Na een mentale tik volgt El Clasico 401 sport fm Barcelona kan gat met koploper Real Madrid verkleinen tot één punt "Ik doe het liefst elektriciteitsstoringen. Vooral als een grote storing snel onder controle is, beleef ik plezier aan m'n werk. Ik zit al 27 jaar bij DELTA, op straat kennen ze me soms en zeggen dan: 'Die is van DELTA, die is hier wel eens binnen geweest'." zaterdag 21 april 2012 Wachtend op een golf van ver rukking kijken vijfhonderd mil joen voetballiefhebbers van avond wereldwijd naar El Clasi co, editie 219. De vraag is niet alleen of Barcelona de titel- droom van Real kan verstoren, maar ook of beide titanen men tale schade hebben opgelopen na hun zeldzame nederlaag in de Champions League. door Roel Wiche Wie er vanavond in het tot de nok gevulde Camp Nou ook gaat winnen, in één mediterraan dorpje zal altijd feest gevierd worden. Achttien ka meraden, type All Stars, besloten twee jaar geleden in Pinos Puente - vlakbij Granada - een unieke ge zamenlijke fanclub op te richten voor de twee grootmachten van het Spaanse voetbal. Omdat ze van oogstrelend spel houden, maar bovenal omdat ze de stuiten de vijandigheden tussen beide aartsrivalen zat waren. En dus werd demonstratief het woord de- portividad (sportiviteit) toege voegd aan de naam 'La Pena Mixta Real Madrid-FC Barcelona'. Een memorabel initiatief in een land dat toch al traditioneel hevig verdeeld is, maar de kans dat een Clasico ooit nog eens de Fair Play-cup zal winnen, is vrijwel nul. Real tegen Bar^a is veel meer dan voetbal, het is politiek, emo tie, een sociologische oorlog. Het is de bluf van de hoofdstad tegen het verzet van de opstandige pro vincie, de glamourboys tegen de kunstschilders, de rockband tegen het familiekoor. Voor sommigen is het zelfs een pa rabel van goed en kwaad. Op een tentoonstelling in Valencia werd deze week een houten beeld geëx poseerd van een opgefokte man in een grijs pak die zijn vinger prikt in het oog van iemand anders. Zo iets kan blijkbaar gebeuren tijdens Barcelona-Real, zoals in die wed strijd om de Spaanse supercup dit seizoen, waarin de Madrileense coach José Mourinho een barbaar se aanval deed op Barca-assistent Tito Vilanova. Zelden zal de rivaliteit tussen bei de giganten zo groot zijn geweest als dit seizoen. Na drie bittere ja ren in de schaduw is Real Madrid erin geslaagd om het ongenaakba re Barcelona, door velen be schouwd als het beste elftal uit de geschiedenis, uit te dagen. Het heeft geleid tot een wedloop die ongekend is in de Spaanse voetbal historie. Beide ploegen hebben sa men al meer dan tweehonderd Bij een supporterclubje voor Barcelona én Real Madrid treffen ze voorberei dingen voor de 219e El Clasico. foto Miguel Angel Molina/EPA doelpunten in de competitie ge scoord. De kloof tussen de num mer twee, Barcelona, en nummer drie Valencia is opgelopen tot 29 punten. De cijfers van de topsco rers van Real (Cristiano Ronaldo) en Barcelona (Lionel Messi) zijn duizelingwekkend. Beiden hebben inmiddels in de Primera Division 41 treffers gemaakt, nu al een re cord. Messi maakte zes hattricks, Ronaldo zeven. Ter relativering: ook de schulden van de grote heer sers zijn astronomisch. Barcelona staat 364 miljoen euro in het rood, Real voor 170 miljoen. De suprematie is zo groot dat bij de 'concurrentie' quasi-serieus stemmen opgingen om Barcelona en Real dan maar een eigen com petitie te geven, desnoods een ei gen voetbalplaneet. Maar deze week bleek onverwacht dat zelfs Messi en Ronaldo af en toe gewo ne stervelingen zijn. Real verloor in de Champions League bij Bayern (2-1), Barcelona bij Chelsea (1-0). Meteen ook gaven beide ploegen hun zeldzame zwakheden prijs. De Madrilenen verloren zich zelf in pure frustratie, een hardnek kige oude kwaal. De Catalanen ble ven tegen een blauwe muur vol harden in hun 'tiki taka' en ver klapten zo dat ze geen plan B heb ben als het eens niet lukt. Grote vraag is nu of beide ploegen morele schade hebben opgelopen. Vanavond kunnen ze het ant woord geven in een Clasico die van eminent belang is. Barcelona móét winnen om de achterstand (vier punten) op de eeuwige rivaal in te lopen. Real mag niet verlie zen, om de titeldroom niet op nieuw te laten bedreigen. De emoties in Camp Nou zullen ongetwijfeld hoog oplopen, en in de rest van Spanje vermoedelijk ook. Behalve dan in een klein dorpje bij Granada, waar achttien kameraden blijven geloven dat voetbal niet altijd oorlog hoeft te zijn. Tobi de Bart werkt bij de servicedienst van DELTA en is van alle markten thuis: hij verhelpt storingen op het gebied van elektriciteit, gas, water en televisie. Bekijk het videoverhaal met Tobi op www.DELTA.nl/verhalen Een eigen verhaal insturen? Dat kan via facebook.com/DELTAnv Sinds jaar en dagverbonden met de provincie en in handen van de lokale en regionale overheid. Dienstverlening voor alle Zeeuwen, van alle Zeeuwen. DELTA: altijd in de buurt als leverancier, als werkgever, als investeerder of als sponsor van talloze maatschappelijke initiatieven. www.DELTA.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 40