i8l zeeland Dieven probeerden pinautomaat met gas te kraken 90.000 maaltijden 'Er is veel gastvrijheid in islamitische landen' 50% PZC Iedere dag om 19.00 uur talamini keukens Herplaatsing Dow-personeel Ook PvdA in de bres voor behoud openbare school Uiienburch zonnebril op sterkte vanaf €125,00 tilroeoptiek Ftegsosafe dinsdag 24 april 2012 Talamini Keukens, als kwaliteit een naam mag hebben! terneuzen - Allé werknemers bij Dow Terneuzen die hun baan ver liezen door de stillegging van de styrofoamfabriek, kunnen elders bij het bedrijf in Terneuzen aan de slag. Een begeleidingsgroep wordt in het leven geroepen om de her plaatsingen in de juiste banen te leiden, zo hebben de bedrijfslei ding en de ondernemingsraad afge sproken. De sluiting van de styro foamfabriek waar isolatiemateriaal wordt geproduceerd voor de bouw, is het gevolg van een wereld wijde reorganisatie bij Dow. De fabriek in Terneuzen wordt tij delijk in de mottenballen gelegd. Zodra de markt aantrekt, kan het bedrijf worden opgestart. door Luc Oggel rilland - De dader of daders die afgelopen weekeinde hebben ge probeerd de Rabobank-pinauto- maat aan de Hoofdweg in Rilland te kraken, wilde(n) het apparaat opblazen met gas. Dat zegt direc teur Ad de Korte van Rabobank Oosterschelde. De zogeheten plofkraak mislukte zaterdagnacht, omdat er een gas- alarm afging. Dat treedt in wer king als er gas in de automaat wordt gespoten. Er was geen schade, maar omdat de alarminstallatie voor eenmalig gebruik is, zal de pinautomaat toch enige tijd buiten gebruik zijn. „Het is noodzakelijk om het alarm te vervangen, maar omdat het een vrij oude automaat is, zal er een volledig nieuw pinautomaat wor den geplaatst", zegt De Korte. Hij hoopt dat die medio mei in bedrijf zal zijn. „We hebben even geen tij delijke automaat voorhanden, dus het is overmacht." Mensen die contant geld nodig het PZC videojournaal www.pzc.nl middelburg - Na GroenLinks dringt ook de PvdA in Middelburg aan op behoud van de openbare basisschool de Uiienburch. De PvdA-fractie vraagt in een mo tie het college van burgemeester en wethouders in overleg te tre den met de overkoepelende Archi pel Scholen en 'relevante' partijen als woningcorporatie Woongoed 'om in beeld te brengen wat nodig is om de school (voorlopig) in stand te houden'. D66 is tegen financiële steun van Vlissinger Hans Jansen zamelde met zijn fietstocht naar Malawi ruim 18.000 euro aan sponsorgelden in. Dat bedrag is voldoende om ruim 90.000 schoolmaaltijden aan te bie den aan kinderen. hebben, kunnen zolang binnen pinnen bij de Spar-supermarkt aan de Hoofdweg. Aangezien tegenwoordig alle pin automaten zijn beveiligd met gas- alarmen, begrijpt De Korte niet dat er nog pogingen worden ge daan om plofkraken te plegen met gas. „Het waren dus amateurs." Bij de automaat werd een verlaten zwarte Audi aangetroffen, die in Amsterdam gestolen was. De poli tie had maandag nog geen tips bin nengekregen over de poging tot kraak van de Rillandse automaat. In de Oosterschelderegio is tot nu toe één keer eerder geprobeerd een pinautomaat, ook van de Ra bobank, op te blazen. Dat was op oudjaarsdag 2010 in 's-Heeren- hoek, aan de Deken Holtkamp- straat. Ook die poging mislukte. Op de automaat werden ontplof fingsmaterialen aangetroffen. In de Werrilaan werd later een gas fles gevonden. In combinatie met de diefstal van een auto-accu werd die in verband gebracht met de plofkraak. Hans Jansen (32) fietste in ruim acht maanden van Vlissingen naar Malawi om op die manier geld in te zamelen voor het schoolvoedselprogramma van het World Food Programme. door Emile Calon Voorlopig heeft; Hans Jansen voldoende ge fietst. De 32-jarige Vlis singer heeft geen plan nen meer voor een nieuwe mega-fietstocht. Na acht maanden trappen van Vlissingen naar Malawi - en een eerdere tocht naar Japan - vindt hij het nu tijd om een baan te zoeken. De fi losoof gaat misschien wel zijn on derwijsbevoegdheid halen, zodat hij straks voor de klas kan staan. Zondag keerde de Vlissinger terug uit Malawi. Hij is nog steeds onder de indruk van de ontvangst die hij daar kreeg. Vele honderden kinde ren verwelkomden hem in het dorp Chikwawa. Hij werd door hen toegezongen, omdat hij dank zij zijn tocht achttienduizend euro aan sponsorgelden bij elkaar trap te voor het schoolvoedselprogram ma van het World Food Program- me. Met dat geld kunnen ruim 90.000 schoolmaaltijden worden gekocht. „Dankzij die maaltijden komen kinderen naar school en blijven ze ook langer op school", weet Jan sen; In Malawi komt het nog vaak voor dat kinderen niet naar school mogen omdat ze thuis moeten hel pen. „Die gratis maaltijden bren gen daar verandering in. Vooral voor meisjes." En dat is op de lange termijn heel Hans Jansen maakte in Cairo de bezetting mee van het Tahrirplein tijdens de verkiezingen in Egypte. belangrijk. Als meer kinderen naar school gaan en ze dat ook langer doen, hebben ze later meer kans op een beter leven, verwacht hij. Jansen fietste in 248 dagen door België, Frankrijk, Italië, Grieken land, Turkije, Syrië, Libanon, Jorda nië, Egypte, Soedan, Ethiopië, Ke nia en Tanzania. Syrië staat hem nog goed bij, om dat het heel spannend was of hij toegelaten zou worden tot het land in verband met de opstand te gen het regime. Het lukte en hij kreeg de kans om op te trekken met mensen die zich verzetten te gen het regime én met mensen die het steunden. Ook in Egypte maakte hij wereld geschiedenis mee. Hij bezocht het Tahrirplein in Cairo en sprak daar ook met mensen die hoopten op een betere toekomst. Hij herinnert zich nog goed hoe spannend het was in Cairo. Op een avond, toen hij vlak bij zijn hotel was, klonken er dichtbij schoten. De hotelbe heerder trok hem snel naar bin nen en barricadeerde de deur. Waarom er geschoten werd, weet hij nog steeds niet. Terugblikkend stelt hij vast dat hij vooral in de islamitische landen heel veel gastvrijheid heeft erva ren. Drinken, eten, een plek om te slapen; hij kreeg het heel vaak aan geboden. In donker Afrika ont moette hij ook gastvrijheid, maar toch wat minder dan in de islamiti sche landen. Jansen heeft de hele tocht gefietst, zonder noemenswaardige proble men. „Vijftien tot twintig lekke banden en op het laatst waren de tandjes van mijn buitenblad zo goed als versleten." En het moet UW BRIL IS MAATWERK DAAROM KIEST U VOOR TILROE OPTIEK de gemeente aan de Uiienburch. Op zich is de fractie het 'een lief ding waard' dat openbaar onder wijs in het centrum behouden blijft. „Niettemin is het een stap te ver om naast gebouwen (onder houd) ook nog eens onderwijs lo kaal te financieren." Volgens D66 gaat het om een tijde lijk probleem, dat het schoolbe stuur had kunnen zie aankomen. De partij vindt dat Archipel zijn verantwoordelijkheid moet ne men. opSPcOTpVeibril ongeacht de prijs •nel. glazen en montuur brilmode contactlenzen wij kunnen declareren bij vele fe. zorgverzekeraars walstraat 81 vlissingen 0118-412370 www.tilroe.nl tilroeoptiek tilroeópticien

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 18