen voor de kerncentrale van extreme natuurlijke voorvallen, zoals overstromingen en aardbevingen. Het onderzoek geeft inzicht in de veiligheidsmarge van de kerncentrale en mogelijke verbeterpunten. Bij de informatiebijeenkomst zullen vertegenwoordigers van het ministerie, de Kernfysische Dienst (KFD) en van EPZ aanwezig zijn. De bijeenkomst biedt de gelegenheid om geïnformeerd te worden over de resultaten van de stresstest voor de kerncentrale Borssele, de bevindingen daarover van de Nederlandse overheid en de Europese Commissie. Ook zullen de vervolgactiviteiten aan de orde komen. Deze bijeenkomst start met een inleiding over de opzet, inhoud en resultaten van deze stresstest. U kunt daarna vragen stellen. Tijd en plaats informatiebijeenkomst De informatiebijeenkomst vindt plaats op 8 mei a.s. van 19.00 uur tot 21.00 uur in Vergader- en Congrescentrum De Stenge, Stengeplein 1,4451CZ Heinkenszand. Alle documenten en nadere informatie zijn ook te vinden op de website: http://www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/ kemenergie/europese-stresstest-kemcentrales. —Ir voel je v r i j Pearyweg 19, (0113) 23 79 23 Bedrijfsweg 2 (Vrijburg), (0118) '461710 Een diepe sloot is de oplossing voor het wate probleem waarmee een deel van de wijk Pooi bacht in Zierikzee kampt, vinden Sterre Baan Ista, Niek Besling en Robbert-Jan Pos van hei Pontes Zeeman in Zierikzee. GOES - De provincie wil dat de ge meente Goes de woningbehoefte voor de periode tot 2040 nader on derbouwt. Dat schrijven Gedepu teerde Staten (GS) in een zienswij ze op de ontwerp-structuurvisie van de gemeente. Goes verwacht op basis van prognoses tot 2040 tussen de 2500 en 3500 nieuwe wo ningen te moeten bouwen, maar GS twijfelen aan die aantallen. Uit geen van de prognoses die de pro vincie heeft geraadpleegd, blijkt dat die aantallen reëel zijn. GS ad viseren Goes daarom enerzijds de woningbouwplannen te faseren of andere prioriteiten te stellen en an derzijds om binnen de Bevelan- den afspraken te maken over de woningbehoefte. GS vraagt zich verder af of de gemeente inbrei- dings- en herstructureringslocaties voldoende kan invullen. HEINKENSZAND - Het CDA Borsele is op de eigen website een gerichte campagne begonnen om voor de volgende bestuursperiode mensen te interesseren voor het bestuurlij ke werk in de gemeente Borsele. 'CDA Borsele zoekt burgemeester in Borsele'. is het motto van de campagne. „Niet omdat de huidige burge meester niet zou voldoen. Integen deel zelfs. De heer Gelok is een prima burger vader. Maar we zoeken mensen die ook iets willen betekenen voor de samenleving. En burgemeesters hebben meestal dezelfde drive", zegt Ad Lijmbach van het campag neteam. „Met de gerichte actie zoekt het CDA mensen die actief mee wil len doen in de politiek. Dat kan bij de fractie, als raadslid, wellicht als wethouder en misschien wel doorgroeiend naar burgemeester in Zuidoost-Brabant." HANSWEERT - Scheepswerf Rei- merswaal mag verder met het stra len van een schip. Dat werk was begin maart door de provincie stil gelegd omdat er teveel lawaai bij werd gemaakt. De provincie heeft nu een gedoogbeschikking ven zodat het werk toch door kan gaan. De provincie wil de scheeps werf toestaan twaalf dagen per jaar meer herrie te maken. De werf heeft nu nog tien dagen no dig. In het weekend en 's avonds mag niet worden gewerkt. Ministerie van Economische Zaken, Landbouw en Innovatie Het waren de vijf beste 'adviesbu reaus' die dinsdag hun ideeën voor de jury van de Krimp Award 2012 presenteerden. En het was een beetje appels met peren verge lijken, zo gaf Paulien van 't West einde van natuurorganisatie IVN toe. „Want de vraagstukken zijn di vers en de leeftijden variëren." Maar er kon slechts één de win naar worden en dat was het team van Nina Dries, Vivian van de Vrie, Myrthe de Ruysscher en Lau ra Heyens. De vier wisten zich goed staande te houden toen het panel van deskundigen allerlei vra gen op hen afvuurde. Ook zat de presentatie goed in elkaar. Maar de Het winnende team van het Zwin College v.l.n.r Vivian van de Vrie, Nina Dries, Myrthe de Ruysscher en Laura Heyens. foto Ronald den Dekker van 19.995,- voor 16.995. Wir leben Autos. Gemiddeld brondstofverbruik en COj-uitstoot: liter/100 km: 11,3-1.2: kms/liter: 8,8 - 83,3; CO2 gr/km 265-27. Actie geldig zolong de voorraad strekt. Prijzen zijn excl. otleveringskosten, metollic lok en eventuele opties.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 20