241 sport Koeman vindt terugkeer bij RKC logisch Sterrenelftal Ook Van Gerner krijgt gelijk van rechter Zeeuwse zwemmers halen limiet voor NK Dieleman zet goede lijn voort Roy Hendriksen tekent voor twee jaar bij dinsdag 24 april 2012 Peter Dieleman (Zaamslag) Cijfer: 8 Jorrit d'Haeseleer* (Hoek) Cijfer: 8 gSThomas Ragut ïp (VC Vlissingen) Cijfer: 7 (SheriefTawfik (Goes) Cijfer: 8 "r'SE Bert den Hamer\ (Terneuzen) Cijfer: 8 |Gert-Jan van Leiden (Goes) Fabian Wilson (Hoek) Cijfer: 8 [3 jjaap Esser (Kloetinge) Cijfer: 8 (1 jMax Leijer (GPC) .Cijfer: 8 Jeroen van Ommen (GPC) V Cijfer: 8 per 23-04-2012 klasse goals factor f1'5 1 Marco Faassen Terneuzense Boys 2E zat 25 2 Peter van Gorsel Dauwendaele 2E zat 22 1,5 3 Robin Provoost ZSC'62 4B zat 28 1 4 MarkMinderhoud De Noormannen 3A zat 18 1,5 Stefan Wielemaker VCK 3A zat 18 1,5 Martijn van Grunsven MZC'11 3B zat 18 1,5 7 Arvin de Witte WHS 3B zat 17 1,5 8 Kyle Doesburg Goes 1C zon 12 2':J 9 Marinus Baas Arnemuiden 2E zat 15 1,5 Alex Jobse Serooskerke 2E zat 15 1,5 Arjen Pattenier Oostkapelle 3A zat 15 1,5 Arjan Koopmans Rillandia 3B zat 15 1,5 Michal Szczawinski HW'24 3A zon 15 1,5 14 Yves Nyemb Goes 1C zon 11 2 Patrick Joossens MZVC 4A zat 22 1 De komende twee seizoenen is Erwin Koeman trainer van RKC Waalwijk. Hij verkiest RKC bo ven Eindhoven omdat het een club in de eredivisie is, waar hij vroeger al eens een jaar heel prettig kon werken. Assis tent-trainer Roy Hendriksen blijft nog twee jaar aan. door Wilber Hack waalwijk - Erwin Koeman kreeg in zijn carrière al eens vaker te ho ren dat hij spotte met elke logica. Als voetballer begreep zijn broer Ronald niet dat hij FC Groningen verruilde voor KV Mechelen. Giste ren verbond de vijftigjarige Koe man zich voor de tweede keer in zijn loopbaan aan RKC Waalwijk. Acht jaar geleden was hij er ook al trainer. Het leek het opstapje naar een flitsende carrière. Maar na Feyenoord, het Hongaarse nationa le team, FC Utrecht en Eindhoven is hij nu weer terug op de plek waar het begon. „Nee, er zit geen stabiele lijn in", constateert Koeman. „Maar zo zit ik nu eenmaal in elkaar. Voor mij is RKC wel een logische keuze, want ik heb er een heel goed ge voel bij. Ik ben net zo'n type als mijn voorganger Ruud Brood. Ik kan me voorstellen dat die elke dag met een brede glimlach over straat loopt." Een dergelijk werkplezier denkt Er win Koeman bij RKC ook te kun nen vinden. „De lijnen zijn er, net als bij Eindhoven, kort. Ik heb met Joost de Wit en vooral met hoofd scout Janus van Gelder te maken. Die was er acht jaar geleden ook al en daar kon ik het goed mee vin den." Koeman gaat bij RKC wer ken met de assistenten die nu al in dienst zijn bij de club. Ed de Goey, Rob Maas en Roy Hendriksen ver lengden hun contract met twee jaar. Hij verwacht niet dat hij erop afgerekend wordt als RKC de pres taties van dit seizoen niet kan eve naren. „De supporters zijn niet gek. Die beseffen echt wel dat dit een extreem mooi jaar is. In het aantrekken van spelers is RKC al tijd heel creatief geweest. Veel spe lers komen hier graag voetballen. Dat is wel een mooi uitgangs punt." Acht jaar geleden had Koeman Thomas Vermaelen en Maarten Martens tot zijn beschikking. Hij droeg bij aan hun ontwikkeling. „Maar je moet jezelf niet groter maken dan je bent. Die spelers hebben het zelf gedaan. Ze had den de kwaliteiten en moesten hier ervaring 'opdoen." Koeman gaat nog zeker proberen om Jeroen Zoet en Krisztian Németh te behouden voor RKC. De Hon gaarse spits liet hij in de nationale ploeg debuteren. Maar hij beseft dat de vergoedingssom die Olym- piakos Piraeus zal vragen een con tract in de weg kan staan. „Ook Zoet maakt hier een uitste kend seizoen door. Het is logisch dat we die graag nog een jaar lan ger willen huren van PSV." De trai ner uit Acht hakte gisteren de knoop over zijn toekomst door, on der meer omdat hij Eindhoven niet langer wilde laten wachten. Een club uit de eredivisie en een Belgische club die zich op het laat ste moment aandienden deden hem niet meer van gedachten ver anderen. „Ik ga ervan uit dat ik deze keer langer blijf dan die vier maanden bij FC Utrecht en dat het dit keer wel tot een confrontatie met Ro nald komt", doelde hij op de trai ner van Feyenoord. Dat hij bij RKC meer moet doen dan van een doorsnee trainer ver wacht wordt schrikt hem niet af. „Voetbal slaapt nooit. Dat ik veel tijd moet investeren in het zoeken van spelers is niet erg. Voetbal is nog steeds mijn hobby." middelburg - Hoewel Zaamslag met 3-2 onderuitging tegen Alblas- serdam, verdiende Peter Dieleman een plekje in het sterrenelftal van de PZC. De spits kreeg een acht. Ook vorige week na het duel met Roda Boys (3-4-nederlaag) viel hem die waardering ten deel, waar door Dieleman eveneens tot de elf Zeeuwse uitverkorenen behoorde. Hij speelde zaterdag tegen Alblas- serdam een sterke wedstrijd. Diele man bekroonde .zijn goede spel met een wonderschoon doelpunt. Na een pass door het midden van Ugur Kahveci draaide de Zeeuws-Vlaming weg van zijn di recte tegenstander, waarna hij van af de rand van het strafschopge bied doel trof met een lob. Hoewel Zaamslag daardoor een 2-1-voor- sprong nam, stond de ploeg na af loop toch met lege handen. De topscorerstitel lijkt in een tweestrijd tussen Marco Faassen (Terneuzense Boys) en Peter van Gorsel (Dauwendaele) uit te mon den. Faassen scoorde zaterdag tweemaal en leidt de dans met 25 goals, goed voor 37,5 punten. Van Gorsel maakte er zaterdag ook twee en kwam daarmee op 22 tref fers, goed voor 33 punten. Volgen de week zaterdag staan de top schutters tegenover elkaar in Ter- neuzen. door Edwin Fischer en Ralph Blij'levens leeuwarden - Turnbond KNGU heeft binnen twee maanden een tweede nederlaag geleden bij een olympische voordracht. Nadat vori ge maand Jeffrey Wammes zijn zaak had gewonnen, gaf de recht bank in Zutphen maandag ook Cé- line van Gerner gelijk. De bond moet de aanwijzing van Wyomi Masela voor de Spelen van Lon den intrekken. Rechter Dirk Vergunst oordeelde dat de KNGU Masela pas mag voordragen na de wereldbekerwed strijd in Gent (9 en 10 juni). Die re denering komt overeen met het verdict in de zaak van Wammes te gen de KNGU. Vergunst oordeelde toen dat Epke Zonderland niet aangewezen had mogen worden vóór de EK- en wereldbekerwed strijden waarin vormbehoud moet worden aangetoond. „Het is dan ook onbegrijpelijk dat de KNGU het nogmaals tot een rechtszaak heeft laten komen. Geld- en tijd verspilling", vond Ralph van Baas- bank, de manager van Céline van Gerner. Van Gerner reageerde opgelucht op haar nieuwe kans: „Ik ben echt blij, de strijd is nu weer open", zei Van Gerner. „Omdat ik op het tes- tevent in Londen nog steeds ge blesseerd was en me niet kon be wijzen, vond ik het eigenlijk al meteen onterecht dat Wyomi al was aangewezen. Maar omdat Jef frey (Wammes.) naar de rechter stapte, heb ik eerst die zaak afge wacht. Het is mooi dat ik nu toch nog een kans krijg." Hans Gootjes, de topsportmana ger van de KNGU, liet nog onder zoeken of er verweer tegen de uit spraak gevoerd kon worden. Hij be sloot het vonnis, zij het met tegen zin, te accepteren. „We zijn teleur gesteld over het ingrijpen van de rechter. Omdat we van mening zijn dat een voordracht in het be lang van de sporter in een zo vroeg mogelijk stadium gedaan moet worden." De hele Masela-familie had de tick ets naar Londen al geboekt. Maar de uitspraak van de rechter dwars boomt die plannen. Wyomi Mase la: „Maar ik blijf gewoon keihard doortrainen voor Londen." door Lianne Meerman oostburg - Tijdens de jaarlijkse Sprintwedstrijden, geoganiseerd door ZV Scheldestroom in Oost burg, zijn veel snelle tijden ge zwommen. Een aantal zwemmers was zo snel dat zij mogen starten in juni op het NK Sprint in Hee renveen. Savannah Leenheer (DZK) zwom drie limieten voor het Nederlands kampioenschap sprint. Christian de Die (Schelde) haalde twee limieten. Cas van Vorstenbos (Schelde), Toby Aamoutse (Bevelanders), Ste ven Uijl (DZK), Kelly Bergez (ZCK), Simone de Rijcke (ZCK) en Tom van Elsen(DZK) zwom men één limiet. Er werden ook nog een paar Zeeuwse records gezwommen. Christian de Die deed dat op de 50 meter vlinder j-17 in 26.95. Ryan Verplanke van ZVS zwom bij de vrouwen 35+ op alle vijf de afstanden een Zeeuws record. Bij de mannen behaalde Toby Aar- noutse drie zeges. Bij de jeugd pak te Savannah Leenheer drie maal de winst, Christian de Die haalde vier zeges bij de mannen jeugd. Al leen clubgenoot Cas van Vorsten bos was op de 50 meter vlinder sneller.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 24