Halverwegezo ver nog van het eind' i8l cultuur agenda zaterdag 21 april 2012 door Willem Jongeneelen Via een actieve weblog communiceerde PZC- journalist Ernst Jan Ro- zendaal al ruim een jaar met volgers van Blof. Hij deed een oproep voor oude foto's, kreeg ook anekdotes toegezonden en werkte door middel van heel veel gesprekken met nauw betrokke nen lang aan het vandaag in Para- diso in Amsterdam te presenteren boek Hier, 20 jaar Blof. Je mag het met recht een monni kenwerk noemen, deze pil van 320 bladzijden. Rozendaal verzamelde echter nog veel meer informatie, foto's en reacties op de nog altijd nauw aan deze gedrukte biografie verbonden 'blofblog'. Daar is te vens een fraai overzicht te vinden van alle liedjes die de band ooit maakte. Jammer dat die in het boek ontbreekt, maar dat was in derdaad al dik genoeg. Het is logisch dat er juist in 2012 een biografie over een van de suc cesvolste Nederlandstalige bands aller tijden verschijnt. Op 3 novem ber viert Blofin de gigantische Amsterdamse Ziggo Dome haar 20-jarige bestaan. Het feit dat een in Zeeland werkzame journalist de biografie schreef, lijkt al even lo gisch. Rozendaal zat vanaf het be gin kort op de band. Uit alles in dit boek blijkt de grote betrokkenheid van de schrijver bij de materie. Dat heeft echter ook een groot nadeel; hij wil de hele geschiedenis minutieus beschrij ven. Dat leidt soms de gedachten af van de momenten waar het wer kelijk om draait. Hoe leuk en sym pathiek al die feiten uit de eerste ja ren van de carrière ook zijn, ze wij ken nauwelijks af van die van elke groep jongens die samen een band je beginnen en daarvoor een stich ting oprichten. Die zaken leggen het allemaal af te gen de boeiende latere avonturen van de band als die met meer geld en muzikaal vernuft Nederpopge- schiedenis schrijft. De bandleden van Blof vinden zichzelf steeds op nieuw uit, werken samen met we reldsterren en ontdekken in het Afrika van Femi Kuti dat alles om overleven draait. Ook hun trips naar Cuba en Brazilië leveren nieu we invalshoeken op. Rozendaal mag zich in zijn drang compleet te willen zijn dan soms in wat minder relevante feiten ver 8/.0F Blof-fans tijdens de eerste editie van Concert at Sea, in 2006. liezen, hij weet ook de wel dege lijk belangrijke zaken goed uit te diepen. De dood van drummer Chris Götte zorgde voor een schar nierpunt in de carrière van de groep. De impact was enorm. De bestaande song Halverwege kreeg ineens een geheel andere lading: 'Als je weggaat, doe dan net alsof we halverwege zijn. Halverwege, zo ver nog van het eind'. De epiloog van het boek handelt in zijn geheel over de schaduw die sinds 17 maart 2001 plots over de band heen viel. Het was de dag dat Götte verongelukte op zijn nieuwe motor en de tijd in tweeën splitte, zoals medebandlid Bas Kennis dat tijdens de uitvaart vijf dagen later verwoordde. Er is een tijd vóór en een tijd na Chris. Rozendaal verdient vooral een pluim voor het afsluitende hoofd stuk 'Commercieel kutbandje'. Dat is origineel en confronterend. Zo kreeg de band volgens Rozendaal vaak te maken met vooroordelen en ongenuanceerde commentaren. Na een relletje in het Dagblad van het Noorden over een concert in de alternatieve rocktent Vera slaat Jakobsen tijdens de show raak te- Meer agendanieuws en het complete bioscoopprogramma zijn te vinden op de website van deze krant. OP PAD ZATERDAG 21 APRIL Arnemuiden Verkoopdag Hervormde Gemeente t.b.v. stichting Open Doors. Kerk, Markt, 9.00-13.30 uur Goes Voorjaarsmarkt. Randhof, 9.30-15.30 uur. Lewedorp Busexcursies naar herefordkalfjes op de Middelplaten vanaf de herefordstallen De Kok, Nieuwe Kraaijertsedijk 64, 10.00-17.00 uur. www.dekokherefords.nl Middelburg Rommelmarkt jeudeboulesvereniging. Koudekerkseweg 139, 9.30-15.00 uur Open ochtend Zwse Muziekschool. Kuiperspoort (ingang Hagepreekgang), 10.00-12.00 uur Lentefair. Vrije School Zeeland, 10.30-16.30 uur Wandelsportvereniging 't Zand houdt haar 45e Zandmars. Afstanden: 5, 10, 15, 25 en 40 kilometer. Start: Baarsjesstraat 42, 9.00 uur (25, 40 km), 10.00-13.00 uur (5, 10, 15 km) Filosofisch Café, met lezing Dick van Biemen over 'De ziel bestaat!' en debat o.l.v. Nico Out. Revolution 100.000etc. Gallery, Lange Noordstraat 4115.30 uur St. Anna Ter Muiden Dichteres Chawwa Wijnberg presen teert bundel 'Nachtvlinders door het kat- tenluik', met muzikale omlijsting door Elaine Loudon Wallace en Mark Shorey, NH Kerk, 15.00 uur Vlissingen Crea-atelier houdt een open dag. Singelweg 70 Ernst Jan Rozendaal: 'Hier, 20 jaar B/of, uitgeverij Carrera, €24,90. Via een gratis iPhone-app zijn extra beeld- en geluidfragmenten te vinden. Ook bereikbaar via www.blofblog.nl. ZONDAG 22 APRIL Middelburg Optreden gospelkoor Clarity in ere dienst, De Fontein, Kruitmolenlaan 70,10.00uur PODIUM ZATERDAG 21 APRIL Goes Jeugdbrassband Zuid-Nederland van het Leger des Heils geeft concert. Ravelijn de Groene Jager 72, 20.00 uur 'Flames of the Dance'/dansshow. De Mythe, 20.00 uur Grijpskerke Festival Surrenderhrieps. Speelweide, 16.00 uur Hansweert Soloprogramma Gerard Wortel. Zaal Kaj Munk, 20.00 uur Hulst 'Van Hiere, Van Ons', streekcultuur van eigen bodem. Den Dullaert, 20.00 uur Middelburg rug: „Wij vinden het een hele eer om als hier als commercieel kut bandje te spelen." De band werkte voor het album Alles Blijft Anders in de Hansa Stu dio in Berlijn. Ze verwerken in de rocksong Punt elementen die voortkwamen uit een jamsessie geënt op Sex On Fire van Kings Of Leon. De hoesfoto's worden ge maakt door fotograaf Anton Cor- bijn. In het blad Oor, dat wel Kings Of Leon op de cover plaatst en waarin Corbijn groot werd, is echter geen plaats meer voor Blof, zo laat hoofdredacteur Erik van den Berg weten. Het blad heeft de band volledig losgelaten. „Het was niet eens meer een discussie tij dens de redactievergadering. Niet dat Blof fout is, het past alleen niet meer bij wat wij doen." Je kunt je afvragen of Van den Berg de cd ge hoord heeft. Rozendaal plaatst tegenover die vooroordelen een aantal quotes van bandleden die zelf wel een ge fundeerde mening hebben. Zo laat Deense band Pinkunoizu (12.00), Cana dees Ben Caplan (16.00) en Vlaamse for matie Horses on Fire (17.00 uur) treden op in het kader van Record Store Day. De Drvkkery Jubileumconcert 'Met liefde' door vrou wenkoor Quodlibet. Koorkerk, 16.00 uur Bachconcert Kamerkoor Resonance. Koorkerk, 20.00 uur Balletuitvoering 'The Aristocats' door Balletschool Isabelle Zwaan. Stadsschouwburg, 19.30 uur Tango Extremo met het muziektheater programma 'Viva la Vida!' 't Spiegeltheater, 20.00 uur Middelburgs Theater speelt twee Car- ver-producties 'Fred' en 'De Verbouwing'. Minitheater, 20.30 uur Concert Danny Vera. De Spot, 21.00 uur Desafinado Jazz Quartet. Desafinado, 21.00 uur Oostburg Muziekprogramma Wendy Colonna archieffoto Ronald den Dekker bassist Peter Slager zich in 2010 uit over de politieke situatie in Neder land. Hij verwijt Wilders dat hij wil bezuinigen op cultuur en ont wikkelingshulp. Het interview leidt tot haatmails. Rozendaal spaart de band niet als hij schrijft dat Slager binnen de eigen gelede ren wordt teruggefloten. Het is blijkbaar niet de bedoeling dat Blof zich over politiek uitlaat. Ze hebben namelijk fans in alle lagen van de bevolking en daar zitten ook PW-stemmers tussen. Jam mer. Verwerpelijk wellicht, maar op een bepaalde manier ook wel eerlijk. Zoals meer in dit in een prettig weglezende stijl geschreven naslagwerk. De term 'Halverwege' krijgt dank zij Rozendaal gelukkig ook een tweede associatie. 'Het jongens boek is af, maar het verhaal van Blof gaat door.' Willem Jongeneelen is freelance pop journalist, werkzaam voor o.a. Oor, Fret en BN/De Stem. the Lazybones met Ries de Vuyst. Ledeltheater, 20.15 uur Up The Irons. Tribute to Iron Maiden. The Lane, 22.00 uur Oost-Souburg Salsaparty Dansschool Salsa Para Siem- pre met zanger Ary Fortes. Karolingenburcht, 22.00 uur Oud-Vossemeer 'Country Roots' door Sam Pari. De Vossekuil, 20.15 uur Renesse Fred Delfgaauw en Bert van den Brink met 'Vliegen met één vleugel'. Theater aan zee, 20.00 uur Sint Kruis Liedrecital Duitse componisten uit de Romantiek met Katelijne Van Laethem. Ned. Hervormde kerk, 15.00 uur Terneuzen Finale Steenworp, met The Fictionals, Stunned Ziggy, Geert van Oorschot en Zebrapad. De Pit, 20.00 uur Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 18