'Ouderen laten te vaak geld liggen' Q? m i6| meningen INFOMIDDAG brieven Kies een wereldopleiding bij het STC! zaterdag 21 april 2012 door Pascalle Cappetti TERNEUZEN - De Katholieke Bond van Ouderen (KBO) Zeeland heeft onder het voorzitterschap van Piet Hamelinck (69) uit Terneuzen een ledengroei doorgemaakt van 6000 naar ruim 7000 leden. De belan genvereniging voor ouderen staat in Zeeland stevig in het zadel, vindt Hamelinck. Deze week nam hij na negen jaar afscheid. Ter gelegenheid van dat afscheid werd hem een gouden speld opge speld. Piet Hamelinck was nog maar een paar weken gestopt als wethouder van de gemeente Terneuzen, toen ze bij hem aanklopten om de kar te trekken van KBO Zeeland. Net 60-plus, voelde hij zich nog lang niet oud, maar omdat 'de regiona le gemeenschap er voor had ge zorgd dat ik een mooie baan als wethouder had gehad, was het tijd om iets terug te doen'. In die tijd lag het accent voor de vereniging vooral op ontspanning: kaarten, biljarten, handwerken en gezellige uitstapjes. Gaandeweg kwam hier verande ring in, en ging 'belangenbeharti ging' steeds meer de boventoon voeren. Piet Hamelinck was hier al tijd groot voorstander van. Vol gens hem blaast de KBO landelijk, samen met de andere ouderenorga- nisaties, inmiddels een behoorlijke partij mee. Dat mag ook wel, vindt hij, want de 700.000 georganiseerde oude ren in Nederland zijn goed voor tien kamerzetels, een machtsblok waarmee rekening gehouden moet met baggeren en de rivier haar gang te laten gaan, zodat nieuwe drempels gevormd worden, gebie den met verschillende stroomsnel- heden ontstaan en de kraamkamer- functie wordt hersteld. Jammer voor de mega-schepen, maar voor natuur moet je wat over hebben! Leo van der Vliet Sint Janstraat 31, Middelburg Ontpoldering 2 Ontpolderen is onttrekken van landbouwgrond aan diens bestem ming. Dat gebeurt al jaren. Bedrij venterreinen, woonwijken, kan toorparken, 'nieuwe' natuurgebie den, wegen, golfterreinen, verkeers knooppunten, waterweguitbreidin gen, kanaalverbredingen, sluiscom- plexen enzovoort. We hebben gete kend, dus Bleker moet uitvoeren. Bleker kan z'n energie beter, net als de natuurclubs, aanwenden om Vlaanderen te bewegen aan de kust een 'maasvlakte' op te spui ten. Ik moet er niet aan denken dat zo'n kolos met chemische stoffen in brand vliegt. Dat wordt een cata strofe. Dan blijkt dat er van het functioneren van de veiligheidsre gio niets klopt. De veiligheid be staat alleen in prachtige dossiers. J. de Jonge Dolfijnstraat 12, Nieuwerkerk Ontpoldering 3 Al jarenlang wordt het water van de Westerscheldemonding dag en nacht dun gevaren door een stuk of vijftien zandzuigers. Deze sche pen schrapen zich voor de kust worden. Toen de Zeeuwse leden bezwaar maakten tegen een contri butieverhoging aan de overkoepe lende Unie KBO, hield Piet hen dan ook voor: „Wat willen jullie? Een voorzitter die opkomt voor de belangen van de ouderen in de sa menleving of een voorzitter van, zeg, een konijnenfokvereniging?" Piet Hamelinck: foto Mark Neelemans Hij trad aan en die contributiever hoging kwam er. „Wat heb je aan de KBO? vroegen kritische leden me weieens. Dat zij bijvoorbeeld tien procent korting op hun ziektekostenverzekering kunnen krijgen, dat we een team van juristen, medici, belastingin vullers en ouderenadviseurs heb ben, dat zag men niet." De ledenwerfactie Lid voor een lid zorgde afgelopen jaren voor een flinke groei. Witte vlekken in de provincie zijn inmiddels inge kleurd met eigen afdelingen. Deze worden tot zijn blijdschap vooral geleid door 'jongere ouderen' die zeer gemotiveerd zijn. Hamelinck gelooft dat hij een krachtige vereni ging achterlaat, die in deze roerige tijden van bezuinigingen op pen sioenen, zorg en andere voorzie ningen, haar stem kan laat horen. Jammer genoeg hebben provincie Zeeland en gemeenten weinig oog voor de noden van ouderen, vindt hij. Het zit hem nog steeds dwars dat een 'geweldig' project om een zaamheid onder ouderen te bestrij den, geen steun kreeg van de pro vincie. „In Brabant geeft de provin- de negen euro per lid en elke ge meente vier euro. Hier krijgen we niets." Ouderen zelf laten overigens ook geld liggen. „De regelgeving is inge wikkelder geworden. Ik ken tiental len voorbeelden van geld waar mensen rechtmatig recht op heb ben, niet wordt uitgekeerd. Oude ren houden niet graag hun hand op maar daarmee doen ze zichzelf te kort." Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0T18-434005 lezersredacteur@pzc.nl Recyclingbedrijf De in Amersfoort gevestigde Bee- len Groep wil aan het zijkanaal bij Axel een recyclingbedrijf bouwen dat op termijn zo'n 250 a 300 men sen werk biedt. Eigenaar Beelen is enthousiast en geeft aan dat het om een investering gaat van hon derd miljoen euro! Uiteraard heeft scheepvaart EN transport VMBO MBO 1 HBO MASTER TRAINING EN OPLEfOING 1 t? - 1 ..»aeC www.wereldopleiding.nl de Beelen Groep contact gezocht met de gemeente Terneuzen waar men ongetwijfeld enorm blij zal zijn. De gemeente heeft al aan Bee len laten weten dat de recyclingac- tiviteiten daar niet kan. Ik hoop dat de gemeente meedenkt en een oplossing aanbiedt. Piet Kentin Steenarend 13, Terneuzen Mariniers Het Korps Mariniers bestaat uit mi litairen die ingezet worden op de' grens van land en water. Vanuit zee zetten zij als zeesoldaten voet aan land. Zij kunnen ook beman ningen helpen door bijvoorbeeld schepen te enteren. Het Korps Ma riniers beschikt over amfibische transportschepen en bevoorra dingsschepen. Daar heb je weinig aan op de hei in Doorn. De Bel gische Marine heeft geen Korps Mariniers, maar maakt overigens wel gebruik van paracommando's. Samen opereren Nederland en Bel gië in BENESAM. In dat licht is Vlissingen in de nabijheid van de Belgische 'marinehaven' Zeebrug- ge ook een logische plek om de Ma riniers als Nederlandse component van BENESAM te kazerneren. Het gaat niet alleen om de investerin gen nu, maar ook om de exploita tiekosten in de toekomst. Nog intensiever samenwerken met onze Zuiderburen kan tot minder uitgaven leiden. Minister Johannes Stefanus Joseph Hillen's grote wens. Dolf Kamphuis Sr. Parkweg 18, Westkapelle Openbaar vervoer Mooi dat er alles aan gedaan wordt om het gratis busvervoer te behou den. Maar het herinnert wel echt aan de huidige politieke stroming die ook alleen maar de vraag stelt van hoe het land er zo goedkoop mogelijk van afkan komen. Hoe staat het met de dienstverlening zelf? Hulst is een flink stadje. Hoe veel kilometer zou het bijvoor beeld zijn van de Leeghwaterstraat naar de James Cookstraat? Heeft ie mand in het gemeentebestuur dit ooit gelopen met een rollator? Han dig ook om alle supermarkten bij elkaar te zetten. Over openbaar ver voer in de vorm van een stads dienst hoor je nooit iemand. Jan Snijders (83) Zandstraat 10, Hulst Ontpoldering Dat de heer Denneman van Vogel bescherming voor ontpolderen is, is duidelijk. Correcte vogels als gan zen krijgen nu eenmaal voorkeur boven bonte spechten, fitissen en grutto's. Zorgelijker is zogenaamde wetenschap van 'Schelde-expert' Patrick Meire: de 'echte' Wester- schelde is die van rond 1800 en her stel van de natuurlijke processen is alleen te bereiken door ontpolde ring. Het eerste is al twijfelachtig. Waarom niet de smalle, ondiepe Honte, met haar eilanden als Schooneveld als norm genomen? Waarom juist ontpoldering? De meest voor de hand liggende aan pak voor herstel van de natuurlijke dynamiek is toch op te houden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 16