sport 139 Voorlaatste obstakel Van Rhi'n drie 'aar ,anser b'i Aiax koploper Frans Bevers 2 Van der Poel naar Juniorendriedaagse Derde dan karate voor Mare de Reus Restant duel CPC is komende dinsdag Philippine en trainer Fenijn uit elkaar Arjen Versluijs kiest voor Aardenburg zaterdag 21 april 2012 Bij alles wat Jim Pentury doet voor de Molukse voetbalschool hoopt hij één ding van ganser harte: dat Jong Ambon 1 dit seizoen kampioen wordt. „Want met Jong Ambon is alles begonnen." foto Lex de Meester wordt hij erover geïnterviewd, maar plots breekt hij het gesprek af. Er staan inderdaad spelers van beide geloven op het veld, maar elk op een eigen helft. „Dat is niet de bedoe ling", zegt }im. „Het moet samen." Met lichte dwang gaan de groepen in elkaar op. „In welk conflict dan ook geldt: ouderen hebben het conflict, maar kinderen zijn het slachtof fer. Dat heb ik met eigen ogen ge zien, van dichtbij, toen ik eind 2003 een vluchtelingenkamp be- 'zocht. Later liep ik in Am- bon-Stad en zag ik drie kinderen voetballen. Toen kwam de gedach te in me op om een team uit Ne derland op Ambon een wedstrijd te laten spelen." Welke club kwam beter in aan merking dan zijn eigen Jong Am- bon? Zowel in 2005 en 2008 on dernam Jim Pentury met een groot gezelschap van de club de reis. „Alles stond in het teken van de sportverbroedering. We heb ben wedstrijden gespeeld, clinics gegeven en daar is de basis gelegd voor waar we nu mee bezig zijn." Waar is Jim Pentury dan mee be zig? Heel simpel: het opzetten van een voetbalschool, de voetbal- school Molukken, Sekolah Sepak- bolah Maluku. Na de inspannin gen van Jong Ambon in 2005 en 2008 werden de activiteiten in 2009 onder een stichting gehan gen: Mobilae Maluku Foundation (MMF), waarvan Jim Pentury de voorzitter is. In samenwerking met de partners op Ambon en met de KNVB-visie in de bagage heeft de stichting al grote stappen gemaakt. Het nodi ge materiaal is voorhanden, er zijn al twaalf trainers opgeleid, de locatie van de voetbalschool is be paald en de voetballers zijn en thousiast. „Maar hoe goed je alles ook voorbereidt, te allen tijde ben je afhankelijk van anderen." SPELVREUGDE Daar komt iemand op een aftands brommertje aangetuft. Gelukkig, het is Sani, de coach. En uit alle hoe ken en ga ten komen nu jongens met voetbalschoenen aangelopen. De lach verschijnt op het gezicht van Jim Pentury. De kinderen die even daarvoor nog met hun vlieger de wolken wilden aanraken, verjagen nu de runderen van het veld. Het is tijd om te voetballen, tijd om van twee vuren één vreugdevuur te ma ken. Cas Hubregtse. Alleen de naam raakt Jim Pentury al. Hij zakt on deruit, zijn ogen én mond spre ken ondeugd. „Mijn voorbeeld", zegt hij over de legendarische voetbaltrainer. „Bij de voorbespre king ging hij op tafel staan en zei waar iedereen in het veld moest staan. Tegen mij zei hij alleen maar: 'Gillette, je weet het'. Dan was ik niet meer te houden. Cas kon mij raken." Jim had nog nooit slootje gespron gen, maar als Cas zei dat het moest, dan sprong Jim van de ene kant naar de andere tot-ie er bij neerviel. In z'n eentje trainen in de sneeuw? Voor Cas deed hij het. Zeker als Cas in z'n lange jas en met z'n bergschoenen aan nog meeliep ook. Jim Pentury was geen doorsnee Molukse voetballer. Hij was niet van de frivoliteiten en het fijne technische werk. Integendeel. Jim was het scheermes op het mid denveld, vandaar zijn bijnaam Gil lette, de nietsontziende beul die zijn ploeggenoten de kans gaf uit te blinken. „Ik heb meer gele en rode kaarten gehad dan me lief is. Maar ja, dat was mijn stijl." Het is geen toeval dat Jim Pentu ry door de jaren heen Johan Nees- kens, Jan Wouters en Gennaro Gattuso als voetbalidolen heeft ge had. „Een doelpunt doet me niet zo veel. Maar een bloktackle waar bij je ook nog in balbezit blijft, daar geniet ik van. Of als een team bij balverlies met z'n allen de tegenstander afjaagt. Prachtig." In dienst van anderen spelen. Dat doet Jim Pentury nog steeds. Niet alleen in het vierde van Jong Am- bon, maar ook óp Ambon. Hij wil de mensen daar ook de gelegen heid bieden om weer uit te blin ken. Als voetballer én als mens. „Voetbal heeft invloed op men sen. Voetbal kan dingen verande ren. Voetbal kan dingen mooier maken." Rudy Boogert SLUISKIL - De driebanders van Frans Bevers beginnen zondag in Sluiskil aan het voorlaatste karwei in de eredivisie. Dekker Keukens uit Utrecht is de opponent. De thuisploeg verdedigt de kopposi tie. Frans Bevers komt met Frédéric Caudron, Eddy Leppens, Jean Paul de Bruijn en Glenn Hofman in ac tie. De bezoekers mogen niet on derschat worden. Glenn Hofman moet kunnen winnen van Hans van der Wurf De andere partijen zijn open. Caudron moet het opne men tegen reuzendoder Jozef Phi- lipoom, Eddy Leppens speelt te gen Gerwin Valentijn, op moyen ne de beste Nederlander in de ere divisie; Jean Paul de Bruijn treft John Tijssens. Teamleider Jan Kikken heeft veel vertrouwen in zijn manschappen maar onderschat de tegenstander niet. „Het is een sterke ploeg waar voor je altijd moet oppassen. Toch geloof ik in winst voor onze jon gens." Martens Cleaning gaat op bezoek bij hekkensluiter en degradant De Hazelaar in Rosmalen. Programma in Sluiskil. 13.00 uur: Jean Paul de Bruijn-Tijssens en Glenn Hofman- v.d. Wurf. Vanaf 15.00 uur: Frédéric Caudron-Philipoom en Eddy Leppens-Valentijn. AMSTERDAM - Ricardo van Rhijn heeft zijn aflopende contract bij Ajax met drie jaar verlengd. De twintigjarige voetballer uit Leiden ligt nu tot de zomer van 2015 vast bij de regerend landskampioen. De jonge verdediger debuteerde vorig jaar september in de hoofd macht en speelde inmiddels zes tien officiële wedstrijden voor Ajax. Het contract van Van Rhijn in Amsterdam liep aan het einde van dit seizoen af. Ajax heeft hem een nieuwe en verbeterde verbintenis gegeven. De rechtsback maakte de afgelopen maanden een uitsteken de indruk als vervanger van Grego ry van der Wiel, die vanwege een liesblessure lang afwezig was. Ajax, de huidige koploper in de eredivisie, staart zich in de zoektocht naar een centrale verde diger niet blind op Niklas Moisan- der van AZ. Trainer Frank de Boer is ook gecharmeerd van Bram Nuytinck, de aanvoerder van Jong Oranje die bij NEC speelt. „Maar we halen ze niet bei den", stelt de coach. „We moeten dus kiezen." Ajax is op zoek naar een centrale verdediger omdat Jan Vertonghen na de zomer waarschijnlijk in En geland op zoek gaat naar een nieu we uitdaging. De kampioen versterkte zich afge lopen week al met de Deen Lasse Schone, die na dit seizoen trans fervrij bij NEC vertrekt. Ajax wil Luciano Narsingh, de snelle rechtsbuiten van sc Heerenveen, ook. graag aan de selectie toevoe gen. AXEL De officiële presentatie van de 31e Internationale Juniorendriedaagse van Axel wordt donderdag opge luisterd met de komst van Mathieu van der Poel. De renner uit Kalmt- hout beleefde een topseizoen in het veldrijden. Naast alle klasse menten die er te winnen vielen, schreef hij ook het NK, EK en WK bij de junioren op zijn naam. Ma thieu van der Poel rijdt op 18,19 en 20 mei ook mee in de Juniorendrie daagse. De presentatie begint om 20.00 uur in het Wapen van Axel aan de Kanaalkade in Axel. TERNEUZEN Karateka Mare de Reus heeft tij dens de dan-examens van de Ne derlandse Federatie Krijgskunsten in Den Haag dé derde dan in het shotokan karate behaald. De Ter- neuzenaar is verbonden aan Kyo- kan Martial Arts in zijn woon plaats. De Reus is tevens gespecialiseerd in kyusho jitsu. Kyusho-Jitsu is ge richt is op het aanvallen van vitale lichaamspunten, die ook in ooster se genezingsmethoden worden ge bruikt (drukpunten of acupunc- tuurpunten). VLISSINGEN Het restant van de gestaakte wed strijd tussen Rijsoord en GPC Vlis- singen in de eerste klasse G van het zaterdagvoetbal wordt dinsdag 24 april afgewerkt. Er zijn nog ne gentien minuten te spelen. Rijs oord heeft een 2-1-voorsprong te verdedigen. Het duel kreeg vorige week zater dag een voortijdig einde, omdat de scheidsrechter in de tweede helft geblesseerd raakte. Omdat er geen vervanger werd gevonden, werd het duel gestaakt. PHILIPPINE Voetbalvereniging Philippine en trainer Wim Fenijn zijn met on middellijke ingang uit elkaar. Vol gens voorzitter Ritchie Bosma was de chemie tussen de oefenmeester en de selectie weg. „Op zijn trainin gen was niets aan te merken", zegt Bosma, „maar in het onderlinge contact liep het niet meer lekker." Wie de taken van Fenijn nu bij de zondag-vijfdeklasser over gaat ne men is nog niet bekend. Volgend seizoen zijn Fonny Verstraeten en Rob van den Hemel de trainers. AARDENBURG Aardenburg krijgt volgend voetbal seizoen versterking van Arjen Ver sluijs. De achttienjarige middenvelder, die nog actief is, voor vierdeklasser Oostburg, heeft zijn komst beves tigd. Versluijs wil het een stapje ho ger proberen en gaat daarom het avontuur aan. Aardenburg strijdt op dit moment nog voor lijfsbehoud in de tweede klasse van het zondagvoetbal. De ploeg staat nu op de twaalfde plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 151