zeeland 127 betrokkenheid' VERHUIZEN MET ZORG! ABS en Acaciahof wachten besluit over basisschool Uilenburch af mmimmam 0118 61 26 69 BI Mar verschillende appartementen monDidL mouERS |B Coesenaar(74) beroofd door duo Chawwa Wijnberg presenteert bundel Alternatieve dienst in Johanneskerk Politie houdt twee mannen aan voor brandstichtingen in 2011 Vroege wandeling in Oranjezon Twee gewonden bij aanrijding Oudelande GRIJPSKERKE w zaterdag 21 april 2012 GOES De politie zoekt twee mannen die donderdag rond 23.15 uur een Goe- senaar (74) beroofden in de omge ving van de Hollandsche Hoeve in Goes. De man fietste daar toen een jongeman hem vastgreep en zijn portemonnee eiste. Een tweede jongeman kwam er bij, waarna het slachtoffer zijn geld gaf. SINT AN NA-TER-MUIDEN SEROOSKERKE wachten. Janny Schroevers, in Ar- nemuidse klederdracht, heeft een cadeau voor Schouwenaar meege bracht: een pop in precies dezelfde dracht als zij, door Schroevers ge maakt. „We zullen Schouwenaar missen", zegt voorzitter Wim Schuit. „We gaan hem bedanken voor zijn betrokkenheid." Jarno Eijke (11) uit Middelburg is misschien wel de jongste receptie bezoeker. Hij correspondeert sinds twee jaar met Schouwenaar. Dat is begonnen toen Jarno tijdens de door Theo Giele MIDDELBURG - De Algemene Basis school (ABS) en de Acaciahof aan de Zuidsingel in Middelburg wach ten met het eventueel aannemen van leerlingen van de Uilenburch tot er een besluit over de toekomst van de school is gevallen. Uiterlijk op 17 mei neemt het be stuur van de Uilenburch een beslis sing De voorspelling is dat de school in augustus nog maar 66 leerlingen heeft, terwijl er min stens 80 nodig zijn om vier combi natiegroepen in stand te houden. De Archipel Scholen, waaronder de Uilenburch valt, beraadt zich overhandiging van een boekje op zijn school, de Cypressenhof, een tekening aan Schouwenaar had ge geven. Hij kreeg toen een handge schreven brief van hem. „Daarin bedankte hij me voor de tekening. Ik heb hem toen teruggeschreven en hij mij weer. En zo ging het door. Hij heeft me ook in een brief uitgenodigd voor deze receptie. Ik denk wel dat ik blijf schrijven. Maar ik ga zo eerst vragen of hij met me op de foto wil." Mevrouw Van der Kloor komt na- nu op de mogelijkheden. Ouders van de openbare school aan de Ne- derstraat vrezen dat ze achter het net vissen als ze tot die dag wach ten met aanmelden bij de twee an dere scholen in de binnenstad. Er zou dan geen andere keuze over blijven dan hun kind naar de Dol- fijnenburch in de wijk Klarenbeek te sturen. Die vrees is ongegrond, zegt ABS-directeur Levien Hame link. Er hebben al ouders naar zijn school gebeld. Uit collegialiteit heb ben, aldus Hamelink, de ABS en de Acaciahof afgesproken niet te werven of Uilenburch-kinderen aan te nemen. GroenLinks vindt dat de gemeente Middelburg snel mens de bewonerscommissie van het Getij in de Stromenwijk in Middelburg 'de groeten overbren gen'. „Ik heb Schouwenaar voor het eerst gezien tijdens een Indi sche avond in het Palet. Bij de ope ning van het Getij heb ik hem echt ontmoet. Later kwam ik hem weieens tegen op straat. Hij her kende mij dan. Het is jammer dat hij weggaat, maar hij heeft het ver diend. Het is een fijne man. En die lange rij heb ik graag over voor zo'n burgemeester." actie moet ondernemen om de on zekerheid over het voortbestaan van openbare basisschool de Uilen burch weg te nemen. De school kampt met teruglopende leerlin genaantallen. De Archipel Scholen beraden zich over de toekomst van de school, die een administra tieve eenheid vormt met de Dolfij- nenburch in de wijk Klarenbeek. Wethouder Albert de Vries zei vrij dag in de PZC al veel belang te hechten aan behoud van een open bare school in de binnenstad. GroenLinks doet nu een oproep aan het college en de collega-raads leden om de school financieel te steunen. VLISSINGEN - De politie heeft twee mannen aangehouden op verden king van brandstichting in leeg staande panden in Vlissingen. De ze branden woedden ruim een jaar geleden. Het gaat om een 19-ja- rige man uit de gemeente Veere en een 20-jarige man uit de ge meente Borsele. In de Sottegemstraat werd tot twee keer toe brand gesticht. De eerste melding kwam op woens dag 2 maart 2011 rond 20.45 uur binnen. Enkele uren later, volgde de tweede melding. Beide bran den werden door de brandweer ge blust. In de vroege ochtend van vrijdag 4 maart woedde opnieuw een brand in een sloopwoning. Dit keer aan de Schuitvaartgracht. Deze branden zorgden destijds voor onrust onder de buurtbewo ners. Door de politie werd een onder zoek ingesteld naar de oorzaak van de branden. Dit leidde uiteindelijk tot de aanhouding van het twee tal. De Middelburgse dichteres Chaw wa Wijnberg presenteert vandaag haar bundel Nachtvlinders door het kattenluik in de kerk in Sint An- na-ter-Muiden. Dat gebeurt op invi tatie van de Kunstkring Sint Anna. Eerder is per abuis gemeld dat de presentatie vrijdag was. Aanvang 15.00 uur. Toegangsprijs 8 euro. Kaarten reserveren via 0117-391935 of via bruijckere@zeelandnet.nl De Protestantse Gemeente houdt morgen een alternatieve kerk dienst in de Johanneskerk in Serooskerke. Vanaf 12.30 uur is er inloop met een kop soep en brood. Na een gezamenlijk begin om 13.00 uur kan er gekozen worden uit di verse mogelijkheden: samen met anderen creatief schilderen of rust zoeken bij een paar iconen en waxi nelichtjes. OOSTKAPELLE OUDELANDE Stichting Het Zeeuwse Landschap houdt morgen een vroege vo gel-wandeling in natuurgebied Oranjezon. Vroeg in de ochtend la ten de vogels volop hun voorjaars zang horen. De wandeling begint om 06.15 uur bij de entree van het gebied, Koningin Emmaweg 22 in Vrouwenpolder. De kosten bedra gen drie euro per persoon, kinde ren tot zestien jaar betalen de helft. Op de Dierikweg bij Oudelande zijn donderdag rond 17.00 uur twee auto's met elkaar in botsing gekomen. Twee personen, een 62-jarige man en een 58-jarige vrouw uit de gemeente Borsele, raakten gewond en zijn met onbe kende verwondingen naar het zie kenhuis in Goes gebracht. De be stuurder van het andere voertuig bleef ongedeerd. foto's Ruben Oreel JBB jnn Statenlaan e.o. JHH Middelburg ffHwjgggr Wij nodigen u van harte uit 9BK Hw iffi I woensdag 25 april te komen U kunt zich melden aan de -•*. dere appartementen bekijken. n i Kijkdag woensdag 25 april Kijk voor meer informatie op 1 wwwJeStek.nl SS! Prijzen vanaf 82.500,-k.k. Middelburgseweg 8 Vrijstaande woning op 520 m2 eigen grond. Recreatieve bewoning toegestaan. www.schulting-partners.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27