PZC Passagier overleden na botsing treinen België versterkt politie aan grens wegens wietpas Italianen met prepensioen weer aan de slag MAANDAG 23 april 2012 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren 254e jaargang nr. 96 - los nummer 1,60 - zaterdag 2,40 I Vanmiddag I regen, 14 BUITENLAND Francois Hollande wint en verliest SPORT Iglinskiy grote winnaar Luik - Bastenaken - Luik 10 29 BRUSSEL - De politiesterkte in de Belgisch-Nederlandse grensstreek wordt opgevoerd om de drugshan del en het drugstoerisme aan te pakken. De Belgische minister van Binnenlandse Zaken, Joëlle Mil- quet, maakte dat zondag bekend. Ook aan de Nederlandse zijde van de grens zullen volgens haar meer agenten worden ingezet. De maatregel wordt genomen om dat niet in Nederland wonende Belgen vanaf 1 mei niet meer bin nen mogen in de coffeeshops in de Nederlandse grensprovincies. In Zeeland, Noord-Brabant en Limburg mogen vanaf volgende maand enkel nog ingezetenen van Nederland een coffeeshop in op vertoon van een wietpas. Agenten van de lokale en federale korpsen zullen meer controleren op wegen en in treinen aan de grens. ROME - Het Italiaanse kabinet-Mon- ti overweegt mensen die al met pre pensioen waren gegaan, per decreet weer aan het werk te zetten, reden is dat duizenden mensen geheel zonder inkomen dreigen te raken. Dat komt door de snelle verhoging van de AOW-leeftijd van 65 naar 67 jaar. Mensen die jaren geleden met prepensioen gingen en vertrouw den op AOW vanaf hun 65e verjaar dag, vallen daardoor 2 jaar buiten de boot. De regering overweegt van hen een 'beschermde groep' te ma ken met belastingvoordelen voor de bedrijven die hen weer aannemen. DE STELLING Wilders valt niets te verwijten Reageer op pzc.nl uw MENING 506 reacties Er kan best bezuinigd worden op grote Zeeuwse festivals eens ■MHMgmHRHHMMi 77% oneens wêêêkë 23% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 9910 1688«555530« AMSTERDAM - Hulpverleners helpen gewonde rei zigers de treinen te verlaten die afgelopen zater dag bij Amsterdam op elkaar botsten. Zondag overleed een 68-jarige vrouw aan de ge volgen van het ongeluk. Daarnaast raakten 116 mensen gewond, van wie 42 ernstig. De oorzaak van het ongeval is nog onbekend. NS-directeur Bert Meerstadt sprak in een reactie op het overlij den van de vrouw van een zwarte dag. Hij noem de botsing een nachtmerrie. ProRail-directrice Marion Gout wilde, net als Meerstadt, niet specu leren over de oorzaak van het ongeluk. Ze noem de het ongeval een 'zwarte dag voor het spoor'. Minister Melanie Schultz van Haegen (Infrastruc tuur) bezocht zondag met de Amsterdamse bur gemeester Eberhard van der Laan een aantal zwaargewonden. foto Evert Elzinga/ANP pagina 9: na de botsing raakte iedereen in paniek Abrupt terug bij af Het gedoogexperiment kwam zaterdag onverwacht aan zijn eind. Het kabinet moet een manier vinden om toch een begroting naar Brussel te kunnen sturen. Toch nog onverwacht is er een einde gekomen aan het minderheidskabi- net-Rutte en aan de ge- doogcoalitie met de PW van Geert Wilders. Het politieke expe riment leek de afgelopen ander halfjaar wonderwel te slagen. Tot Geert Wilders er zaterdag een eind aan maakte met het weinig geloofwaardige argument 'dat de door Frits Bloemendaal PW zich niet wil neerleggen bij een Europese begrotingsnorm van maximaal 3 procent tekort'. De norm bestaat al sinds jaar en dag. De PW heeft er in het gedoogak- koord zelfs voor getekend. Vandaag zal het kabinet hoogst waarschijnlijk zijn ontslag aanbie den. Nederland staat dan opnieuw verkiezingen te wachten, de vijfde in tien jaar tijd. Gezien de peilin gen en het politieke klimaat zal het wederom moeilijk worden een stabiele regering te vormen. De PW lijkt zich voorlopig te hebben gediskwalificeerd voor regerings verantwoordelijkheid. Het CDA staat op groot verlies in de peilin gen en heeft zelfs nog geen politie ke leider. De PvdA heeft die wel, maar moet officieel een lijsttrek ker kiezen, en het is niet zeker dat Diederik Samsom dat wordt. In houdelijk zijn de WD en de PvdA flink uit elkaar gedreven, wat sa menwerken na de verkiezingen niet gemakkelijker maakt. Groen- Links lijkt te zwak om een rol van betekenis te spelen. De Christen- Unie zal moeten afwachten of ze nodig is voor een coalitie en voor de SGP lijken de jaren van subge- doger voorbij. D66 zit tussen ser vet en tafellaken en de SP lijkt zich op financieel- economisch gebied voorlopig buitenspel te zetten. Dit kan allemaal nog veranderen, maar Nederland hobbelt al tien jaar van de ene kabinetscrisis naar de andere. De kans is reëel dat de financiële markten daar op enig moment de rekening voor presen teren door de rente voor staatsobli gaties te verhogen. Daarmee wordt de economische crisis nog groter. Mogelijk leidt dit vooruitzicht er toe dat de partijen in de Tweede Kamer een vorm van samenwer king zoeken die in elk geval de pro blemen op korte termijn aanpakt. pagina 2/3: kazerne en Hedwige aan zijden draad pagina 4/5: hiertegen zei Geert toch 'nee' pagina 6/7: CDA moet leider keizen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1