w 2 Datrriraj^m dinsdag 24 april 2012 den die je mét een racefiets bereikt, brengen het hoofd op hol. Ik koop mueslirepen voor in het zakje op mijn rug en heb inmiddels een hele winkel aan van die hysterische fietskle- ding: korte broek, lange broek, shirts zonder mouwen, shirts mét mouwen, losse beenstuk ken voor als het nog wat fris is, een regenjasje, ondershirts en - dat durf ik best toe te geven, al is het aarzelend - overschoenen. Onderweg gluur ik vanachter de blauwe glazen van mijn belachelijke bril naar de fietsen van tegenlig gers. Geen idee waarom, want verstand heb ik er nog steeds niet van. Tja. Op een zonnige zomeravond in juli vorig jaar klikte ik een geleende schoen aan een pedaal van de racefiets van een collega. Ik ging, angstig, met één voet vastgeklonken en vreemd gestrekt naar dat lage stuur, door de brand gang, duwde voor op straat de andere schoen vast. Zette een beetje kracht met links. En was verkocht. Wielrennen, dat was voor aanstellers. Mode popjes, materiaalfetisjis ten, zondagsrijders met dikke buiken, Belgen in groepsverband, akelige fanatici, niet voor mij dus. Ik was een fietser. Ik reed gewoon van huis naar het werk, op een mooie dag dwars door Zeeland, of op vakantie van Zuid-Frankrijk naar huis, allemaal op de toerfiets. Ik schepte niet op over de kilometers die ik had afgelegd en al helemaal niet over de gemiddelde snelheid waarmee ik dat deed. Ik fietste op gympen, als de zon scheen op san dalen, in een wapperend rokje. Ik lachte om fietsers die een helm droegen, om de collega's die in bedrijfsshirtjes meededen aan toertoch ten. Ik stapte regelmatig af om naar een vogel te kijken, of om een foto te maken. En klampte af en toe pesterig - met wapperend rokje - aan bij een peloton verbaasde bierbelgen. Nu tel ik mijn omwentelingenzeen blik op mijn klokje, één, twee, drie, vier....zoek het juiste ritme, negentig keer mijn knie omhoog in een minuut. Geniet als ik het vind. Nog meer als ik in dat ritme een mooie snelheid haal. Wanneer ik terug kom van een fietsrond- je, kijk ik hoe mijn gemiddelde was. En schep daarover op. Het is de techniek die 't hem doet: een harker op een toerfiets wordt bijna vanzelf een flyer op een koersfiets: de snelhe Colofon Buiten Binnen: verschijnt elke dinsdag als bijlage bij de PZC en BN/DeStem Buiten Binnen is een bijlage overleven en bewegen in Zeeland U kunt ons informeren: e-maü: buiten@pzc.nl website: www.pzc.nl postadres: PZC o.v.v. Buiten Postbus 914330 AB Middelburg telefoon: 0118 434010 Coördinatie: Jan van Damme telefowwwwon: 0118 434014 mobiel: 06 542 671 57 e-mail: J.vandamme@pzc.nl Vormgeving: Johnny de Jonge Advertenties: Verkoopteam Zeeland telefoon: 0118 434070 teamzeeland@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 34