OS Einde van Schengen in zicht Pad ad 81 buitenland Breivik: emoties uit gezet Berlusconi: blijspelen tot* üd Vliegtuigcrash in Pakistan tobe REIZEN Elzas REIZEN Elzas REIZEN Parijs en Berlijn eens over grenscontroles Sudan heeft weer controle over olievelden Elzas lobe REIZEN BON VOYAGE EN ALSACE zaterdag 21 april 2012 Frankrijk Camping Le Giessen Vooreen leuke gezinsvakantie in de Elzas, verblijf je op camping Le Giessen! Met de vele faciliteiten voor kinderen wisselt u een ontspannen dagje op de camping makkelijk af met uitstapjes in de omgeving. Vertrek april t/m juli 2012 Tent'Pagan'(max. 5 pers.) o.b.v. logies Reisnummer. FRES53-03 i-kamimcaravon 8 dagen va. (249 per stacaravdn: 6a naar uw ANVR-reisadviseur of oad.nl voor de voorwaarden. Ook te boeken bij oad.nl/elzas OSLO - Anders Breivik leerde zich zelf zijn emoties uit te schakelen om de massamoorden op het ei land Utoya te kunnen plegen. Dat verkondigde de 33-jarige rechts-ex- tremist vrijdag op de vijfde dag van het proces tegen hem. In rustige bewoordingen beschreef hij de gruweldaden. „Als een groep tegenstand had geboden, wa ren ze daar zeker in geslaagd", zei hij in de rechtszaal. Hij dacht na afloop 'slechts' 30 tot 40 mensen van het leven te heb ben beroofd. Het was zijn doel om alle ruim 560 jongeren en volwas sen op het eiland te vermoorden. Nadat de Noor 69 mensen had doodgeschoten, overwoog hij zich zelf door het hoofd te schieten. Maar hij bedacht zich, omdat hij in zijn manifest had geschreven dat hij wilde blijven leven om van uit de cel verder te vechten. Breivik leerde zijn emoties uit te schakelen. „Men moet gevoelsma tig afgestompt zijn, dat kan men oefenen", zei hij. Tot 2006 was hij naar eigen zeggen normaal en een 'erg aardig persoon', daarna heeft* hij zich 'ontmenselijkt' om zich te richten op de 'vijand'. „Men kan ie mand niet doden, als men men taal niet is voorbereid." Frankrijk m Vakantiepark Le Clos d'Eguisheim Deze kleurrijke residence beschikt over moderne en comfortabele appartementen en ligt langs de bekende Wijnroute. Le Clos d'Egu isheim is een heerlijke uitvalsbasis om met ïn tweeën of met het hele gezin de Elzas te ontdekken. Vertrek sëpt. t/m nov. 2012 2-kamerappartement (max.5pe5.) o.b.v. logies Reisnummer; FREZ53-05 6a raar uw ANVR-reisadviseur ofoad.nl voor de voorwaarden. Ook te boeken bij oad.nl/elzas Het staat al een tijdje op de Europese agenda, maar nu Duitsland het met Frankrijk eens is zal het vermoedelijk snel gaan. Landen kunnen de grens vaker dichtgooien. door onze correspondent Hans de Bruijn Het is een van de verwor venheden van de Euro pese eenwording: het zonder grenscontroles door nagenoeg heel Europa kun nen reizen. Maar de zogeheten Schengen-overeenkomst, waarop dat voorrecht gebaseerd is, staat onder druk. Een groeiend aantal landen wil onder de afspraken uit en weer naar believen grenscontro les kunnen instellen. Vrijdag sloot Duitsland zich aan bij de Franse eis dat lidstaten weer de vrijheid moeten krijgen om - bij stromen (illegale) immigranten of dreigende verstoringen van vei ligheid of openbare orde - maxi maal een maand hun grenzen dicht te gooien. 'Schengen' zoals het was, lijkt niet langer houdbaar. Het Frans-Duitse voorstel is vooral gericht tegen de gebrekkige contro les van de EU-buitengrenzen in Zuid- en Oost-Europa. „We heb ben weer grenscontroles nodig wanneer medelidstaten hun plich ten niet nakomen", zei de Duitse minister van Binnenlandse Zaken Hans-Peter Friedrich onlangs. Voor de Franse president Sarkozy komt de Duitse steun als geroe pen. Immigratie is een hoofdpunt in zijn campagne voor de presi dentsverkiezingen. Sarkozy dreig de zelfs Frankrijk desnoods uit de Schengenzone te zullen terugtrek- JUBA - Het oliegebied Heglig is weer in handen van Sudan. Dat meldden regeringsfunctionarissen van zowel Sudan als Zuid-Sudan vrijdag. Beide landen houden er echter verschillende lezingen over de overdracht op na. Volgens de Zuid-Sudanese autori teiten gaf president Salva Kiir het Zuid-Sudanese leger gisteren op dracht zich terug te trekken uit het oliegebied, om zo ruimte te schep pen voor besprekingen met Su dan. De Sudanese minister van De fensie liet echter weten de belang rijkste stad in het gebied op het Zuid-Sudanese leger te hebben ver overd. ken. 'Populisme' kreeg hij daarom naar zijn hoofd geslingerd. Maar nu Berlijn hetzelfde wil, is dat ver wijt moeilijker te maken. Aanpassing van de Schengen-ak- koorden staat overigens al langer op de Europese agenda. De EU-lei- ders werden het over de hoofdlij nen daarvan eind vorig jaar al eens. Zij willen meer eigenmach tig kunnen optreden. Volgens voorstellen van de Europe se Commissie zouden de 26 Schen- genlanden hun grens alleen op ei gen houtje tijdelijk mogen sluiten in geval van plotselinge toestro ming van migranten of dreigende ordeverstoringen. Zoals Frankrijk vorig jaar deed, toen tienduizen den Tunesiërs na het uitbreken van de crisis in Noord-Afrika, via Italië naar Frankrijk wilden. Eerder gebeurde zoiets bij het WK voetbal in Duitsland al, toen om hooligans te weren. Gisteren nog maakte Spanje bekend tijdelijk de grens te sluiten voor betogers die volgende maand naar Barcelona dreigen te komen om een bijeen komst van de Europese Centrale Bank te verstoren. Daaraan wordt in de voorstellen van de Commissie niet getornd. Maar wil een land langer dan vijf dagen zijn grenzen dichthouden, dan moet dat in Brussel op tafel komen, moet de Europese Com missie advies uitbrengen en beslis sen uiteindelijk alle Schengen-lid- staten met een gekwalificeerde meerderheid of het mag. En dan nooit voor langer dan dertig da gen. Het is die procedure waar Frankrijk en Duitsland vanaf wil len. Zij willen zelf beslissen om maximaal een maand grenscontro les weer in te voeren. Bij de Euro pese Commissie valt dat in slechte aarde. Daar vreest men willekeur, die juist via een gezamenlijke rege ling kan worden voorkomen. Frankrijk Hotel Holiday Inn Mulhouse Ontdek de historische stad Mulhouse met haar kleurige vakwerkhuizeri. Een verblijf in het comfortabele 4-steiTenhotel Holiday Inn Mulhouse is heel goed te combineren met een bezoek aan de bekende steden Colmar en Riquewihr. Vertrek mei t/m dec. 2012 2-persoonskamer o.b.v. logies en ontbijt Reisnummer: FREC53-03 QEH? 6a naar uw ANVR-reisadviseur ofoad.nl voor de voorwaarden. Ook te boeken bij ISLAMABAD - Bij de Pakistaanse hoofdstad Islamabad is gisteren een vliegtuig neergestort met 127 perso nen aan boord. Het toestel is com pleet vernietigd, er waren geen over levenden. De Boeing 737 van Paki staanse Bhoja Air crashte bij slecht weer op het dorp Hussain Abad. Aangenomen wordt dat ook veel in woners zijn omgekomen. Minister van Binnenlandse Zaken Malik zegt dat het vliegtuig mogelijk is geraakt Ook te boeken bij globe.nl oad.nl/elzas MILAAN - De wilde feestjes die Sil vio Berlusconi organiseerde, wa ren 'burleske wedstrijden'. Na 'ele gante diners' trokken vrouwelijke gasten zich met Berlusconi terug in het discogedeelte van zijn villa waar de feesten plaatsvonden. Zij oefenden zich dan in burlesken, blijspelen waarbij grote, verheven onderwerpen op een platte ma nier worden bespot. Dit is de lezing van Berlusconi zelf voor de rechtbank. Hij verscheen gisteren voor de eerste keer in de ze zaak voor de rechter, omdat hij seks zou hebben gehad met een 17-jarige escortmeisje. Hij zou ook zijn macht hebben misbruikt om haar vrij te krijgen, zo is de aan klacht, nadat ze was gearresteerd bij een ander incident. „Ik ben hier gekomen om deze show te bekijken, een enorme me- dialastercampagne", zei Berlusconi over het proces. Hij voegde eraan toe dat hij het gebruik van geld van de staat voor een 'nutteloos' proces schandelijk vindt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8