Wijk wil geen geesteszieke bewoners ZEEUWS-VLAANDEREN Maquette tunnelboor in het Visserijmuseum Bezwaren tegen huisvesting psychiatrische patiënten in drie woningen aan de Bachlaan in Hulst Inschrijftermijn Junior Rock Rally verlengd wegens weinig interesse Brand in woning Watertoren Oostburg baadt straks in nieuw en energiezuinig licht DINSDAG 24 april 2012 17 PLC Mooiste jeugdhonk van Terneuzen 18 en 19 door Eugène Verstraeten HULST - Twintig gezinnen uit de Bachlaan, Milockstraat en Strauss- laan in Hulst maken bezwaar te gen de huisvesting van elf psychia trische patiënten in drie woningen aan de Bachlaan. De bezwaarmakers denken dat de veiligheid van de omwonenden niet gegarandeerd kan worden van wege het 'onvoorspelbare gedrag' van de bewoners. Ze wijzen er in een brief aan de gemeenteraad op dat de wijk Tragel en in het bijzon der het plan Milock bekend staat als een wijk waar veel jonge gezin nen met jonge kinderen wonen. „Met name de onzekerheid om trent de veiligheid van onze kinde ren veroorzaakt grote ongerust heid onder de omwonenden. Wij vinden het niet gepast dat mensen met een dergelijk ziektebeeld ge plaatst worden in een woonwijk als Tragel." Ze willen dat er andere huisvesting wordt gezocht. In de drie huizen woonden sinds 2001 cliënten van Stichting Tragel. Daar konden de bewoners wel mee leven. Nu de drie woningen echter worden gehuurd door Stich ting Zeeuwse Gronden voor de huisvesting van psychiatrische pa tiënten vinden ze dat een 'wezen lijk verschil'. Een voor de bezwaar makers georganiseerde informatie bijeenkomst moest de lucht kla ren, maar heeft de ongerustheid al leen maar verder vergroot. Inmiddels zijn de drie huizen al zo'n twee maanden bewoond en zijn er volgens Jeanine van der Horst van Zeeuwse Gronden geen klachten binnengekomen. „We moeten vechten tegen vooroorde len. Zwaar gedragsgestoorde gehan dicapten worden vaak 'lief gevon den. Maar iemand met een geestes ziekte wordt al snel als 'eng' ge zien. Zolang dat imago niet veran dert, hou je dat." Wat haar vooral steekt is dat een wijkbewoner die lid is van de raad van toezicht van Tragel ook tot de groep bezwaarmakers behoort. „Zo iemand zou toch beter moe ten weten." Het argument van onveiligheid snijdt volgens Van der Horst geen hout. „Onze mensen zitten over dag op school, ze werken of bezoe ken de dagbesteding. Bovendien is er 24-uurs zorg en begeleiding. Ie dere wijkbewoner kan hier bin nenlopen voor een kopje koffie en een praatje." B en W stellen de gemeenteraad voor de bezwaren 'voor kennisge ving' aan te nemen. HULST - De inschrijftermijn voor de talentenjacht Junior Vestrock Rally in Hulst is tot komende za terdag verlengd. De organisatie van het evenement, dat maandag plaatsvindt, heeft nog maar tien in zendingen. Bands die willen mee doen, kunnen zich nog opgeven via junior@vestrock.nl. De winnaar van het evenement mag op 1 juni optreden tijdens Vestrock junior, waar ook onder meer Nick Simon op het po dium staan. De belangstelling voor 'grote broer' Vestrock Rally was met 241' inzendingen overigens enorm. Tien van hen (vijf bands en vijf df s) staan zondag vanaf 20 uur op het Cornelis de Vosplein. TERNEUZEN - In een woning aan de Jan van Rompustraat in Terneu zen heeft maandagmiddag een brand gewoed. De brandweer rukte uit met een blusvoertuig en een ladderwagen. Het vuur dat door onbekende oor zaak is ontstaan in een bak met speelgoed, was vlug onder contro le. In de woning is veel rook- en roet- schade ontstaan. De brand trok veel bekijks. OOSTBURG - De verlichting die de watertoren in Oostburg 's avonds en 's nachts van kilometers af stand zichtbaar maakt, wordt ver nieuwd. Vereniging Onderne mend Oostburg (VOO) neemt daartoe het initiatief. De verlichting bestaat nu nog uit hallogeenlampen, legt VOO-secre- taris Nico van den Ameele uit. „De helft daarvan is kapot, dus het wordt tijd voor vervanging." Daar bij wordt gekozen voor energiezui nige ledverlichting. „We hebben bij verschillende Oost- burgse bedrijven een offerte aange vraagd", vertelt Van den Ameele. De Rabobank heeft al 6500 euro toegezegd en van de gemeente Sluis komt 4000 euro. De rest leggen de ondernemers zelfbij. AAR KI BRESKENS - Ruim vier meter hout en plastic is Breskens getakeld en in de wisselzaal ge- pend. Hiervoor moest nog even plaats wor- museumseizoen. Vanaf zaterdag kunnen be- maandagmiddag door een gedeeltelijk afge- plaatst. Vrijdag wordt het nieuwe seizoen sa- den gemaakt voor de maquette van de tunnel- langstellenden deze tijdens de openingstijden broken balustrade met veel pas- en meetwerk men met de thematentoonstelling 'De Wester- boor. De tentoonstelling met veel informatie van het museum bezoeken, in het Visserijmuseum boven de vismijn in scheldetunnel maakt meer mogelijk' geo- over de tunnel is te zien tot het einde van het foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53