Koudekerke houdt zwaar verkeer WALCHEREN Scholieren vertellen ruimtewezen in het Engels over de aarde Middelburgsestraat blijft open voor landbouwverkeer tot teleurstelling van dorpsraad en gemeente almanak Graatje II Jongen (14) mishandeld Intratuin Koudekerke Zondag a.s. open van 12.00 tot 17.00 uur intratuin ZATERDAG 21 april 2012 25 PZC Afscheid van Koos 'Als ik kook, word ik één Schouwenaar 26 en 27 met de keuken'28 en 29 door Annemarie Zevenbergen KOUDEKERKE - Landbouwverkeer blijft voorlopig door Koudekerke rijden. De heringerichte Middel burgsestraat biedt daarvoor vol doende ruimte, vinden Gedepu teerde Staten. In een brief onderkennen ze het probleem van landbouwverkeer door een dorpskern, maar zien de situatie in Koudekerke niet als prioriteit. Zowel de dorpsraad van Koudekerke als de gemeente Veere pleiten er al sinds het begin van de herinrichting van de Middelburgse straat voor om het doorgaande zware verkeer uit het dorp te we ren. Ook Koudekerke zelf ziet het landbouwverkeer liever uit het dorp verdwijnen. Evenals de land bouworganisatie ZLTO overigens. Tijdens de werkzaamheden aan de weg, reed het landbouwverkeer over de rondweg. Dat leverde daar geen verkeersproblemen op. Een verzoek aan gedeputeerde staten om die tijdelijke regeling om te zet ten in een definitieve is niet geho noreerd. In een brief, ondertekend door gedeputeerde Kees van Beve- ren hoogstpersoonlijk, is te lezen dat Koudekerke niet onder de 45 knelpunten valt die de hoogste prioriteit hebben. De Middelburgse straat is breed ge noeg, het is geen drukke school- route en er zijn snelheidsbeperken- de maatregelen toegepast, zijn de argumenten. Bovendien is de rond weg, gezien inrichting en verkeers intensiteit, niet geschikt voor lang zaam verkeer. Bovendien zou openstelling voor de gehele rond weg moeten gelden, vanaf de ro tonde Jacoba van Beierenweg in Vlissingen, en niet voor een deel. In 2014 wordt de situatie opnieuw beoordeeld. In de tussentijd zijn er verkeerstellingen. De dorpsraad reageert teleurge steld. Voorzitter Dorine Noorlan- der: „Wij hadden het idee dat er nog volop gesprekken waren tus sen gedeputeerde staten en de wet houder over deze materie. Dit valt ons rauw op het dak. Het lijkt als of de rondweg als een soort snel weg wordt gezien, maar vanaf Serooskerke is die wel opengesteld voor landbouwverkeer. Dan veran dert opeen alles." Veers verkeerswethouder Jaap Mei- se is 'verrast en enorm teleurge steld'. „Wij gingen er vanuit dat we nog in de overlegfase zaten en nu komt deze brief Wij willen op heldering en blijven ons inzetten voör een goede oplossing." door Carla van de Merbel VLISSINGEN - De kinderen van ba sisschool Vlissingse Schoolvereni ging (VSV) staan deze dagen regel matig op het toneel in de eigen au la. Dagelijks wordt twee keer de musical 'Flootsy's tour around pla net Earth' opgevoerd. In het En gels, een taal waarin alle groepen op school sinds drie jaar les krij gen. De musical is geschreven door ad junct-directeur Gido van der Broek. Hij gaat over het ruimtewe zen Flootsy. De school is op hem gestuit toen de kinderen contact probeerden te leggen met astro naut André Kuipers. Flootsy is van zijn grijze planeet naar de aarde ge komen, om precies te zijn: naar de VSV. De kinderen van de school la ten Flootsy in de musical de aarde zien. Daarbij komen verschillende culturen langs waarover in tekst en liedjes verteld wordt. Alle 250 leerlingen van de VSV spe len bij toerbeurt de rollen in de musical. Iedereen komt zo'n keer of vijf aan de beurt. De oudere kin deren nemen de teksten voor hun rekening; de kleinere houden het bij het zingen van de Engelse lied jes. Afgelopen donderdag is de musi cal voor het eerst gespeeld voor pu bliek. Tot en met volgende week woensdag zijn er nog voorstellin gen voor ouders, opa's en oma's en andere belangstellenden. Voor de laatste uitvoering woensdag zijn gasten uit de onderwijswereld uitgenodigd. foto Ruben Oreel 1 nu i De verslaggeefster op de redactie in Zeeuws-Vlaanderen van deze krant haalde vorige week al deze kolomme tjes met haar gezonde dosis zelfspot waar het om overtollige kilootjes gaat. Ze ging bijna van haar graatje, toen ze om vier uur nog geen lunch had gehad, zo had ze gezegd nadat ze een tijd had doorgewerkt. Haar colle ga's geloofden daar maar weinig van omdat ze volgens die collega's nog wel wat kan interen. Tip? redactie@pzc.nl 1 s Nu moet ze het toch al niet zo van haar collega's hebben want die drij ven regelmatig de spot met haar. Zo vergeleek ze vorige week tijdens een interview met een gitaarbouwer de vorm van een gitaar met die van een wulpse dame. „En dan heb ik het niet over mijzelf hoor", probeerde ze de fotograaf voor te zijn. Die had echter heel rap een scherpe opmerking in petto. „Nee, dat dacht ik al. Contrabassen maken ze ergens anders." MIDDELBURG - Volgens de politie is donderdag tussen 14.30 uur en 15.02 uur een jongen (14) mishan deld op de Abeelseweg in Middel burg. De Vlissinger fietste daar met een vriend toen een groepje van vier jongens hen de weg ver sperde. Even eerder had één jon gen uit het groepje de vriend van de 14-jarige een klap gegeven. Drie van de vier begonnen de jongen te slaan en te schoppen waarna het groepje vertrok. De jongen raakte gewond bij het treffen. Intratuin Koudekerke. Galgeweg 5, 0118-551623. Donderdag en vrijdag koopavond. www.intratuin.nl 1 I geeft kleur aan groen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25