Omvang cultuurbudget blijft onzeker zeeland 13 potart Wegpiraat opgepakt na achtervolging op A58 Cultuurdebat commentaar Klare wijn Drie doden bij verkeersongeval bij Ouddorp Kom naar ons kunstevent op 21+22 APRIL! www.pot.nl 'Zeeuwse musea zijn een lappendeken van alles en nog wat. Vanuit het oogpunt van de bezoeker stel je jezelf dan de vraag: hebben we dat wel handig aangepakt?' Ben de Reu, cultuurgedeputeerde Op woensdag 25 april wordt in het Arsenaaltheater in Vlissingen een cultuurdebat gehouden. Het debat is georganiseerd door de Raad voor de Cultuur Zee land, in samenwerking met de PZC, sociaal-cultureel instituut Scoop en de Zeeuwse Bibliotheek Centraal in het debat staan de be zuinigingen op cultuur. Deze dwin gen overheden tot scherpe keuzes. De provincie heeft een eerste aan zet gegeven. De grote festivals als speerpunt en decentralisatie van veel cultuurtaken. Zit daar een vi sie achter of is het bezuinigings drift? Is de juiste weg ingeslagen of is een koerswijziging gewenst? In het debat worden twee thema's uitgediept aan de hand van inter views door gespreksleider Ernst Jan Rozendaal (PZC). Wethouder Jaap Bos van Tërneu- zen gaat in op de relatie tussen de provincie en de gemeenten. Kees Izeboud, voorzitter van de Raad van Toezicht van Film by the Sea, geeft zijn visie op de steun voor grote festivals. Na de zaaldiscussie reageert gede puteerde Ben de Reu. Het debat begint om 19.30 uur en duurt tot 21.30 uur. - Heel even houdt Ben de Reu, op nét niet leesbare afstand, een A4'tje om hoog met daarop namen en bedra gen. Het is een zeer voorlopige ver deling van de provinciale cultuur- gelden voor de komende vier jaar. Fluks stopt de gedeputeerde het lijstje weg. Te prematuur. De Reu weet dus wat hij wil, maar nog niet wat hij kan. Het is nog al tijd ongewis hoeveel geld er de ko mende jaren voor cultuur beschik baar is. Eén ding is wel zeker: het zal aanzienlijk minder zijn dan nu. In totaal bestrijkt het cultuurbud get zo'n 24 miljoen euro per jaar, maar het overgrote deel is gereser veerd voor Omroep Zeeland en de 'dragende instellingen' (Zeeuws Museum, Zeeuwse Bibliotheek, SCEZ en CBK Zeeland). Aan 'speelgeld', het geld dat naar eigen inzicht aan cultuur kan wor den besteed, beschikt de provincie nu nog over 4,1 miljoen euro per jaar. In de ramingen voor de ko mende jaren wordt uitgegaan van 2,8 miljoen euro. Een bezuiniging van dertig procent. Gedeputeerde Staten hebben on langs echter besloten tot een nieu we 'kerntakendiscussie'. Dat bete kent dat alle taken en uitgaven op nieuw worden afgewogen. Dat kan weer gevolgen hebben voor cul tuur en de dragende instellingen. De Reu gaat ervan uit dat het colle geakkoord wordt nageleefd. Dat be tekent dat in elk geval de grote fes tivals (Nazomerfestival, Film by the Sea, Concert at Sea, Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen) over eind moeten blijven. Voor de wat grotere lokale initiatie ven zijn enkele jaren geleden de 'regioarrangementen' in het leven geroepen, waarbij provincie en ge meente samen subsidiëren. Die sa menwerking wordt zeker geprolon geerd, stelt De Reu. „De vraag is wel: hoeveel budget is daarvoor?" Maita - Qawra App. Clover Holiday Complex*** 8 dagen o.b.v. logies vertrek in mei Prijs per persoon o.b.v. 2 personen inclusief vlucht al v.a. GOES - Een 26-jarige wegpiraat uit Steenbergen is vrijdag op de A58 aangehouden na een wilde achter volging. De politie kwam hem op het spoor nadat er rond 10.00 uur meldingen binnenkwamen over het rijgedrag van de man. De man reed vanaf Krabbendijke slingerend in de richting Goes. In een persbericht van de politie is sprake van schade aan diverse voer tuigen en een bij een pompstation omvergereden lantaarnpaal. Agen ten konden hem niet inhalen om dat hij slingerend bleef rijden. De man negeerde stoptekens, zwaai lichten en sirenes. Bij de Vlaketun- nel reed de Steenbergenaar tien py lonen omver die daar stonden we gens werkzaamheden. Nadat de man met zijn inmiddels zwaarbe- schadigde voertuig op de rechter- weghelft terecht kwam werd hij klemgereden. Dat gebeurde vlak voor de plaats waar wegwerkers bezig zijn. De man is voor verhoor overgebracht naar het politiebu reau in Goes. Hij .moest daar ook zijn rijbewijs afstaan. De politie vermoedt dat hij handelde onder invloed van verdovende middelen. De politie zoekt getuigen van de capriolen van de man en mensen die schade hebben opgelopen. Mel dingen via 0900-8844 of persoon lijk op het politiebureau. zaterdag 21 april 2012 Gedeputeerde Ben de Reu schenkt klare wijn. De culturele boom kan wel wat takken missen. Er zullen initia tieven en instellingen sneuve len. De grote festivals hoeven zich daarentegen geen zorgen te maken, want die blijven bui ten schot, zo kondigt hij aan. In deze tijden van bezuinigin gen is het goed als politici keu zes durven te maken. De Reu maakt keuzes en daarvoor ver dient hij een compliment. Bo vendien maakt hij - in ieder ge val op het eerste gezicht - verde digbare keuzes. Nu komt het aan op de defini tieve invulling. Die keuzes kun nen niet alleen bepaald worden op basis van de wensen van de gemiddelde cultuurconsument, waar De Reu zo nadrukkelijk oog voor heeft Soms is er speci fieke kennis nodig om de waar de van een culturele uiting te kunnen bepalen. Hopelijk luis teren de gedeputeerde en de Provinciale Staten naar zowel het publiek als naar de sector voordat de zaag in een van de culturele takken wordt gezet. mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmsmms OUDDORP - Bij een aanrijding tus sen een vrachtwagen en een perso nenwagen op de N57 bij Ouddorp zijn vrijdagmiddag twee volwasse nen en een kind om het leven ge komen. De slachtoffers zaten in de personenauto die door onbekende oorzaak in botsing kwam met de vrachtwagen. Door de botsing sloeg de auto over de kop. Een tweede meisje, dat ook in de auto zat, raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht. De N57 tussen Ouddorp en Port Zélande op de Brouwersdam is uren afgesloten geweest voor poli tieonderzoek. Ben de Reu: „Ik wil niet de afbraakgedeputeerde worden. foto Lex de Meester Pot Interieur. Nieuwendijk 89. Axel. Zeeuws-Vlaanderen. T: 0115-562010.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3