N57 Ouddorp moet veiliger Onvoldoende steun voor plan coffeeshop i8l zeeland Roep om maatregelen na ernstig ongeval Kunstspeuren in zak Zuid-Beveland Schildjes zonnebril op sterkte vanaf 125,00 |jsrfc7 Tm iÉHfefiü tilroeoptiek dinsdag 24 april 2012 door Ton van den Nouweland zierikzee - De gemeente Goede reede vraagt om maatregelen die de N57 (Dammenroute) veiliger moeten maken. Wethouder Bert Tuk gaat hierover praten met weg- beheerder Rijkswaterstaat Zee land. De roep om maatregelen komt na een ongeval waarbij vrijdag drie doden vielen. Tuk: „Dit ongeluk is voor ons aanleiding voor een af spraak bij Rijkswaterstaat Zeeland over maatregelen die een dergelijk incident voor zover mogelijk kun ne voorkomen. Je kan daarbij van alles bedenken. Een van die maat regelen zou een betonnen barrier tussen de rijbanen kunnen zijn, zo als die er op Voome-Putten al ligt. Dat gaat alleen heel veel geld kos ten omdat dan de weg moet wor den verbreed." Rijkswaterstaat wil eerst de oor zaak van het ongeval boven water hebben, voordat er gesproken wordt over maatregelen. Woord voerder Edwin de Feijter: „Laten we voorop stellen dat dit een ont zettend tragisch ongeval is. Natuur lijk wil je niet dat zoiets kan gebeu ren. Maar het is lastig conclusies trekken als het politieonderzoek nog niet is afgerond. Als het onge luk niets met de weginrichting te maken heeft, dan heeft praten over maatregelen geen zin. Blijkt dat wel zo te zijn, dan zijn wij de eerste die hieraan iets willen doen. Maar op dit moment kan Rijkswa terstaat geen uitspraak doen over het aanbrengen van een midde berm." De gevaren van de N57 op Goeree zijn bij de wegbeheerder bekend. De Feijter: „Eind dit jaar worden de verkeerslichten op de N57 bij Ouddorp vervangen door een rotonde. Verder hebben we de snelheid teruggebracht naar 80 ki lometer." Tuk is hoe dan ook wel kom bij Rijkswaterstaat in Middel burg. „We gaan in gesprek. Dat is logisch", aldus De Feijter. Bij het ongeval vrijdagmiddag ter hoogte van Ouddorp-Haven botste een personenauto op een vrachtwagen. Na de botsing sloeg de personenauto over de kop. Bij het ongeval kwamen een 49-ja- rige man, zijn 52-jarige vrouw en hun 15-jarige dochter om het le ven. Dé 18-jarige dochter van dit gezin uit Eindhoven raakte zwaar gewond. De politie Rotterdam-Rijnmond is nog bezig met het technisch onder zoek en het verwerken van de ge tuigenverklaringen. hoedekenskerke - 'Hersenspinsels en Wolkenkrabbers' is het thema van de open atelierroute 'Kunst- speuren in de Zak'. Deze route door de Zak van Zuid-Beveland is zaterdag en zondag tussen 11.00 en 17.00 uur. Negentien kunstenaars doen mee. De presentatie van de deelnemers is in Theetuin Pleisterplaats Boer- haave' aan de Kerkstraat in Hoede- kenskerke. Bij de kunstenaars en galeries zijn diverse kunstuitingen te zien. Van schilderen en boek-, papier- en taalkunst tot keramiek en werkstukken in klei en steen. Het goede doel van 2012 is het pro ject 'Amigo Libro' in Mozambique. Kunstenaar Rafo Diaz probeert kinderen enthousiast te maken voor boeken. Onderdeel van zijn project is om in scholen en weeshuizen mini-bi bliotheken op te zetten. Iedere dag om 19.00 uur het PZC videojournaal www.pzc.nl MIDDELBURG - Het plan voor een coffeeshop in het Middelburgse Stationsgebied lijkt op voorhand onhaalbaar. Binnen de gemeente raad is vooralsnog geen meerder heid te vinden, zo blijkt na een rondgang. Van de oude coffeeshopcoalitie (PvdA, WD, LMP, D66, Groen links en Duurzaam Rood) laten de fractievoorzitters van de so ciaal-democraten en de liberalen op voorhand weten dat ze dat plan om verschillende redenen niet zien zitten. CDA, CU en SGP zijn sowieso tegen een coffeeshop. De WD vindt dat coffeeshops voor te veel overlast zorgen. Frac tievoorzitter Benno Nieuwenhuis vindt dat gebruikers naar Goes en Vlissingen moeten gaan om daar hun wiet of hasj in te kopen. Frac tievoorzitter Peter de Doelder (PvdA) vindt met de WD dat grond die toegezegd is aan de BAM, niet tijdelijk overgedragen mag worden aan mensen die een coffeeshop willen opstarten. De initiatiefnemers Dimitri Breeu- wer en Will van Looy proberen al ruim drie jaar een coffeeshop in Middelburg van de grond te krij gen. Zij wilden eerst beginnen in de Stationsstraat 24. Toen daar geen raadsmeerderheid voor was te vinden, wilden ze een dergelijke shop starten aan de Kleverskerkse- weg. Ook dat plan haalde het niet in de gemeenteraad. Volgens Breeuwer is het plan voor een tij delijke coffeeshop op het terrein tussen station en Schroeweg hun laatste poging. Hij wil met Van Looy een verkooppunt van soft drugs beginnen en - gescheiden van de verkoop - een café waar ge rookt kan worden en klanten fris, koffie en thee kunnen drinken. Stad Lande ageert met regelmaat tegen projecten die het aanzien van het eiland schaden, maar toont ook waardering voor goed geslaagde restauraties. Naast oorkondes gebeurt dat nu ook met schildjes, die aan het pand geschroefd kunnen worden. de complete t ongeacht de prijs UW BRIL IS MAATWERK DAAROM KIEST U VOOR TILROE OPTIEK incfglazen en montuur L zorgverzekeraars^#^ walstraat 81 vlissingen - :Stilróeoptiek 0118-412370 www.tilroe.nl PI tilroeopticien brtlmöcfë &<X)ntactlënzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 42