Duits orkest luidt festival in /Warrea cultuur 113 Tomasz Stanko kan zijn trompet laten fluisteren agenda Leupen geeft lezing in Goes Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen biedt hoogwaardig en gevarieerd programma I LEIDEN; SHOPPEN, CULTUUR EN EEN DAGJE ZEE! Slechts 109,50 p.p. geldig t/m 30 dec 2012, m.u.v. feestdagen dinsdag 24 april 2012 Meer agendanieuws en het complete bioscoopprogramma zijn te vinden op de website van deze krant. OP PAD Middelburg In het kader van de Maand van de Filo sofie zijn Coen Simon en Aldo Houter man te gast. Houterman vertelt over de link tussen de filosofie en het psychopa thologische. Simon, onlangs winnaar van de Socrates Wisselbeker, gaat in op zijn- boek 'Wachten op geluk'. Zeeuwse Bibliotheek, 20.00 uur PODIUM Goes Cabaretprogramma 'De vleesgeworden Bescheidenheid', Jeroen van Merwijk. Podium 't Beest, 20.30 uur Middelburg Gospel van Oedipus van Urban Myth in de Stadsschouwburg is geannuleerd. GOES - Prof. dr. Piet Leupen houdt vanavond in boekhandel De Kope ren Tuin in Goes een lezing over zijn boek De vergissing van Jezus. Leupen, die geboren is in Goes, is emeritus hoogleraar middeleeuw se geschiedenis. In het boek be schrijft hij de twijfel rond het uit blijven van Gods Koninkrijk. De le zing begint om 19.30 uur. 'Kerend Water' is dit jaar het the ma van het 24e Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen. De regio staat in oktober opnieuw ruim twee weken lang in het teken van uiteenlopende klassieke mu ziek, verspreid over diverse loca ties. Terneuzen is gastgemeente. door Rolf Bosboom TERNEUZEN - Het Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen opent dit jaar met een concert van het WDR Rundfiinkorchester Köln. Dat gebeurt op vrijdag 5 oktober in het Scheldetheater in Terneu zen. Het festival, dat dit jaar zijn 24e editie beleeft, duurt tot en met zaterdag 20 oktober. Het Duitse toporkest zal onder lei ding van Conrad van Alphen een toegankelijk programma brengen in de sfeer van de Broadway-musi cals. Er worden bekende werken uitgevoerd van George Gershwin en Leonard Bernstein. Solist is pia nist Benyamin Nuss. Het verdere programma van het festival is vrijwel compleet. Op za terdag 6 oktober treedt de Bel gische Kamerfilharmonie op, met als topsolist de Vlaamse violist Yos- sif Ivanov. Een dag later staat het Ribattuta Ensemble op het pro gramma. Pianiste Anastasia Kozhushko en violist Nikita Borisoglebsky treden donderdag 11 oktober op. Een dag later komt Ton Koopman met zijn Amsterdam Baroque Orchestra naar Zeeuws-Vlaanderen. Het jon ge Ragazze Kwartet geeft zaterdag 13 oktober een concert. Het Kamerorkest 8c violiste Ning Kam worden vrijdag 19 oktober verwacht. Een dag later verzorgt Het Brabants Orkest in het Schel detheater het slotconcert van het festival, met op het programma de ouverture van De verkochte bruid van Smetana, het Vioolconcert van Tsjaikovski en Symfonie nr.9 van Dvorak. Als voorbode van het festival geeft de Marinierskapel onder de noe mer 'Buiten-Gewoon-Klassiek' za terdag 25 augustus een gratis open luchtconcert op de Markt in Ter- neuzen. Het WDR Rundfunkorchester Köln. Holiday Inn Leiden (4*) De historische universiteitsstad Leiden is een echte ontdekking. Gezellig slenteren door pittoreske straatjes, langs middeleeuwse hofjes, kerken, vele grachten, uitrusten op een terrasje en natuurlijk shoppen. Even de stad uit? In 10 minuten staat u op het strand van de chique badplaats Noordwijk of het charmante dorpje Katwijk. U overnacht in Holiday Inn Leiden. Een sfeervol en kindvriendelijk hotel met een goede service en veel facilitei ten. Een heerlijk arrangement om stad en strand te combineren. Inhoud arrangement: 2 x overnachting inclusief luxueus en uitgebreid ontbijtbuffet 1 x 3-gangen diner Een stadsplattegrond met de highlights van Leiden Vrij gebruik van binnenzwembad, sauna en fitness Koffie- en thee faciliteiten op de kamer Gratis parkeren Aankomst mogelijk op vrijdag, zaterdag en dagelijks tijdens schoolvakanties. Prijs p.p. o.b.v. een 2-persoonskamer, excl. toeristenbelasting €2,00 p.p.p.n. Kinderen t/m 12 jaar verblijven gratis op de kamer van de ouder (1 kind per betalende volwassene, maximaal 2 kinderen per kamer). Reserveringskosten: 7,50 per boeking. Holiday Inn Leiden (4*) is een uitstekend hotel met veel faciliteiten, gelegen aan de rand van Leiden op 2 km van het centrum. De belangrijkste pluspunten van dit hotel zijn de ruime hotelkamers, het grote binnenzwembad met sauna en bruisban- ken en het gastvrije personeel. Dineren kunt u in het Garden restaurant en in de gezellige Ocean bar kunt u genieten van een goed glas wijn en diverse cocktails. Bij mooi weer kunt u heerlijk op het terras zitten. Boeken via www.marrea.nlA/VEG070 Johnette, Dave Holland, Manu Katche en vele anderen in beeld. De trompettist doorliep daarbij een flink deel van het jazztraject. Van freejazz en avant-garde naar melodisch en gevoeliger. Fluiste ren kan hij met zijn trompet, ly risch, breekbaar en hypnotisch. Maar net zo goed komt hij hard en ondoorgrondelijk uit de hoek. Dark Eyes nam Stanko op met zijn kwintet met daarin Noord-Euro pees personeel. De trompettist speelt immers niet alleen met de grote jongens, hij heeft tevens een neus voor jong talent en ontpopt zich daarbij graag als mentor. Al tijd nieuwsgierig naar wat de tijd en nieuwe muzikanten hem bren gen formeerde hij vervolgens weer een kwartet, zonder gitarist, en daarmee is hij sinds kort intensief op tournee over de wereld. Het optreden van Stanko en zijn New Yorkse kwartet is tevens de prequel, de voorbode van het Inter national Jazz Festival Middelburg, (26 tot en met 28 mei). Vooraf gaand aan het concert is er samen met Scheldejazz in Terneuzen een korte presentatie van hun pro gramma's, voor pers en publiek. Tomasz Stanko 'New York' Quartet, woensdag in 't Schuttershof, Middel burg. Aanvang 21.30 uur. Om 21.00 uur korte presentatie van de Zeeuwse jazzfestivals. Bezetting 'New York' Quartet: To masz Stanko (trompet), David Virel- les (piano), Slawomir Kurkiewicz (bas), Gerald Cleaver (drums). door Mischa Beckers De van oorsprong Poolse trompettist en componist Tomasz Stanko (1942) be hoort tot de gevestigde orde op het prestigieuze ECM-label. Elke noot die hij speelt, of de ruimte die hij daaromheen creëert, heeft impact. De invloed van onder meer Miles Davis klinkt hierbij vaak door, maar Stanko heeft onte genzeggelijk een unieke stijl. Woensdag komt Stanko met zijn 'New York' Quartet, op uitnodi ging van Muziekprodium Zeeland, naar Middelburg. In 2009 kwam zijn meest recente album Dark Eyes uit, dat hij op nam met zijn kwintet. In de be spreking daarvan typeerde de New York Times Stanko als 'een van de meest originele en creatie ve jazztrompettisten in de wereld'. Dat past uitstekend in de flinke se rie loftuitingen in de internationa le jazzpers en bij het aantal prijzen dat hij in de wacht sleepte. Zo stond hij in 2005, 2007 en 2008 in de top van de ranglijst voor trom pettisten in Down Beat Magazine, wat aangeeft hoe hoog hij, als Eu ropeaan, in Amerika aangeschre ven wordt als jazzmuzikant. Stanko's carrière begon begin ja ren zestig. Destijds speelde hij nog veel met Europese musici maar een decennium later begon de sa menwerking met Amerikaanse muzikanten zoals Don Cherry. La ter trad hij toe tot Cecil Taylor's bigband en kwamen ook Jack De- Tomasz Stanko foto Caroline Forbes boek online V\AAAA/.IT13IT63.nl of bel 057127 77 44 vraag ook onze gratis arrangementenbrochure aan!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 13