Fifty-One Walcheren van start SAMEN DE KANSEN IN ZEELAND BENUTTEN jJdeOndernemer 21 april 2012 Netwerken Serviceclub Walcheren Na een voorbereiding van acht maanden is serviceclub Fifty-One Walcheren officieel van start gegaan tijdens een sfeervol oprichtingsfeest in Golden Tulip Strandhotel Westduin te Koudekerke. Fifty-One Walcheren is opgericht door een aantal oud-leden van de Ronde Tafel Walcheren. Tekst: Loes van der Hoeven DISHOEK - Zij hadden de voor de ze club geldende leeftijdsgrens van 40 jaar bereikt en wilden de in de Ron de Tafel ontstane vriendschap en het gemeenschappelijke ideaal van een serviceclub voortzetten. Inmiddels telt Fifty-One Walcheren achttien leden en staat er alweer een aantal nominaties op de rol. Het be stuur bestaat op dit moment uit Mar tin van Heulen (voorzitter), Paul Rijk- se (penningmeester) en Ad-Jan de Klerk (secretaris). Fifty-One is de eerste en nog steeds enige serviceclub die is ontstaan op het Europese vasteland, in België. Het internationale hoofdkwartier is gevestigd in Anderlecht bij Brussel. Inmiddels zijn er in diverse andere Eu ropese landen Fifty-One clubs opge richt, waaronder Fifty-One Neder land. In Nederland zijn clubs actiefin Breda, Eindhoven, Den Haag, 's-Her- togenbosch. Utrecht Venlo en nu dus ook op Walcheren. Fifty-One Inter national steunt op het geheel van die clubs, die op hun beurt weer zijn vere nigd in grensoverschrijdende distric ten met aan het hoofd een gouver Martin van Heulen: "Aanvankelijk hadden wij ons na het verlaten van de Ronde Tafel verenigd in de 'Retired Old Tabiers' (ROT), maar al snel bleek dat alle leden van die vrienden club behoefte hadden aan meer struc tuur. Na een zoektocht langs diverse serviceclubs vonden wij bij Fifty-One wat wij zochten; hun doelstellingen sloten het beste aan bij die van de Ronde Tafel. Om de nieuwe club haar eigen dynamiek te geven, heb ben wij gekozen voor een formule die slechts voor een deel zichtbaar is in de naam Fifty- One. Die naam heeft een tweeledige betekenis: ener zijds is dat het streven om de gemid delde leeftijd van de leden op 51 te houden en anderzijds is het maximaal aantal leden begrensd op 51Het stre ven naar de gemiddelde leeftijd resul teert in een voordurende veijonging. Bovendien heeft Fifty- One Walche ren een extra bepaling aan haar statu ten toegevoegd, namelijk dat leden op het moment van functionele pen sionering overgaan naar de 'sociëteit'. Zij blijven dan wel lid van Fifty-One Walcheren, maar op die manier blijft de samenstelling van de serviceclub in teressant voor jongere leden. Leden hoeven niet per se onderne mer te zijn of afkomstig van de Ron de Tafel, wel moeten zij wonen en/of werken op Walcheren en moe ten zij iets toevoegen aan de club. Po tentiële leden worden uitsluitend uit genodigd door een bestaand lid dat er van overtuigd is dat de betreffende persoon een waardevolle bijdrage kan leveren aan de club." De leden komen elke eerste dinsdag van de maand bij elkaar in hun thuis- honk, Eetcafé Pension Duinlust in Dishoek. Het verlenen van diensten aan de maatschappij is een belangrijke doel stelling van Fifty-One. Ter gelegen heid van de kick-off van Fifty-One Walcheren heeft de organisatie een fundraising project géorganiseerd ten bate van ALS Zeeland, de stichting die zich inzet voor de bestrijding van de spierziekte ALS. Inmiddels heeft het bestuur van ALS Zeeland een che que ter waarde van 1000 euro in ont vangst mogen nemen. www.fiftyone.nl In Business creëert een netwerk aan innovatieve en actieve ondernemers die gebruik willen maken van de kan sen en mogelijkheden die Zeeland te bieden heeft. Door middel van masterclasses, netwerken, advies en betere samenwerking tussen ondernemers onderling en overheden willen we de Zeeuwse economie en werkgelegen heid verstevigen en promoten. We willen samen innoveren en investeren in een duurzame toekomst op korte en lange termijn. Dat zien we, net als vernieuwen en verbinden, als de kernwaarden van In Business. In Business is een platform voor ondernemers die samen bereid zijn tijd te steken in het uitbouwen en realiseren van onze kernwaarden. Dat gebeurt onder andere door gebruik te maken van de aanwezige expertise, uitbreiding van ken nis en actieve deelname. Iedere twee weken is er een bijeen komst in de vorm van een ontbijt. proeven en af te wegen of een lidmaatschap bij In Business waardevol is. Op 25 april houdt In Business een masterclass waarin Aad Ouborg (oprichter van de Princess groep) zijn ondernemerschap toelicht en zijn visie hierop geeft. Wilt u meer weten of heeft u interesse, neem dan via onder staande gegevens contact op met Louis van Mal of Albert Besuyen. U bent altijd van harte welkom eens een kijkje te komen nemen. In Business heeft weliswaar selectiecriteria voor toelating, maar iedere ondernemer is welkom om de sfeer te komen In Business Beatrixlaan 20 4461 PN Goes info@inbusiness.nu www.inbusmess.nu

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 98