plein van Walcheren zeeland 119 PvdA Middelburg vindt dat SCP'er in uitzending EO te ver is gegaan Hof vervoert klanten naar de voedselbank Midnight in Middelburg Jongens opgepakt voor vernielingen Rijbewijs kwijt na dronken rijden Drankrijder betrokken bij eenzijdig ongeval maandag 23 april 2012 foto Ruben Oreel heeft het park nu alles om het ech te centrum van Vlissingen te wor den. Maar hij waarschuwde ook dat er nog kinderziektes zijn die aangepakt moeten worden: onder andere de hondenpoep. De per ken langs de randen van het park worden nu al gebruikt als honden toilet. Van Dooren vindt dat om wonenden, horecaondernemers en gemeente de verantwoordelijk heid hebben daar iets aan te doen. Hij verwacht dat vooral de onder nemers, die terrassen hebben, zelf in actie komen tegen poepende honden omdat hun klanten niet in de geur van hondenstront wil len zitten. Zowat alle aanwezigen lieten zich zaterdag vol lof uit over het ver nieuwde park. En aantal sprak zelfs al over het Bellamyplein. Kees Mulder (59) zei zelfs dat het nu het mooiste plein van Walche ren is. „Daar durft ik mijn pet om te verwedden." Peter Dekker (39) vindt het alleen jammer dat er nog steeds auto's mogen parkeren langs de rand van het park. „De ge meente had moeten doorpakken en al het blik weg moeten halen." Wat hem betreft verhuist de reptie lenzoo naar een andere plek en worden de panden die nu reptie len herbergen, een hotel met ter ras. Annemarie Maas (31) hoopt dat veel kinderen het plein ontdek ken als de plek om te spelen. „Ouders op de terrassen, kinderen op het plein. En regelmatig een op treden van een bandje. Zo komen we het voorjaar wel door." door Emile Calon MIDDELBURG - De Middelburgse PvdA-fractie heeft zich, aldus raadslid Mehmet Kavsitli, gestoord aan uitlatingen van SGP-fractie- voorzitter Chris Dekker. In de EO-uitzending 'Het vijfde Uur' van afgelopen donderdag zei Dek ker dat minaretten niet passen in het Zeeuwse cultuurlandschap. Hij zei dat met op de achtergrond de nieuwe moskee aan de Stro- menweg op de grens van Middel burg en Vlissingen. Kavsitli stelt dat de vrijheid van meningsuiting een groot goed is. „Maar op het moment dat je dat rechten bezigt, heb je ook plich ten. De uitspraken die in het tv-programma zijn gedaan missen naar onze mening hun doel. De PvdA verwacht een houding die respectvol is voor alle bewoners van Middelburg." Volgens Dekker heeft hij geen be zwaren tegen de bouw van de mos kee en minaret op de grens van Middelburg en Vlissingen. „Wel ben ik tegen de bouw van me- ga-moskeeën en mega-minaret- ten." Volgens de PvdA'er kan uit de woorden van de SGP-voorman tij dens de EO-uitzending toch afge leid worden dat hij voor een ver- G RIJPSKERKE Zaterdag rond 22.10 uur zijn aan de Kerkstraat in Grijpskerke drie jon gens (twee van 14 en één van 15 jaar oud, afkomstig uit de gemeen te Vlissingen) aangehouden we gens vernieling, aldus de politie. Een getuige zag dat de jongens kort daarvoor van twee auto's, die ge parkeerd stonden aan het Bergpad in Grijpskerke, de banden lek had den gestoken. Ze kregen beiden een proces-verbaal. MIDDELBURG In de nacht van zaterdag op zondag rond 05.25 uur is een Middelburger (28) aan Bachtensteene in Middel burg gecontroleerd op het rijden onder invloed. Uit onderzoek bleek dat de beginnende bestuur der ongeveer tien maal zoveel had gedronken als toegestaan. Hij kreeg een proces-verbaal en moest zijn rijbewijs inleveren. VLISSINGEN Een 25-jarige automobilist uit Vlis singen is zaterdagmiddag in de Paul Krugerstraat in Vlissingen te gen twee geparkeerde auto's gere den. Bij het remmen voor een voor hem rijdende auto raakte hij op de verkeerde weghelft en ramde daar twee geparkeerd staande auto's. De man heeft geen letsel opgelopen. Uit ademanalyse bleek dat hij vier keer te veel had gedronken. Zijn rij bewijs is ingevorderd. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Be\astingdienst VLISSINGEN - Het Vlissingse werk- leerbedrijf Hof van Thee en Leut en de Voedselbank Walcheren slaan de handen ineen zodat men sen die zelf niet naar de Voedsel bank kunnen, elke vrijdag van Vlis singen naar Middelburg vervoerd worden. Op die manier kunnen die mensen voor een bedrag van nog geen twee euro, aldus voorzit ter Emmy de Kraker, toch aanwe zig zijn bij het uitdelen van voed sel. Volgens De Kraker krijgt ze regel matig te horen dat klanten van de voedselbank, 'wegens hoge reiskos ten', niet aanwezig kunnen zijn bij het uitdelen van gratis eten door de Voedselbank. Uit onderzoek, al dus De Kraker, blijkt dat dat in de praktijk niet het geval is. „Deson danks is er besloten om de ver- voersmogelijkheid aan te bieden." Elke vrijdag vertrekt er om 09.30 uur een auto vanaf het werkleerbe- drijf van Emergis aan de Minister Lelystraat 4 naar Middelburg. „De mensen die mee willen, moeten al leen een vergoeding voor de benzi- nekosten betalen." Ze benadrukt dat de auto alleen heen en weer rijdt en dat het niet de bedoeling is dat mensen op andere adressen worden opgehaald. Wethouder Marin de Zwart fungeert vrijdag 27 april als de eerste chauffeur. bod is van de bouw van minaret ten. De sociaal-democraten zien dat 'als een doelbewuste poging de moslimgemeenschap in Neder land te vernederen door de hoek steen van de rechtsstaat - het ge lijkheidsbeginsel - op moslims niet van toepassing te verklaren'. Dekker stelt in een reactie dat hij niet tegen de bouw van minaret ten is, zolang ze maar niet te groot zijn. „Want dat past niet in ons christelijk cultuurlandschap." Hij verwijst ook naar de opstelling van zijn fractie die niet tegen de bouw van de relatief bescheiden moskee en minaret langs de Stro- menweg heeft gestemd. MIDDELBURG - Bezoekers konden zaterdag op de Markt in Middelburg ge nieten van 'Midnight in Paris'. De fillmvoorstelling maakt onderdeel uit van de RASA Culture Week van de studentenvereniging van de Roosevelt Aca demy. Op die manier wil RASA studenten en inwoners dichter bij elkaar te brengen. Morgenavond is er in Ko D'ooooor (20.30 uur) een filosofisch ca fé. Woensdag een sponsorloop en donderdag een symposium (16.00 uur Burgerzaal) voor scheidend burgemeester Schouwenaar. foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 19