Wet dupeert flexwerker 61 binnenland Politie Zeeland neemt week voor wettelijk verbod vechtmessen in 379,- 419r 399,- 439,- Uitkeringen bij ziekte drastisch beperkt 'Schiphol beste luchthaven Europa' Jossef (9) mag toch blijven AH zegt sorry Ontdek het kleurrijke Madeira! zaterdag 21 april 2012 Minister Kamp wil zieken en hun tijdelijke werkgevers prik kelen om snel weer aan de slag te gaan. Uitkeringen worden drastisch beperkt. Bonden waarschuwen voor fi nanciële problemen jongeren. DEN HAAG - Duizenden zieke uit zendkrachten en andere werkne mers zonder vast contract worden de dupe van de strengere Ziekte wet die minister Henk Kamp (Werkgelegenheid, WD) wil in voeren. Kamp presenteerde gisteren zijn definitieve plannen om zieke flex- werkers te prikkelen weer sneller aan het werk te gaan. Hij wil on der meer hun uitkering beperken. Wie minder dan vijf jaar werkt, krijgt nog maximaal drie maanden een uitkering ter hoogte van 70 procent van het laatstverdiende loon. Daarna daalt die tot 70 pro cent van het minimumloon. Dat is in sommige gevallen gelijk aan een bijstandsuitkering. Volgens Kamp is dit nodig omdat het ziekteverzuim onder flexwer- kers relatief hoog is. Van de men sen die zes maanden ziek zijn, kan 80 procent volgens hem direct of op 'enige termijn' weer aan het werk. De strengere regels moeten dat stimuleren. Dat betekent wel dat de overige 20 procent die niet zomaar aan de slag kan - volgens het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegen heid zijn dat er duizenden - er flink in uitkering op achteruit gaat. De vakcentrales FNV, CNV en MHP waarschuwen dat vooral jonge werknemers in financiële problemen kunnen komen, omdat zij nog maar kort aan het werk zijn. FN V-bestuurder Leo Hartveld noemde de plannen van Kamp gis teren 'ziekmakend'. Kamp erkent dat de regels voor dergelijke werknemers oneerlijk uitpakken. „Maar dat mag er niet toe leiden dat we deze maatregel laten lopen", zegt hij. Kamp wil dat ook werkgevers zich inspan nen het ziekteverzuim verder te rug te dringen. Zij moeten meer premie betalen wanneer veel van hun flexwerkers in de Ziektewet te recht komen. In tegenstelling tot het oorspronkelijke idee hoeven uitzendbureaus niet twee weken het loon door te betalen van een zieke flexwerker. zie onze website:economie Minister Kamp: 'Flexwerker moet niet buitenspel komen' RIJSWIJK - Passagiers hebben Schip hol uitgeroepen tot de beste lucht haven in Europa. Dat gebeurde in een onderzoek van het Britse ad viesbureau Skytrax, waarbij ruim 12 miljoen passagiers uit meer dan 100 landen werden ondervraagd over de kwaliteit van 388 luchtha vens. Het was de eerste keer dat Schiphol de eerste plaats haalde in het onderzoek, dat sinds 1999 plaatsvindt De luchthaven heeft dat vrijdag meegedeeld. Wereld wijd eindigde Schiphol op de vier de plaats (vorig jaar zesde). Op nummer 1 staat Incheon Internatio nal Airport in Zuid-Korea. Ook op de tweede en derde plaats kwamen Aziatische luchthavens. Schiphol werd geroemd als overzichtelijke en transparante luchthaven voor overstappende passagiers en be schikt volgens ondervraagden ook over goede recreatieve faciliteiten. PW-fractievoorzitter Stassen (tweede van rechts) in overleg met partijgenoten Heemels, Janssen en Krebber. foto Rob Oostwegel ciale containers te staan waar de messen kunnen worden ingegooid. Op andere locaties moeten ze aan de balie worden afgegeven. „Nu kan dat nog, straks niet." De mes sen worden vernietigd. In 2009 hield de politie Zeeland een inza melingsactie op middelbare scho len en de horeca in Middelburg. Dat leverde 77 diverse wapens op. MIDDELBURG - Alle stilletto's, vlin der- en valmessen zijn per 1 mei wettelijk verboden. Minister Ivo Opstelten (Veiligheid en Justitie) wil zo het aantal steekincidenten in Nederland terugdringen. Nu zijn de gewraakte messen even eens verboden, maar dan alleen wanneer het lemmet groter is dan zeven centimeter en aan twee kan ten scherp is. De steekwapens kun nen van 23 tot en met 30 april zon der gevolgen worden ingeleverd. Dat kan gegarandeerd anoniem, zegt woordvoerder Mirja Vis van de politie Zeeland. „We zullen niet naar de naam van de eigenaar vra gen, of andere gegevens registre ren." In sommige van de dertien Zeeuwse politiebureaus komen spe- M Boek nu voordelig uw mooiste zomervakantie! 12-daagse busreis Reiscode. Praag-Wenen-Boedapest BE39328 12-daagse Rondreis Polen 9ezien Inclusief excursiepakket t.w.v. 60,- Indusief excursiepakket t.w.v. 60,- Vertrek mei t/m september de muzikale hoofdstad van de we reld; Wenen en de koningin van de Donau: Boedapest, in Praag geniet u van bouwwerken zoals de St. George-basiliek en de Praagse burcht, m Wenen bezoekt u de Si, Stephanskerk en slot Schönnbrunn en in Boedapest het koninklijk paleis. en de hoofdstad Warschau zeer bezienswaardig. Bovendien nemen we u mee naar de oude zoutmijnen en zullen we een bezoek brengen aan Auschwitz en het Wölvennest. ALKMAAR - Het Alkmaarse asielzoe kertje Jossef (9) uit Sudan mag vrij wel zeker in Nederland blijven. Zijn moeder ontving gisteren een verblijfsvergunning, waardoor ook de minderjarige jongen het land niet meer wordt uitgezet, zo beves tigde het ministerie van Immigra tie en Asiel. Jossef werd eind 2011 landelijk nieuws nadat onder meer cabaretier Youp van 't Hek het voor hem opnam. AMSTERDAM - Supermarktketen Al- bert Heijn (AH) zegt sorry voor het te snel uitverkocht raken van het miniwinkelspeelgoed bij zijn jubileumactie. „We vinden dit erg vervelend en bieden alle kinderen in Nederland hiervoor onze op rechte excuses aan", aldus het be drijf in een paginagrote adverten tie in De Telegraaf. Madeira - Funchai App. Gorgulho*** 8 dagen, logies Vertrek in mei Per persoon al v.a. Madeira - Cansco de Baixo App. Tropical**** 8 dagen, logies Vertrek in mei Per persoon al v.a. Madeira - 'Funchai App. Florasol*** 8 dagen, logies Vertrek in mei Per persoon al v.a. Madeira - Funchai Htl. Golden Residence**** 8 dagen, logies Vertrek in mei Per persoon al v.a. In samenwerking met roSSaklNf, madeira islands Genoemde prijzen zijn vanafprijzen per persoon, o.b.v. 2 pers., inclusief vlucht Vraag naar de voorwaarden. De meest complete reis voor een eerlijke prijs! wege'nerió peterlanghout.nl of 0172-468800 'yper w7eV)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 6