Waterpolosters mogen olympische titel in Londen niet verdedigen sport 137 Minderhoud vierde in Grand Prix Schulden 'Ik heb in de regen geen enkel risico genomen. Marianne Vos kwam me in de bochten steeds voorbij. Nee, ik heb het verschil denk ik gemaakt op de lange rechte stukken. Daar kon ik goed tempo maken' Winnares Ellen van Dijk Marianne Vos eindigt tijdens de tijdrit in 's-Heerenhoek als zesde. Hoewel ze een minuut eerder is gestart dan Ellen van Dijk, wordt ze ingehaald door de winnares. foto Robert de Jonge tijdrit gereden. Elinor Barker van het National Team of Wales won. Vandaag komen de elite-vrouwen opnieuw in actie, nu voor hun wedstrijd in lijn over 120 kilome ter. De start is om 13.30 uur op de Kuipersdijk in 's-Heerenhoek, de finish rond 16.30 uur ook op de Kuipersdijk. Een groot deel van de wereldtop staat aan de start, on der wie wereldkampioene Giorgia Bronzini uit Italië. door Rob de Bruyn TRIËST - Biurakn Hakhverdian staarde verweesd voor zich uit, No- mi Stomphorst gooide haar cap met een smak tegen de grond en Robbin Remers huilde dikke tra nen, zoals zoveel van haar ploegge noten. Niet naar de Olympische Spelen in Londen, het hakte er in bij de Nederlandse vrouwenwater- poloploeg. Oranje verloor vrijdaga vond in Triëst dat ene duel dat ge wonnen móest worden. Het werd 6-7 tegen Italië. „Drieënhalf jaar werk en dan ein digt het zo...", zei Iefke van Bel- kum met de tranen in haar ogen. Net als zij had ook aanvoerster Ya- semin Smit een dubbel gevoel over de uitschakeling. „Ik besef het nog nauwelijks. We hebben zó'n goed toernooi gespeeld. Ook dit voelt niet als een slechte wedstrijd. Integendeel juist. We hebben al leen op beslissende momenten niet doorgedrukt." Halverwege stond het 5-5. Neder land kwam vlot daarna met 6-5 voor, maar scoorde in het vervolg niet meer. Nederland hoefde zich geenszins te schamen. Net als eerder tegen Brazilië, Canada, Kazachstan en met name Griekenland leverde Oranje een puike prestatie. Defen sief was het zelfs top. De zonever dediging werkte uitstekend en keepster Ilse van der Meijden haal de opnieuw een hoog niveau. Maar de eigen productie stokte richting het eind. En zo sneuvelde Nederland toch, als enige land dat in de poulefase ongeslagen was ge bleven. „Zo oneerlijk is het dus", aldus Van Belkum. De speelster van ZVL vond het ongelooflijk dat alle landen uit poule A naar Londen gaan en geen enkel land uit poule B. Bondscoach Maugeri had zich voor het toernooi al opgewonden over de opzet van het OKT. Als er vier tickets te vergeven zijn en er sprake is van een poule van vijf landen en eentje van vier lan den, is het werken met kwartfina les wel erg cru, stelde de Italiaan. „Je kunt hier vijf keer winnen en één keer verliezen en uitgescha keld zijn", bromde Maugeri eerder deze week nog eens. „Waarom niet gewoon één grote poule van negen, iedereen een keer tegen el kaar en de bovenste vier gaan naar de Spelen. Dat is eerlijk." Ook opvallend is het feit dat bij de vrouwen de laatste olympische kwalificatietoernooien altijd in Ita lië zijn gehouden. Nu is het vrou- wenwaterpolo pas sinds 2000 olympisch, maar toch. Van Bel kum: „Wij krijgen vandaag drie manmeers en Italië elf, dat is wel een erg scheve verhouding. Ik werd aan het eind gewoon aange vallen. Waarom kregen wij geen manmeer?" Naast Italië wonnen ook Honga rije (18-5 tegen Kazachstan), Rus land (7-6 tegen Canada) en Spanje (9-7 tegen Griekenland) hun kwartfinales. Deze landen gaan daardoor ook naar de Spelen. zaterdag 21 april 2012 door Koen de Vries Tot voor kort was in ons land nauwelijks iemand te vinden die sympathie had voor sportend Duits land. Er waren zelfs Nederlanders die hun achterwerken afveegden met shirts van hun oosterburen. Arrogantere mensen dan Duitse sporters waren op deze aardkloot niet te vinden. De laatste weken echter geeft plotseling de ene na de andere bekende Nederlander toe achter Bayern München te staan. Als er dan toch een club de Champions League moet winnen, dan liefst Bayern. Die plotselinge opbloeiende liefde heeft te maken met het slijk der aarde. Met geld dus. Van het vier tal halvefinalisten in de Cham pions League hebben alleen de Duitsers geen schulden. Real Ma drid, Barcelona en Chelsea staan om precies te zijn voor respectieve lijk 590, 580 en 890 miljoen euro in het krijt. Het zijn kampioenen op de pof En da's niet eerlijk. O nee. Ik doe niet mee aan deze opmerke lijke switch. Laat Barcelona de Cup maar grijpen. Barcelona heeft de beste speler, speelt het mooiste voetbal en is het minst onsympa thiek van de vier. Ook heeft Barce lona het mooiste shirt, maar dat terzijde. Daar komt bij dat de tijd begint te dringen. Want hoe lang willen Spaanse banken hun steeds schaar ser wordende euro's nog uitlenen aan een voetbalclub? Vele banken staan op omvallen. Ik blijf fan van Barcelona zolang het nog kan. Hoe lang zal het zijn voordat het Spaanse voetbal af daalt naar het niveau van Grieken land? Een jaartje? Twee jaar? Mis schien speelt Messi daarna wel voor Bayern. Dan kun je altijd nog fan van die club worden. 8^gj&gaSÉ9BBSSBSnBBBMMMSa8nmmMMM DEN BOSCH - Dressuurruiter Hans-Peter Minderhoud is op het eerste onderdeel van de wereldbe- kerfinale in Den Bosch op de vier de plaats geëindigd. De voormali ge Westkappelaar kwam met de hengst Glocks Tango in de Grand Prix tot een score van 73,404 pro cent. De Nederlandse Adelinde Cornelis- sen won met Jerich Parzival de wedstrijd met een totaal van 78,024. De Duitse Helen Langeha- nenberg werd op Damon Hill NRW tweede met 76,125 procent en de Italiaanse Valentina Truppa eindigde op Eremo del Castegno derde met 75,106 procent. De wedstrijd werd overschaduwd door de plotselinge dood van de Duitse bondscoach, Holger Schme- zer. Hij overleed donderdag op 65-jarige leeftijd in zijn hotelka mer in Den Bosch. Schmezer zou de dressuurequipe van zijn land ook de komende zo mer bij de Olympische Spelen be geleiden. Duitsland geldt in Lon den als voornaam medaillekandi daat. Hij had al aangekondigd zijn loopbaan als chef-coach daarna te beëindigen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 37