Btufcmêt 3 Bimufi dinsdag 24 april 2012 Het is het hupje over de sluis bij Veere, de ver snelling op de minihellinkjes op de Polredijk richting Vrouwenpolder, de verbazing in de ogen van de schapen als je naar ze roept in het voorbijgaan, de kadans tegen de wind in op de Emmaweg, hartslagen bonkend in de keel, lekker doortrekken op de Munnikdijk, snel, waar de weg een beetje naar beneden loopt tussen de bomen langs de rand van het bos, fietstoeristen verschalkend in het voorbijgaan; het is het asfalt in de Dorpsstraat in Oostka- pelle, tegen het autoverkeer in, gevolgd door de lancering op die gekke verkeersdrempel, het oogcontact met de automobilist van rechts die je nog net ziet en voor laat gaan, het moppe ren en snotteren richting Domburg. En meer gemopper in Domburg, waar de weg langzaam maar gemeen omhoog loopt, maar wel stil en snotterloos gemopper: het is zaak om zo cool mogelijk langs de volle terrassen te trappen. Het is het ontzag voor de steile helling richting de Panoramaweg voor Westkapelle, met een vaartje er tegenop peren, bovenaan even uit- hijgen, met een blik naar rechts op de surfers die op de golven dansen, en de opluchting na de Panoramaweg, op de Westkaap; het is hijgend, na bijna dertig kilometer tegenwind, een banaan eten met uitzicht op zee. En - altijd - een foto maken van de prachtige rood-witte kleine vuurtoren, die elke dag, op elk uur, an ders is. Dan schuinhangend door de westen wind omlaag naar Westkapelle, jakkeren over het smalle asfalt langs de kreek, met de wind van opzij tempo draaien door de polder, profi terend van de wind in de rug richting Dishoek versnellen tot ruim vijfendertig, nonchalant de buffelende tegenliggers groeten, het is de spontane aanmoediging van de wandelaars op de hoge helling - een col bijna! - bij Westduin, de adrenalinestoot op de boulevard richting Michiel, de trage auto's links passerend tegen de veertig in het uur, laverend, hopend dat er niet eentje plots uitwijkt, maar wetend dat je nog op tijd reageert als het gebeurt, een korte kluun over het Keizersbolwerk, over de groene boulevard uitrijden, de benen rust gunnen, vlak langs de grote zeeschepen. De sluis over, hetzelfde kanaal, en weer dat hupje, maar met een andere klank, en over de ooit zo drukke weg bij het Veerplein, en dan het jaagpad, het eindeloze jaagpad, met aan de rechterkant het water, waar een paar honderd meter verderop een andere fietser rijdt. Aan zetten, doortrappen, schakelen, op zoek naar adem. Even inhouden. Uithijgen. Er voorbij. En dan een kalm 'heuj'. En doortrekken, half dood, paars aangelopen, maar pas uithijgen bij de stoplichten bij de Middelburgse Schroe- brug, shirtje recht. Aanstelster Nadia Berkelder /(>"^Westkapelle Zoutelande Koudekerke Vlissingeny Oostkapeüe Vrouwenpolder -"Domburg vs, Serooskerke '"\s^ Aagtekerke Veere Gapinge |j Grijpskerke 5 Meliskerke Middelburg Arnemuiden route ±58 km

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 35