Gas gebruikt om flappentap te kraken Doorstart NatuursteenHuis BEVELANDEN/THOLEN Gezonde school danst de sportweek open Rabobank Oosterschelde vervangt pinautomaat na mislukte plofkraak De Moolhoek almanak Opruimen DINSDAG 24 april 2012 17 PZC Van bank tot fysiopraktijk 18 en 19 door Luc Oggel RILLAND - De dader of daders die afgelopen weekeinde hebben ge probeerd de Rabobank-pinauto- maat aan de Hoofdweg in Rilland te kraken, wilde(n) het apparaat opblazen met gas. Dat zegt direc teur Ad de Korte van Rabobank Oosterschelde. De zogeheten plofkraak mislukte zaterdagnacht, omdat er een gas- alarm afging. Dat treedt in wer king als er gas in de automaat wordt gespoten. Er was geen schade, maar omdat de alarminstallatie voor eenmalig gebruik is, zal de pinautomaat toch enige tijd buiten gebruik zijn. „Het is noodzakelijk om het alarm te vervangen, maar omdat het een vrij oude automaat is, zal er een volledig nieuwe pinautomaat wor den geplaatst", zegt De Korte. Hij hoopt dat die medio mei in bedrijf is. „We hebben even geen tijdelij ke automaat voorhanden, dus het is overmacht." Mensen die contant geld nodig hebben, kunnen zolang pinnen in de Spar-supermarkt aan de Hoofd weg. Aangezien tegenwoordig alle pin automaten zijn beveiligd met gasa- larmen, begrijpt De Korte niet dat er nog pogingen worden gedaan om plofkraken te plegen. „Het wa ren dus amateurs." Bij de auto maat werd een verlaten zwarte Au di aangetroffen, die in Amsterdam gestolen bleek te zijn. De politie had maandag nog geen tips binnengekregen over de po ging tot kraak van de Rillandse au tomaat. In de Oosterschelderegio is tot nu toe één keer eerder geprobeerd een pinautomaat, ook van de Ra bobank, op te blazen. Dat was op oudjaarsdag 2010 in 's-Heeren- hoek, aan de Deken Holtkamp- straat. Ook die poging mislukte. Op de automaat werden ontplof fingsmaterialen gevonden. In de Werrilaan werd later een gasfles aangetroffen. In combinatie met de diefstal van een auto-accu wérd die in verband gebracht met de plofkraak. KAPELLE - Een ochtendje hard aanpoten, meer is er niet nodig om een dansact met 270 kin deren op touw te zetten. Nicky Braam stu deerde gisteren met de hele openbare basis school De Moolhoek in Kapelle een dansact in. Dat gebeurde ter gelegenheid van de Natio nale Sportweek. Op scholen wordt deze week veel extra aandacht besteed aan sport en be wegen en De Moolhoek is' het aan zijn stand verplicht om flink uit te pakken. De Moolhoek haalde als een van de eerste scholen in Neder land het vignet Gezonde School. Tijdens de Nationale Sportweek wordt intensief samen gewerkt met sportverenigingen. De leerlingen van de Moolhoek maken kennis met bijzonde re sporten. foto Ronald den Dekker door Luc Oggel GOES - De Goese onderneming Na tuursteenHuis maakt een door start onder de naam Het Natuur steenHuis. Vorige maand viel het doek voor het bedrijf, met name doordat de activiteiten in de bouw nagenoeg stil zijn komen te liggen. Bij het be drijf werkten op dat moment acht tien mensen. Er waren na het fail- lissement goede kansen op een doorstart en dat is nu dus gebeurd. Zeker tien oud-werknemers weer werk gevonden in de nieuwe on derneming, maakte het bedrijf gis teren bekend. Het NatuursteenHuis heeft vesti gingen in Goes en Middelburg. mHeawMHsMB Tip? redactie@pzc.nl Het bedrijf levert en bewerkt na tuursteen voor de bouw, maar maakt en onderhoudt ook gedenk- monumenten en grafstenen. In dat laatste is nog voldoende werk. Het bedrijf gaat op de oude voet verder, alleen voorlopig dus met een kleiner aantal mensen, het is de bedoeling om uiteindelijk weer uit te breiden. 'Van een gewone meidenkamer is de 12-jarige Imke naar een gigagrote zolderetage verhuisd. Inclusief studie tafel en loungehoek met comfortabe le kussens. Niet verwonderlijk dus dat ze sindsdien vooral daar vertoeft en zich minder in de huiskamer laat zien. Haar ouders hebben dat er wel voor over. Maar ze stelden ook een belangrijke voorwaarde: eigen troep opruimen. Dus die hockey tas zelf leeghalen, kleren in de wasmand gooien en geen troep meer op de trap laten slingeren. Imke kon zich wel vinden in deze deal. Uit eigenbelang uiteraard. Maar ook omdat ze haar moeder goed kent. „ja, jij hebt er ook belang bij", hield ze die voor, „want jij bent zelf ook niet zo van het oprui-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47