Hulster gezinnen willen geen geesteszieke buren Meliskerke draait op Carlo 2ol zeeland Gegrilde kip bij eetcafé Drijvend zwemcomplex in Antwerps dok WOENSDAG 18 T/M ZATERDAG 28 APRIL op www.biketotaal.nl of kom naar de winkel voor nog meer spectaculaire aanbiedingen! Bike Totaal Leo Joosse Stormvogels gaat bewegen stimuleren met project Kombifit dinsdag 24 april 2012 W SSHHHBRRBBHMUnKI door Eugène Verstraeten hulst - Twintig gezinnen uit de Bachlaan, Milockstraat en Straus- slaan in Hulst maken bezwaar te gen de huisvesting van elf psychia trische patiënten in drie woningen aan de Bachlaan. De bezwaarmakers denken dat de veiligheid van de omwonenden niet gegarandeerd kan worden van wege het 'onvoorspelbare gedrag' van de bewoners. Ze wijzen er in een brief aan de gemeenteraad op dat de wijk Tragel en in het bijzon der het plan Milock bekend staat als een wijk waar veel jonge gezin nen met jonge kinderen wonen. „Met name de onzekerheid om trent de veiligheid van onze kinde ren veroorzaakt grote ongerust heid onder de omwonenden. Wij vinden het niet gepast dat mensen met een dergelijk ziektebeeld ge plaatst worden in een woonwijk als Tragel." Ze willen dat er andere huisvesting wordt gezocht. In de drie huizen woonden sinds 2001 cliënten van Stichting Tragel. Daar konden de bewoners wel mee leven. Nu de woningen wor den gehuurd door Stichting Zeeuwse Gronden voor de huisves ting van psychiatrische patiënten vinden ze dat een 'wezenlijk ver schil'. Een informatiebijeenkomst moest de lucht klaren, maar heeft de ongerustheid alleen maar ver der vergroot. Inmiddels zijn de huizen al zo'n twee maanden bewoond en zijn er volgens Jeanine van der Horst van Zeeuwse Gronden geen klach ten binnengekomen. „We moeten vechten tegen vooroordelen. Zwa re gedragsgestoorde gehandicapten worden vaak 'lief gevonden. Maar iemand met een geestesziekte wordt al snel als 'eng' gezien. Zo lang dat imago niet verandert, hou je dat." Wat haar vooral steekt, is dat een wijkbewoner, die lid is van de raad van toezicht van Tragel, ook tot de groep bezwaarmakers behoort. „Zo iemand zou toch beter moe ten weten." Het argument van onveiligheid snijdt volgens Van der Horst geen hout. „Onze mensen zitten over dag op school, ze werken of bezoe ken de dagbesteding. Bovendien is er 24-uurs zorg en begeleiding. Ie dere wijkbewoner kan hier bin nenlopen voor een kopje koffie en een praatje." B en W stellen de gemeenteraad voor de bezwaren 'voor kennisge ving' aan te nemen. BIKE TOTAAL FIETSCOMPUTER SPEEDMASTER 8000 Eenvoudig bedienbare computer met groot, duidelijk en afneembaar display 8 functies BIKE TOTAAL 3*^ HOGEDRUKPOMP Voor Hollands, Frans en autoventiel pompt tot 11 bar Dorpsplein 14, 4363 AC Aagtekerke Tel. 0118-581306 www.leojoossetweewielers.nl 'Carlo Rotte staat altijd paraat en durft als ondernemer zijn nek uit te steken. Niets is hem te veel of te dol' Oranjevereniging Meliskerke door Henk Postma meliskerke - Menig ondernemer heeft het zo druk met de eigen toko, dat je 'm niet moet vragen ook eens wat voor anderen te doen. Zo niet Carlo Rotte (41) uit Meliskerke. Vrijwilligersorganisa ties riepen hem deze maand uit tot Veeres 'meest betrokken onder- 'Meliskerke draait op Carlo', schrijft de Oranjevereniging in de aanbevelingsbrief 'Zonder zijn energie, materialen, tijd, adviezen en financiële bijdragen, komt in Meliskerke niets van de grond'. Of het nu de braderie is, de kerst markt, Sinterklaas of koninginne dag, er is in Meliskerke geen festivi teit te bedenken waar Rotte niet de aanstichter van is, of waar hij niet de schouders onder zet. En dan is hij ook nog eens vrijwilliger bij de brandweer. Een kleine veertien jaar geleden werkte de geboren Meliskerkenaar nog als banketbakker in Vlissin- gen. In z'n vrije tijd verdiende hij een centje bij door bij particulie ren tuinschuttingen te plaatsen. Dat nam een dermate hoge vlucht dat hij steeds vaker met wallen on der de ogen op z'n werk ver scheen. Tot hij besloot dan maar zelf een bedrijfje te beginnen, han delend in tuinhout. Dat groeide uit tot groothandel, waarbij ook de particulier terecht kan. Of het nu om schuttingen, blokhutten of tuinmeubels gaat, hij levert het. En zonodig komt hij het funderen of plaatsen. De laatste jaren zit hij ook in de vuurwerkbranche. Rond oud en nieuw runt hij zijn 'Vuur werkpaleis Zeeland'. En steeds va ker luistert hij festiviteiten op met vuurwerkshows. Hoe hij dat allemaal klaarspeelt? Dankzij zijn vrouw. „Die doet veel administratie, en moet me afrem men. Anders zat ik in nog meer co mités en toestandjes." Vorig jaar stopte hij als voorzitter van de Oranjevereniging. Zelfs hij heeft nu toch wat meer tijd nodig voor z'n bedrijf Nadat hij, tussen z'n werkplaats en winkel, twee bun kers liet bouwen, waarin hij het he le jaar vuurwerk mag opslaan, be gint hij binnenkort aan de verbou wing van de winkel tot moderne en representatieve verkoopruimte. ANTWERPEN - In het Kattendijkedok bij het Eilandje in Antwerpen meert komende zomer een Badboot af. Het is het eerste drijvende openluchtzwembad in België. Scheepsbouwer HSS in Maasbracht is begonnen met de bouw. Antwerpen beschikt over twee openluchtbaden en dat blijkt iedere zomer weer onvoldoende. De Badboot krijgt een groot zwembad en een plonsbad voor kinderen. Het project voorziet ook in een extra constructie met verschillende verdiepingen waar twee evenementenzalen, een restaurant en een loungeterras worden ingericht. afbeelding Sculp (IT) Architecten door Wendy van den Hurk vlissingen - Op de Oude Markt in Vlissingen opent vrijdag een kip- grill-eetcafeetje, genaamd Haantje de Voorste. De zaak komt in het zwart geschil derde pandje, dat Old Fifteen is ge doopt. Uitbater is Fred Eibers, die tot voor kort in café De Branding stond. Van een eigen kipgrill-eetca- feetje droomt hij al tien jaar. „Kip is lekker en iedereen mag het eten. Alle mensen, van alle geloven. ]e breekt je benen over alle shoarma zaken en in veel cafetaria's staan te genwoordig Chinezen, maar dit is écht Hollandse hap. Zoiets was er nog niet in Vlissingen." Het menu dat Eibers aanbiedt, is simpel: gegrilde verse kip met keu ze uit verschillende huisgemaakte sauzen, verse frieten en verse sala de. Dat kost samen 7,50 euro. Voor kinderen bakt hij kipnuggets. Het eten is af te halen, maar je kunt het ook ter plekke nuttigen. In de zaak is plaats voor veertig gasten, door Annemarie Zevenbergen westkapelle - Meer bewegen en een gezondere leefstijl is voor ie dereen weggelegd, meent de West- kapelse korfbalvereniging Stormvo gels. Daarom haakt de vereniging aan bij het landelijk project Kombi fit. Vrijdag wordt in de kantine van Stormvogels aan de Prelaat- weg in Westkapelle de aftrap gege ven voor het project. Kombifit is een programma voor iedereen van plusminus 45 jaar en ouder die wel meer wil bewegen, maar daar eigenlijk niet toe komt. Het Ministerie van Volksgezond heid, Welzijn en Sport subsidieert het project in het kader van 'Sport en bewegen in de buurt'. De deelnemer kan kiezen uit ver schillende activiteiten, uiteenlo pende van Noordwijk walging, bal spelen, (zwembad)fitness tot jeu de boules, meedoen met een trim- groep of recreatief fietsen. tips: walcheren@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 20