Onvoldoende steun voor coffeeshop Doorstart Natuursteenhuis WALCHEREN Van havenloods naar hightech incubator Ook binnen cofFeeshopcoalitie gebrek aan steun voor verkooppunt in Stationsgebied Middelburg almanak Opruimen DINSDAG 24 april 2012 17 PZC Jansen fietst om geld in te Meliskerke draait op zamelen 18 en 19 Carlo 20 en 21 door Emile Calon MIDDELBURG - Het plan voor een coffeeshop in het Middelburgse Stationsgebied lijkt op voorhand onhaalbaar. Binnen de gemeente raad is vooralsnog geen meerder heid te vinden, zo blijkt na een rondgang. Van de oude coffeeshopcoalitie (PvdA, WD, LMP, D66, Groen- Links en Duurzaam Rood) laten de fractievoorzitters van de so ciaal-democraten en de liberalen op voorhand weten dat ze dat plan om verschillende redenen niet zien zitten. De raadsfracties van CDA, CU en SGP zijn sowieso tegen een coffeeshop. De WD vindt dat coffeeshops voor te veel overlast zorgen. Frac tievoorzitter Benno Nieuwenhuis vindt dan ook dat gebruikers maar naar Goes en Vlissingen moeten gaan om daar hun wiet of hasj in te kopen. Ook vindt hij het geen goed idee om grond, 'die toege zegd is aan het bouwconcern BAM' te laten gebruiken. „Ook al is het tijdelijk voor de verkoop van softdrugs." Fractievoorzitter Peter de Doelder (PvdA) vindt eveneens dat grond die toegezegd is aan de BAM, niet tijdelijk overgedragen mag worden aan mensen die een coffeeshop willen opstarten. Daarnaast vindt hij dat de beide initiatiefnemers hun plannen nog steeds niet op or de hebben. Zo vindt hij hun plan nog steeds te commercieel. De initiatiefnemers Dimitri Breeu- wer en Will van Looy proberen al ruim drie jaar een coffeeshop in Middelburg van de grond te krij gen. In eerste instantie wilden ze er één beginnen in de Stations straat 24. Toen daar geen raads- meerderheid voor was te vinden, wilden ze een dergelijke shop star ten aan de Kleverskerkseweg. Ook dat plan haalde het uiteindelijk niet in de gemeenteraad. Volgens Breeuwer is het plan voor een tijdelijke coffeeshop op het ter rein tussen station en Schroeweg hun laatste poging. Samen met Van Looy wil hij daar een verkoop punt van softdrugs beginnen en - gescheiden van de verkoop - een café waar gerookt kan worden en klanten fris, koffie en thee kunnen drinken. Hij hoopt dat hij en zijn compagnon vervolgens kunnen aantonen dat hun coffeeshop in een behoefte voorziet en dat er geen overlast ontstaat. Zijn uitein delijke doel is een permanente coffeeshop in het centrum. VLISSINGEN - De renovatie van twee 'monu mentale' loodsen aan de Voltaweg in Vlissin gen is bijna afgerond. De oude, verwaarloosde havenloodsen worden door de Stichting Incu bator omgevormd tot broedplaats voor tech nostarters: in elke loods komen acht bedrijfs- eenheden die innovatieve hightech-starters voor een paar jaar voor een prikkie kunnen huren, om vervolgens uit te vliegen. Ze krij gen daarbij begeleiding vanuit Dok41, dat om de hoek in de voormalige elektriciteitscentra le zit. De stichting praat al met een aantal ge gadigden. De loodsen passen precies in het principe van de Kenniswerf, waar onderne mers zich kunnen ontplooien en kennis uitwis selen. foto Ruben Oreel Tip? redactie@pzc.nl door Luc Oggel MIDDELBURG - De Goese onderne ming NatuursteenHuis maakt een doorstart onder de naam Het Na tuursteenHuis. Vorige maand viel het doek voor het bedrijf, met na me doordat de activiteiten in de bouw nagenoeg stil zijn komen te liggen. Bij het bedrijf werkten op dat moment achttien mensen. Er waren na het faillissement goede kansen op een doorstart en dat is nu dus gebeurd. Zeker tien oud-werknemers hebben weer werk gevonden in de nieuwe on derneming, maakte het bedrijf gis teren bekend. Het Natuursteen- Huis heeft vestigingen in Goes en Middelburg. Het bedrijf levert en bewerkt natuursteen voor de bouw, maar maakt en onderhoudt ook gedenkmonumenten en graf stenen. In dat laatste is nog vol doende werk. Het bedrijf gaat op de oude voet verder, alleen voorlopig dus met een kleiner aantal mensen. Het is de bedoeling om uiteindelijk weer uit te breiden. Van een gewone meidenkamer is de 12-jarige Imke naar een gigagrote zolderetage verhuisd. Inclusief studie tafel en loungehoek met comfortabe le kussens. Niet verwonderlijk dus dat ze sindsdien vooral daar vertoeft en zich minder in de huiskamer laat zien. Haar ouders hebben dat er wel voor over. Maar ze stelden ook een belangrijke voorwaarde: eigen troep opruimen. Dus die hockeytas zelf leeghalen, kleren in de wasmand gooien en geen troep meer op de trap laten slingeren. Imke kon zich wel vinden in deze deal. Uit eigenbelang uiteraard. Maar ook omdat ze haar moeder goed kent. Ja, jij hebt er ook belang bij", hield ze die voor, „want jij bent zelf ook niet zo van het oprui men."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17