wegbermen Waterschap start 1 met maaien van sIËÖLx 34 I zaterdag 21 april 2012 v k »t- „igQppHmi Waterschap Scheldestromen begint binnenkort met het maaien van de bermen langs de waterschapswegen. In totaal betreft het bijna 4.000 kilometer weg. Elk jaar voert het - waterschap drie maairondes uit? Het maaien is nodig, omdat hoog opgegroeid gras in wegbermen kan leiden tot verkeersonveilige situaties. Elk jaar voert het waterschap drie maairondes uit: de vooijaarsmaaibeurt (april t/m juni) de zomermaaibeurt (juli) de najaarsmaaibeurt (september en oktober) Waar wordt gemaaid? De bermen van de belangrijkste waterschapswegen en kruisingen worden waar nodig drie keer gemaaid. Eerst worden gevaarlijke kruispunten en onoverzichtelijke bochten gemaaid. Daarna komen de drukste wegen, gevolgd door de minder drukke wegen aan de beurt. De precieze locaties staan aangegeven op maaikaarten die u kunt vinden op www.scheldestromen.nl/maaien. Langs wegen en fietspaden maait het waterschap over een breedte van twee meter. Bij wegaansluitingen, krui singen en onoverzichtelijke bochten worden de wegber men over een lengte van circa vijftig meter over de volle breedte gemaaid. Wie maait er? Het waterschap voert het maaiwerk grotendeels zelf uit. Voor een klein deel van het maaiwerk zullen lokale loonwerkers en aannemers worden ingehuurd. Niet zelf maaien In verband met de Flora- en Faunawet gaat het water schap terughoudend om met het maaien door derden. Indien u een berm van het waterschap wenst te maaien dan kunt u contact opnemen met het waterschap. Maaien zal alleen worden toegestaan onder voorwaar den die schriftelijk worden vastgelegd. Wanneer zonder schriftelijke toestemming gemaaid wordt, is degene die maait zelf aansprakelijk voor de gevolgen daarvan. Distels Tijdens de maaironden worden plaatsen waar grote concentraties distels groeien, de zogenaamde distel haarden, meegemaaid ook als deze zich buiten de te maaien strook van twee meter bevinden. U kunt plaat sen met grote distelconcentraties ook melden bij het waterschap. Flora- en Faunawet De Flora- en Faunawet vraagt dat zorgvuldig wordt gehandeld, zodat bijzondere plant- en diersoorten zoveel mogelijk beschermd worden. Daarom hebben de waterschappen in Nederland spelregels opgesteld die gebaseerd zijn op deze wet. Dit is de gedragscode Flora- en Faunawet voor waterschappen. Ook waterschap Scheldestromen neemt deze code in acht bij het maaien van de wegbermen. Vragen? Wilt u meer informatie over het maaiwerk van het waterschap of wilt u weten welke bermen er bij u in de buurt worden gemaaid? Kijk dan op www.schelde stromen. nl/maaien of neem contact op met het wa terschap. Dit kan via telefoonnummer 088-2461000 (lokaal tarief). Postadres: Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Bezoekadressen: Kanaalweg 1, 4337 PA Middelburg Kennedylaan 1, 4538 AE Terneuzen 088-2461000 (lokaal tarief) info@scheldestromen.nl www.scheldestromen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 34