Circada mooiste Zeeuwse poster IN 2 MAANDEN AFSLANKEN!? cultuur 119 Losing weight the easy way www.prodimed.nl Met behulp van het unieke Prodimed proteïnedieet en persoonlijke begeleiding van onze diëtistes helpen wij u van uw overgewicht af, zonder jojo-effect, zonder medische risico's. Op een zo aangenaam mogelijke manier. Kijk op www.prodimed.nl/verkooppunten of scan deze QR-code voor de verkooppunten: zaterdag 21 april 2012 door Rolf Bosboom MIDDELBURG - De poster van de film Circada van Rob Maaskant is door het publiek gekozen tot mooi ste Zeeuwse poster van 2011. De ju ry gaf de voorkeur aan het affiche van Film by the Sea. Het was de vijfde editie van We Hangen!, de verkiezing die CBK Zeeland (het provinciale centrum voor beeldende kunst en vormge ving) jaarlijks in samenwerking met de Zeeuwse Bibliotheek en de PZC organiseert. In totaal waren dit jaar 54 posters ingezonden. De posters waren de afgelopen we ken te zien bij CBK Zeeland. Het publiek kon zijn favoriete poster kenbaar maken door aldaar of bij boekhandel De Drukkerij in Mid delburg een stemformulier in te vullen. Daarnaast was het moge lijk via de website van de PZC te stemmen. In totaal werden er bijna negenhonderd stemmen uit gebracht, waarvan ruim driehon derd ter plekke en de rest via inter net. j De strijd ging vooral tussen Circada en Verweven, de poster rond het maken van een - door Janpeter Muilwijk ontworpen - wandtapijt voor de Nieuwe Kerk in Middelburg. Circada won uitein delijk met vijf stemmen verschil. De film over een rondtrekkend theatergezelschap, opgenomen in Nieuw- en Sint Joosland, ging vo rig jaar tijdens Film by the Sea in première. Opvallend in de uitslag zijn de ho ge scores van de filmposters. Behal ve Circada waren er nog drie film posters: Moira, Mrs Henderson en Cornelia. Allemaal eindigden ze in de top tien, respectievelijk als der de, vijfde en achtste. Naast het publiek boog een jury, deze keer bestaande uit medewer kers van CBK Zeeland, zich over de ingezonden posters. Ook zij ble ven in filmsferen, met de keuze voor het affiche van Film by the Sea. „Waar wij op hebben gelet is: brengt de poster over waar het eve nement voor staat", motiveert Ka- thrin Ginsberg, directeur van CBK Zeeland. „Film by the Sea is daar heel goed in geslaagd." De poster is ontworpen door het Zeeuwse kunstenaarsduo Paul en Menno de Nooijer. Alle elementen van film en het festival - de duis ternis, de projectie, de literatuur - komen erin terug. De winnende posters en de ande re inzendingen zijn de komende twee weken nog te zien in het ge bouw van CBK Zeeland aan de Ba lans in Middelburg. Het pand ge opend tijdens kantooruren. Uitslag (top tien) 1. Circada (85 stemmen) 2. Verweven (80) 3. Moira (57) 4. Film by the Sea (53) 5. Mrs Henderson (51) 6. Welkom in Zeeland (39) De Rietdekker (39) 8. Cornelia (34) 9. Ik zie ik zie wat jij ook ziet (31 FQB Night (31) Publiekswinnaar: Circada Jurywinnaar: Film by the Sea Voorjaarsconcert Vlissingse Oratorium Vereniging met o.a. Requiem van Fauré. St. Jacobskerk, 15.30 uur Concert Marina Eckhardt (mandoline) en Christian Blaha (piano). Atrium Ter Reede, 19.30 uur Accordeonvereniging Concertina pre senteert 'Concertina goes America'. Arsenaaltheater, 20.00 uur Key presents: Rébellion Electrique. De Piek, 21.00 uur Zaamslag Zangeres Lenny Kuhr. Podium van Zaamslag, 20.00 uur Zierikzee Klassiek concert Duo Puur (harp/fluit). De Rode Kamer, 20.00 uur Metal Night. Brogum, 20.00 uur ZONDAG 22 APRIL Ellewoutsdijk Ierse middag met twee bands. Kerkje van Ellesdiek, 14.30 uur Goes Vereniging Rondom de Stenen Brug houdt 'De middag van de dag' met ge dichten, verhalen, poëzie en muziek. Café Baarends Voorstad 17, 14.30 uur Middelburg Balletuitvoering 'The Aristocats' Ballet school Isabelle Zwaan. Stadsschouwburg, 13.30 uur Pianoconcert met dwarsfluit en hobo en muziek jong talent met twee violen. Doopsgezinde kerk, 14.00 uur Mantra meezingconcert. Padma, Verwerijstraat 51, 14.00 uur Het optreden van My Generation in Schuttershof is geannuleerd. Terneuzen Open Haardconcert ensemble Galante. Porgy en Bess, 15.00 uur Veere Concert 'Lente in Veere', Made's Man nenkoor en gemengd koor Te Quiero. Historische kerk, 14.00 uur Vlissingen Fanfare Sint Caecilia. Atrium Ter Reede, 14.30 uur 15 KILO Vro di ff

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 19