binnenlandI 7 Macht Wilders tanende Amsterdam verwijdert gewraakte Friso-posters Limburgse PW-proeftuin blijkt niet te floreren Langer onrustig in Limburgse fractie 'Huur uw eigen lantaarnpaal' KUSADASI ALANYA BOEK ONLINE of bel 0900- 9697 zaterdag 21 april 2012 door Laurens Kok Het CDA heeft een streep getrokken, om te beginnen in Limburg. De val van de WD— CDA-PW-coalitie in de Limburg se Staten klinkt nadrukkelijk door in Den Haag, al leidt die op het Binnenhof niet tot koortsachtige taferelen. Minister-president Mark Rutte maakt zich vooralsnog geen zor gen over de gevolgen voor zijn ei gen gedoogkabinet - de Catshuis- onderhandelingen gaan gewoon door. Maar vooral PW-leider Geert Wil ders moet een bittere pil slikken. Limburg was zijn proeftuin, daar kon hij laten zien dat de PW vol waardig kon meebesturen. Na een historische overwinning bij de Provinciale Statenverkiezin gen, waar het CDA zijn almachtige positie verloor, lonkte vorig jaar het Limburgse pluche. Wilders greep de kans met beide handen aan, en de gedeputeerden Krebber en Janssen mochten zich de eerste PW-bestuurders van Nederland noemen. Velen zouden volgen, voorspelde Wilders. Hoe anders is de situatie nu. Wilders' machtspositie kalft af. Met het vertrek van Hero Brink man uit zijn fractie levert de PW al niet meer die cruciale 76e zetel die het kabinet-Rutte in het zadel houdt. In gemeenteraden en Pro vinciale Staten stappen om de ha verklap volksvertegenwoordigers uit PW-fracties, vooral uit onvre de met de autoritaire wijze waar- De Limburgse coalitie sneuvelde gisteren na een conflict tussen het CDA en de PW. De rel die tot de uiteindelijke val leidde, ontstond door een aanvankelijke weigering van de PW-gedeputeerden Theo Krebber en Antoine Janssen om aanwezig te zijn bij een lunch don derdag met de Turkse president Gül op het gouvernement in Maas tricht. Onder druk van de gouver neur ging het tweetal alsnog. Maar dat was tegen het zere been van de PW-fractie. Het CDA vond dat de PW daarmee de koningin en Gül schoffeerde en daarmee het coali tieakkoord schond. Gisteren trok het CDA zich uit de coalitie terug. Aan het begin van dit jaar werd Sta tenlid Cor Bosman nog uit de frac tie gezet. In juli 2011 ging Harm Uringa hem voor. op de partij wordt geleid. Ook in de Tweede Kamerfractie ei sen steeds meer PW'ers een eigen rol op. Zij zijn niet bereid zich in alles door Wilders de wet te laten voorschrijven. Volgens dissident Brinkman zullen er binnen afzien bare tijd meer leden de fractie ver laten. Nu het Limburgse experiment voorlopig is mislukt, lijkt een eind gekomen aan de bijna planmatige uitbouw van Wilders' macht. De partij verleent weliswaar nog steeds gedoogsteun aan de coalitie, maar zal door de slechte economi sche situatie veel moeilijker een stempel op het kabinetsbeleid kun nen zetten. Het lijkt erop dat de PW stevige bezuinigingen zal moeten slikken die de achterban niet pruimt, zo als een btw-verhoging en hogere eigen bijdragen in de zorg. De tanende invloed uit zich ook in de peilingen, waar de PW de laagste score sinds 2010 behaalt. Wilders noemde de val van het Limburgse college gisteren 'onno dig'. Hij verwijt het CDA 'oude re- gentenpolitiek'. Daarmee parkeer de hij de PW prompt in de rol van outsider, een oud recept. In de coalitie halen ze er de schou ders over op. Als hij zijn steun aan het kabinet nu intrekt, is er hele maal niets meer over van zijn in vloed. Wilders zit in de tang. AMSTERDAM - De gemeente Am sterdam laat Loesje-posters verwij deren met een tekst over prins Fri- so, Koninginnedag en comazui- pen. „Het is een smakeloze actie en volkomen ongepast", liet wet houder Freek Ossel (openbare ruimte) vrijdag via zijn woordvoer der weten. De Amsterdamse afdeling van het fictieve meisje Loesje had in de stad posters opgehangen met de tekst 'Ter ere van Friso. Dat wordt weer comazuipen op Koninginne dag'. De posters zijn ondertekend door 'het broertje van Loesje'. Het was een eigen actie van het Loesje-kantoor in Amsterdam, dat onafhankelijk opereert van het hoofdkantoor van Loesje in Arn hem. „We staan er niet achter en vin den het negatief', aldus een woordvoerder van het hoofdkan toor. „Het past niet bij de posi- tief-kritische boodschappen die we de afgelopen 28 jaar hebben uit gedragen." Loesje heeft zich via haar website verontschuldigd voor de actie. „Soms gaat het mis. Maar ik heb het ook niet in de hand. Sor ry daarvoor." Prins Friso kwam op 17 februari in het Oostenrijkse Lech onder een lawine terecht. Hij liep daardoor een ernstige hersenbeschadiging op en komt mogelijk nooit meer bij bewustzijn. Sinds maart ligt hij in het Wellington ziekenhuis in zijn woonplaats Londen. Zijn echt genote prinses Mabel zal niet aan wezig zijn op Koninginnedag. BUREN - Bewoners van het buiten gebied in de Gelderse gemeente Buren kunnen als het aan B en W ligt straatverlichting huren. Voor ruim 1000 euro zijn ze voor de ko mende 10 jaar verzekerd van straat verlichting voor hun deur. De gemeente moet bezuinigen en maakt openbare verlichting ener giezuiniger. Vorig jaar besloot het college dat 500 van de 900 lan taarnpalen in het buitengebied weg kunnen. Dat levert 50.000 eu ro op en een halvering van de ver bruikte energie en C02-uitstoot. Alle lantaarnpalen in Buren zijn aan vervanging toe. Daarom is het een goed moment om verlichting te verwijderen. Belangstellenden kunnen de energie- en onder houdskosten voor 10 jaar afkopen via een leasecontract. Particulieren kunnen desgewenst ook een ver wijderde lantaarnpaal krijgen. De gemeenteraad moet volgende maand besluiten over het plan. mogelijk Goede prijs-kwaliteitverhouding! Zie www.kras.nl/77656 Zie www.kras.nl/77903 Zie www.kras.nl/77650 Zie www.kras.nl/77522 Zie www.kras.nl/77640 Hotel Club Blue Waters***** 8 t/fn 22 dagen o.b.v. all inclusive Vertrek: van 24/4 t/m 31/10 populair en ruim opgezet familieresort aan zee alléén in april extra korting beoordeeld met een 9.1! Zie www.kras.nl/77817 Hotel Telatiye Resort***** 8 t/m 22 dagen o.b.v. all inclusive Vertfek: van 24/4 t/m 25/10 mooi en modern hotel op ca. 150 m van het privé-strand volop faciliteiten voor jong en oud tot wel 100 korting in april en mei! Hotel Daima Resort* 8 t/m 22 dagen o.b.v. ultra all inclusive Vertrek: van 24/4 t/m 25/10 een waar paradijs voor kinderen! direct aan het strand, met een enorm aquapark! geheel in marinestijl vormgegeven Hotel Alva Donna***** 8 t/m 22 dagen o.b.v. ultra all inclusive Vertrek: van 24/4 t/m 25/10 modern en luxueus familiehotel direct aan het zandstrand alléén deze week extra korting tot wel 100 p.p. per week! Hotel Eken Resort* 8 t/m 22 dagen o.b.v. all inclusive Vertrek: van 26/4 t/m 23/10 gelegen dicht bij het strand en in het gezellige plaatsje Gümbet populair bij Nederlanders! tot 60 korting p.p. in april! Hotel Surmeli Efes Resort* 8 t/m 22 dagen o.b.v. all inclusive Vertrek: van 24/4 t/m 23/10 prachtige ligging aan het lange zandstrand volop faciliteiten voor jong en oud tot wel 150 korting p.p. in mei Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 7