Zware blessure voor Regilio Pinas Pentury wil mensen op Ambon laten uitblinken PZC 381 sport Dennis Voshart wordt assistent bij DeetosSnel 'Het was de ommekeer in mijn leven. Het conflict heeft mij helemaal veranderd.' Rawidjan trefzeker voor beachsoccerteam Fietsen door Nederland Kadobox Lezersprijs 29,95* pzc.nl/webwinkel zaterdag 21 april 2012 2 Lange adem door Jan Dagevos hoek - Regilio Pinas komt dit sei zoen niet meer aan voetballen toe. De speler van hoofdklasser Hoek heeft vorige week in het duel met Kozakken Boys een ernstige blessu re aan de voet opgelopen. „De pees onder de hiel is gedeeltelijk of geheel afgescheurd", zegt trai ner Ruud Pennings. „Dat moet na der onderzoek nog uitwijzen, maar hij zal deze competitie niet meer kunnen spelen." Naast Pinas mist Hoek vandaag in de thuiswedstrijd tegen Achilles Veen ook Jary Vyaene, Ferry Al- fons en Maikel Krans (de laatste speelt normaliter bij het tweede, maar maakte vorige week deel uit van de selectie). Allen zijn ge schorst. Verder is ook Raymond Wolff nog afwezig. Sebastien Hermans vormt een vraagteken. Hij was afgelopen "week ziek. Mursel Kesikbas, Wes ley Dieleman en Tijn Tielemans zijn daarom bij de selectie ge voegd. Hoek is nog altijd kansrijk bij de strijd om de derde-periodetitel. „Als we die willen pakken, moe ten we de drie resterende wedstrij den winnen", stelt Pennings. „Het zelfvertrouwen is in elk geval groot." Hoek oefent komende dinsdag in Waalwijk tegen RKC. Die wed strijd begint om 19.30 uur. door Roeland van Vliet middelburg - Dennis Voshart uit Burgh-Haamstede maakt volgend zaalseizoen wederom deel uit van de technische staf van Korfbal Lea gueclub DeetosSnel. Bij de Dordt- se vereniging wordt hij de assis tent van hoofdtrainer Patrick den Hartog, die nu nog het tweede team onder zijn hoede heeft. Oud-international Voshart was aan het einde van het afgelopen zaalseizoen al interim-trainer bij p- GOLF Tianjin. Europese Tour, Volvo China Open. Stand na tweede ronde: 1. Boyd (Eng), Gon- net (Fra) 133 (-11), 3. Grace (ZAf) 134, 4. Col- saerts (Bel) 135, 5. Choi (ZKo), Fraser (Aus), Garrido (Spa), Paddison (NZe) 136, 9. Luiten, Derksen 137. p- PAARDENSPORT Den Bosch. Indoor Brabant. Dressuur. Grand Prix: 1. Cornelissen (Ned) Je- rich Parzival 78,024 procent, 2. Langehanen- berg (Dui) Damon Hill 76,125, 3. Truppa (Ita) Eremo del Castegno 75,106, 4. Minderhoud (Ned) Glock's Tango 73,404. Kür (CDI4): 1. Zu Sayn-Wittgenstein (Den) Digby 80,9, 2. Schellekens-Bartels (Ned) Hun- ter Douglas Toots 76,625, 3. Vilhelmson-Silf- ven (Zwe) Favourit 76,0. Springen. Tabel a 1,45 m, op tijd: 1Spooner (VSt) Billy Bianca 0-53,77, 2. Zoer (Ned) Vigo 0-55,77, 3. Vrieling (Ned) Wittinger 0-56,06. p. TENNIS Monte Carlo. Mannen. Kwartfinales: Djokovic (Ser/1 )-Haase (Ned) 6-4 6-2, Nadal (Spa/2)-Wawrinka (Zwi) 7-5 6-4, Berdych (Tsj/6)-Murray (GBr/3) 6-7 (4) 6-2 6-3, Simon (Fra/9)-Tsonga (Fra/4) 7-5 6-4. Kloetinge reist vandaag af naar Werkendam voor de confrontatie tegen Kozakken Boys. De tegen stander liet vorige week in de titel strijd met Scheveningen een lelij ke steek vallen en ging in blessure tijd onderuit bij Hoek (1-0). „Toch doen ze nog mee voor het kam pioenschap", meent trainer Die- derik Hiensch van Kloetinge. „Het is ook een goede ploeg die in alles ruikt aan de Topklasse. Ik ben er laatst nog geweest en toen zat er 1500 man op de tribune. Ik vind het een mooie club." Kloetinge kan redelijk onbevangen voetballen. De Bevelandse ploeg is na de 2-0-zege op Nivo Sparta vori ge week zo goed als zeker van lijfs behoud. „We kijken uit naar de wedstrijd tegen Kozakken Boys. Het is aan ons om de mensen in Werkendam óf stil te krijgen óf te laten mopperen. Dat moet de uit daging voor de spelers zijn." Bij Kloetinge ontbreken John Schot en Mark Schuit. Schot liep vorige week een voetblessure op. Schuit sukkelt met een lichte ham stringblessure en dus wordt er geen risico met hem genomen. Roy Mulder, die lange tijd gebles seerd was, zit op de bank. Björn Quartei is inmiddels ook op de weg terug. Hij kampte met een knieblessüre, maar heeft de veld- training hervat en mocht afgelo pen week eindelijk weer eens te gen-een balletje trappen. DeetosSnel. Samen met Harry Kel derman moest hij de club in de laatste vier speelrondes behoeden voor degradatie. Hij slaagde in die opdracht. Op het veld heeft de Zeeuw, die ei genaar is van een camping in Burgh-Haamstede, geen tijd om in tensief betrokken te zijn bij een club op het hoogste niveau. Pas in oktober sluit hij zich dus weer bij de groep aan. Op het veld moet Den Hartog het na de zomer dus nog zonder assistent stellen. Jim Pentury speelt de hoofdrol in de documentaire Oranje Ambon, die woensdag in het Nationaal Voetbalmuseum te Middelburg is vertoond. De 56-jarige Middelburger wordt daarin gevolgd bij zijn inspan ningen om op Ambon een voetbalschool te stichten. Tus sen de geschreven scènes uit de documentaire vertelt Jim Pentury zijn verhaal. ONTDEKKINGSREIS Runderen grazen doodgemoede reerd in het gras. Kinderen slalom men tussen de dieren door met een vlieger achter zich aan. )im Pentury kijkt bezorgd. Op dit gras in Tulehu hoort een voetbalwedstrijd gespeeld te worden. Maar niets wijst erop dat dat deze middag gaat gebeuren. De afbladderende tribune kijkt een zaam naar op de vliegerende kinde ren en de runderen herkauwen op hun dooie akkertje onder de Moluk se zon. Bijna 25 jaar geleden kwam Jim Pentury voor het eerst van zijn le ven op het eiland waarover hij zo veel gehoord had. Hij had nooit eerder de drang gevoeld om de Molukken te bezoeken. „Ik had er nooit bij stilgestaan. Ik dacht: 'Het komt wel'. Vergeet ook niet, in de zeventiger en tachtiger ja ren waren de mensen veel min der financieel draagkrachtig dan tegenwoordig." Maar in 1988 kwamen de krie bels. Broer Bert ging met het Zuid-Molukse voetbalelftal een toer door Indonesië maken. Hoe wel Jim op dat moment kon bo gen op hoogwaardige jaren met Middelburg en Oostkapelle, was hij niet uitverkoren om samen met toenmalige toppers als Si mon Tahamata en Ton Pattinama de trip als speler mee te maken. „Ik ben toen als verstekeling mee gegaan. Op de lijst van de KNVB stond ik niet, maar ik ben op de bonnefooi meegegaan. Ik heb ge woon een vlucht geboekt en ben met het team overal mee naartoe gereisd. De ene nacht sliep ik bij Simon Tahamata op de hotelka mer, de andere nacht bij Jerry Tai- huttu. Dat kon allemaal in 1988." „Het team speelde zes wedstrij den in ruim twee weken. Het meest indruk maakte de wed strijd in Ambon. We waren daar maar één dag en één nacht, maar daar ontmoetten we voor het eerst onze broeders en zusters, on ze familie. Dat was heel kort, maar het was een onuitwisbare in druk. Toen wist ik al dat ik zou te rugkomen. In welke hoedanig heid wist ik nog niet." INTERNE TWIST De wedstrijd op het veel te lange gras in Tulehu is belangrijk voor Jim Pentury. Hier wil hij twee vu ren verenigen. Midden in deze mos limgemeenschap komt hij met een christelijk team een potje voetballen tegen een islamitisch team. Wie had dat tien jaar geleden durven dro men. Ja, dromen misschien wel. Maar waar zijn de spelers? Waar is Sani, de coach van het moslim team? Waarom pakt hij zijn tele foon niet op? Op 19 januari 1999 kreeg een isla mitische buschauffeur in Am- bon-Stad ruzie met een christelij ke passagier over een kaartje. Met dit onbenullig lijkende incident werd een lont aangestoken, wat in rap tempo in de hele archipel tot ontploffingen leidde. Het werd een geloofsoorlog die zijn weerga niet kent. In zo'n drie jaar lieten duizenden mensen het le ven. Pal nadat het conflict ontbrandde, had Jim Pentury een reis naar Ambon gepland. Hij twijfelde of hij moest gaan of het gevaar moest opzoeken, maar hij ging toch. Het veranderde zijn percep tie van zijn Molukse roots volle dig. „Het was de ommekeer in mijn leven. Het conflict heeft mij helemaal veranderd." Natuurlijk, in Nederland had hij veel gehoord en gelezen over zijn vaderland. Over de Knil-soldaten die in 1950 bij aankomst in Neder land plots geen militair meer wa ren en die de beloofde terugkeer naar hun land niet konden ma ken. Over de onafhankelijkheids strijd, de gewelddadige acties in de jaren zeventig. „Dat proces heb ik bewust meegemaakt." „Maar dat er in 1999 zo'n conflict kon ontstaan tussen twee geloofs gemeenschappen die honderden jaren vreedzaam naast elkaar heb ben geleefd, dat heeft me aan het denken gezet. In Nederland ging het erom dat wij ooit konden te rugkeren naar een vrij Ambon, niet om onderlinge ruzies. Ik had het idee dat zoiets nooit kon ge beuren." VERBROEDERING Een paar weken voor de wedstrijd in Tulehu organiseert Jim Pentury een gezamenlijke training tussen christelijke en islamitische jeugd voetballers. Zittend op de tribune sint-petersburg - Na twee neder lagen boekte het Nederlands beachsoccerteam vrijdagmiddag de eerste overwinning op Russi sche bodem. Tijdens het trai ningskamp in Sint-Petersburg ein digde het oefenduel met het plaat selijke Keystone in een 4-3-over- winning. De uit Zeeuws-Vlaanderen afkom stige Daryl Rawidjan nam één van de vier Oranje-treffers voor zijn re kening. Eerder deze week verloor het Ne derlands team twee oefenwedstrij den tegen Podvodnik (5-3) en Spar- tak Moskou (4-3). Oranje keert dit weekend terug naar huis. Genieten Ontdekken Met de Fietskadobox kan de recreatieve fietser in geheel Nederland fietsen en vooraf al haar gewenste routes plannen. Meer heeft u niet nodig! Inhoud van deze luxe kadobox: Fietsatlas Nederland ter waarde van €24,95 Fietsrouteplanner op DVD-ROM ter waarde van €9,95 VVV Knooppunter ter waarde van €4,95 Een mooi geschenk voor de feestdagen, verpakt in een luxe kadobox! 'exclusief verzendkosten categorie /Diversen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 150