101 buitenland Breivik: Slachtoffer van racisme' Supercruise voor superprijs****+ stipreizen.nl 18 jaar cel voor moord op vrouw Campagne gaat door Rechtse jongeren gespaard 8-daagse Oost. Middellandse Zeecruise Slechts 5 afvaart -50% Dag i: Civitavecchia (Rome) U reist op eigen gelegenheid naar Civitavecchia voor inscheping. Dag 2: Messina (Sicilië) Bezoek de indrukwekkende Dom in deze havenstad of ontdek de vele Griekse restanten die het eiland rijk is. Dag 3: Op zee De hele dag kunt u heerlijk ontspannen aan boord. Dag 4: Kusadasi U kunt hier genieten van de historische bezienswaardig heden van deze Turkse havenstad of boek een excursie naar het wereldberoemde Efeze. Dag 5: Athene Athene, met de Akropolis en het Parthenon, staat bol van cultuur en historie en u zult zich hier dan ookgeen moment vervelen. Dag 6: Kreta Vandaag staat Chania op Kreta op het programma. Hier zijn zowel Turkse als Venetiaanse elementen terug te vinden. Dag 7: Op zee U kunt vandaag weer de hele dag heerlijk ontspannen en gebruik maken van de faciliteiten van het luxe cruiseschip. Dag 8: Civitavecchia (Rome) We meren aan in Civitavecchia. Einde van een mooie reis! Prijzen en informatie binnenhut buitenhut balkonhut 6-13 mei 349 499 549 20 mei 398 549 *»49 3-10-17-24 juni 489 589 659 Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per hut. .Voor kinderkprtingei cruise mei Navigator of the Seas met alle maaltijden aan boord en havengelden. Exclusief: vervoer naar 1 miteitenfonas 2,50 per boeking. Zie www.stipreizen.nl/crrom BRUSSEL - Een 66-jarige man uit Brugge is maandag in hoger be roep veroordeeld tot een celstraf van 18 jaar voor het in brand ste ken van zijn echtgenote. De vrouw overleefde de aanslag, maar liep gruwelijke brandwonden op. De man overgoot in mei 2009 zijn vrouw, die in de woonkamer op een stoel zat, met benzine en zette de vlam daarin. Voor de rechtbank ontkende de man eerst de feiten, maar voor het hof van beroep in Gent gaf de man toe zijn vrouw in brand te hebben gestoken. Maar het zou volgens hem gaan om een ongeluk. Zowel de rechtbank als het hof ging niet mee met deze re denering en sprak over poging tot moord. De man zou moeten heb ben geweten dat zijn daad de dood tot gevolg kon hebben. De man, die al drie jaar vastzit, kan over drie jaar weer vrijkomen. Omdat hij nooit eerder veroor deeld werd, hoeft hij waarschijn lijk maar een derde van zijn straf te zitten. dinsdag 24 april 2012 Anders Breivik ziet overeen komsten tussen zichzelf en nabestaanden van zijn slachtoffers, want ook hij Verloor familie en vrien den' na zijn.terreuraanslag. Als Anders Behring Brei vik 'een bebaarde jiha- dist' was geweest, was hij niet psychiatrisch onderzocht. Dat zei de Noor maan dag in de rechtszaal. Breivik liet op 22 juli een bom ontploffen in de re geringswijk van Oslo. Daardoor kwamen acht mensen om. Daarna schoot hij op het eiland Utoya 69 mensen dood. Dat deed hij naar ei gen zeggen omdat zij de Noorse maatschappij wilden ontwrichten via multiculturalisme. Breivik probeerde op Utoya recht se jongeren te sparen. „Sommige mensen zien er linkser uit dan an deren", zei hij maandag. Hij legde uit dat hij marxistische jongeren uitkoos om neer te schieten, ter wijl hij een jongeman die er con servatief uitzag, spaarde. Het staat deze man, de 22-jarige Adrian Pra- con, voor de geest dat Breivik aar zelde. „Ik herinner me dat hij zijn geweer lange tijd op mij richtte voor hij het naar beneden deed, zich omdraaide en wegliep." Breivik vergeleek de pijn die hij de nabestaanden van zijn slachtoffers heeft aangedaan met zijn eigen si tuatie. Ik heb na de aanslagen van juli vorig jaar ook mijn familie en vrienden verloren, zo verklaarde hij maandag. De 33-jarige Noor bood de nabestaanden van een ca fé-eigenaar, een van de acht men sen die bij de bomaanslag in Oslo omkwamen, zijn verontschuldigin gen aan, omdat het niet zijn bedoe ling was 'burgers' te doden. Op de vraag van aanklager Svein Holden of hij ook de nabestaan den van de slachtoffers die hij op het eiland Utoya maakte zijn excu ses wil aanbieden, weigerde Brei vik. „Nee, dat doe ik niet. Utoya is een politiek indoctrinatiekamp", zei hij. „Ik zie alle multiculturele politieke activisten als monsters, slechte monsters die ons volk, on ze etnische groep, onze cultuur en ons land willen wegvagen." De Noorse raad voor forensische geneeskunde heeft de twee psy chiaters die concludeerden dat Breivik niet gestoord is om aanvul lende informatie verzocht. De raad is van mening dat hun rap port onvolledig is. Het proces draait om de vraag of Breivik toere keningsvatbaar is of niet. Dat be paalt of hij in de gevangenis ver dwijnt of verplichte psychiatrische hulp krijgt opgelegd. QUIMPER - Frangois Hollande, winnaar van de eerste ron de in de Franse presidentsverkiezingen van afgelopen zondag, ging maandag alweer op campagne. In het West-Franse Quimper werd hij begroet door suppor ters. De socialist kreeg 28,6 procent van de stemmen, tegen 27,2 procent voor de nummer twee, de huidige president Nicolas Sarkozy. Marine Le Pen werd verras send derde met 17,9 procent, het beste resultaat ooit voor het Front National van haar vader Jean-Marie Le Pen. foto David Vincent/AP Roral Caribbean per 4-sterren-plus Navigator of the Seas van Royal Caribbean Nergens voordeliger! Stip Reizen heeft een exclusief contract afgesloten met de zeer gerenommeerde Amerikaanse cruise rederij Royal Caribbean. Hierdoor heeft Stip Reizen bijzonder lage cruisetarieven ge kregen voor diverse schitterende cruises en daar profiteert u van! Boek vóór donderdag 12.00 uur en maak deze schitterende cruise voor nog geen 50 p.p. per nacht Wees er snel bij, want weg is pech... •ao% «°l° •4oss

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 10