Positieve kritiek is leuk, maar je leert van de minpunten Traplift huren? 28 Sluise raad kritisch over voortgang van project Aantrekkelijk Oostburg Stannah Bloemetje voor reanimatie Alleen bij de beste! De fiscus betaalt mee, ook bij huur! zaterdag 21 april 2012 In de rubriek De dag van staat elke zaterdag een dag uit het leven van een meer of minder bekende Zeeuws-Vlaming centraal. Vandaag de dag van Alexan der Raas, mede-organisator van dancefeest Jazz-a-Delic. Even wachten. Telefoon. „Ja, oké, ik kom eraan", zegt Alexander Raas (34) uit Koewacht. Hij verontschuldigt zich. „Sorry, de drankvoorraad voor on ze cocktailbar staat voor de deur. Ik ben zo terug." Hup, daar gaat-ie weer. Meters ma ken. Het zou wel eens aardig zijn om hem een teller om te hangen, om te zien hoeveel kilometers hij per dag maakt in skipiste Snowba- se in Temeuzen. Alexander woont er deze week zo'n beetje, net als de zes andere mede-organisatoren van het jazzy dancefeest Jazz-a-De- lic. „Er staat nog net geen stret cher, maar we maken hier dagen van tien uur 's ochtends tot elf uur 's avonds. Volgende week dinsdag is het weer voorbij, maar goed: dan komt snel genoeg het draai boek voor de volgende editie op ta fel", vertelt hij. Het is woensdag, nog drie dagen te gaan tot zo'n zestienhonderd mensen in de rij staan (Jazz-a-De- door Raymond de Fret lie is vandaag, zaterdag, red) om de elfde editie van het feest bij te kunnen wonen. Het oorspronkelij ke verjaardagspartijtje van Kevin Tanghe in Porgy Bess (de eerste editie) is uitgegroeid tot een pu bliekstrekker van formaat. Alle za len van Snowbase worden ge bruikt om meer dan twintig acts een podium te bieden. Het evene ment is dermate gegroeid, dat al leen een gestructureerde aanpak tot succes kan leiden. „De eerste vijf edities in Porgy 8c Bess begonnen we 's middags met de opbouw, vierden het feest, bra ken alles weer af en lagen om vijf uur 's ochtends in ons bed. Nu zijn we een hele week in Snowba se bezig en daarvoor komen we wekelijks samen voor overleg. Ach, de één zit op voetbal, wij zitten op Jazz-a-Delic. Volgende week dins dag moet alles in Snowbase weer bij het oude zijn. Daarna richt ik mij weer op mijn eigen website- „Er staat nog geen stretcher, maar we maken hier dagen van 10.00 tot 23.00 uur." bouwbedrijfje Searacom." Weer te lefoon. Ah, Kevin staat voor de deur. De skipiste is nog niet open, dus moet Alexander de deur even voor hem open doen. „We moe ten in de opbouwfase ook reke ning houden met de bedrijfsvoe ring van Snowbase. Zo vinden bij voorbeeld al onze 'herriewerk- zaamheden' plaats op de rustige momenten, zodat het restaurant gewoon kan blijven draaien", zegt Alexander. De uiterlijke metamorfose start donderdag, als een Utrechts bedrijf arriveert om in overleg met 'chef aankle ding' Kirsten Kuijer het gebouw onder te dompelen in het thema. Dit keer is dat 'lente'. „Dat klinkt simpel, maar het is een marketingtechnisch doordacht thema. Mensen hebben in april be hoefte aan het zonnetje, ze smach ten naar de lente", vertelt Kevin (31). Alexander knikt. Wat Kevin vertelt, had hij ook kunnen zeg- gen. Of Kirsten, of'kwaliteitsbewa ker' Pascal Meyer, of... Het maakt eigenlijk niet uit wie. De organisa toren van Jazz-a-delic praten met één mond, het doel is immers nog altijd hetzelfde als in het begin: een funky dancefeest met een knipoog naar jazz op touw zetten. Het is in de loop der jaren alleen 'een beetje' uit zijn jasje gegroeid. Er worden internationale artiesten geboekt. Echo Audio trekt een he le week uit om het geluid en licht op en top in orde te krijgen. Een OOSTBURG - Carolien Coppens was er beduusd van. Kreeg ze op haar 47ste verjaardag zo maar een bloemetje van de burgemeester. Het was toch niet meer dan logisch dat ze haar man Tonny had gereanimeerd toen hij vorig najaar een hartstilstand had gekregen? Carolien is al twee decennia lid van de Nederlandse Hartstichting, haalde haar EHBO-diploma en volgde de re- animatiecursus. Hoe belangrijk dat is, bleek maar toen ze vorig najaar op eens met een hartaanval van haar man werd geconfronteerd, betoogde de Sluise burgervader Jacques Suurmond. Hij wilde het belang van reanimeren benadrukken en vond dat Carolien Coppens in het zonnetje mocht worden gezet na haar kordate en accurate ingrijpen. Man Tonny was het daar na tuurlijk van harte mee eens. foto Mark Neelemans beveiligingsbedrijf dat ook konin gin Beatrix tijdens haar bezoek aan Kapelle op Koninginnedag be veiligde, werkt zaterdag in en rond Snowbase. En voor de cocktailbar worden chi que binken ingehuurd, die ook cocktailtjes shaken in Huis ter Duin in Scheveningen. Alexander: „Elke keer weer willen we iets meer kwaliteit. We zijn voortdu rend aan het verfijnen. Op die ma nier houden we het spannend." Er staan vanmiddag onder meer nog gesprekken over de cocktail bar en extra camerabeveiliging op de rol. Alles moet kloppen. „Aan het antwoord 'het was leuk' heb ben we niet zoveel meer. Positieve kritiek is leuk, maar we vernemen vooral ook graag wat er niet goed was. Daardoor kunnen we de vol gende keer weer een stapje extra zetten." Het regelwerk maakt het voor de organisatie soms lastig om zelf nog te genieten van haar eigen feestje. Mede daarom zijn er voor zaterdag weer twee extra mensen inge huurd. Aan de andere kant zoeken Alexander en consorten die druk te ook zelf op. Elke keer moet het weer anders, dat houdt leven in nieuwe plannen. Zo zijn er met de gemeente al oriënterende gesprek ken gevoerd over een openlucht editie op het Stadhuisplein in Ter- neuzen. Maar goed, dat is toe- komstmuz... Oh. Telefoon. Tuur- lijk, het was alweer even geleden. De hoogste tijd om weer wat me ters te maken. door Martijd de Koning wssaea OOSTBURG - Met de inhoud van het plan Aantrekkelijk Oostburg is weinig mis, maar de doelstellingen lijken te ambitieus en te duur. Dat uit zich nu in een chronisch ge brek aan voortgang. Die mening ventileerde donderdag een groot deel van de Sluise gemeenteraad. Het project heeft als doel Oost burg op alle fronten een oppepper te geven. Kracht daarbij is dat alle ruimtelijke ontwikkelingen in het stadje in samenhang met elkaar worden ontwikkeld. Waar wethouder Peter Ploegaert de raad eerder een compleet 'mas- terplan' beloofde, kreeg de raad donderdag slechts de vraag voorge schoteld of die het goed vond dat het project verdergaat in 'deelplan- nen'. En die deelplannen, meen den veel raadsleden, zijn óf niet nieuw, óf allemaal zaken die ook zonder het project wel door zou den gaan: concentratie van de win kels in het centrum, ijveren voor de komst van een supermarkt naar het centrum en de realisatie van een brede school. Robert Evers (PvdA) wees op het oorspronkelijke doel van het pro ject. „We willen de waardedaling van woningen in Oostburg een halt toeroepen. Dat gaat met al leen deze maatregelen niet gebeu ren." „U hebt gewoon te weinig geld om dat voor elkaar te krijgen", ver woordde Francois Babijn (Lijst Ba- bijn) de angst die bij meer raadsle den heerst. „Daardoor komt er niets van het idee om bijvoorbeeld oude woningen op te kopen en te slopen, of samen te voegen." Wethouder Ploegaert sprak dat te gen. „Dit plan heeft een reikwijdte van 10, 15 jaar. We hebben dus veel tijd om naar geldstromen te zoeken." De pot bedroeg bij aan vang zo'n 5 miljoen euro. Een deel daarvan ging naar particulieren die hun woning duurzamer maak ten. „Die hebben zelf ook voor meer dan een miljoen bijgedragen aan de verbetering van hun hui zen", gaf Ploegaert aan. „Dat moet je eigenlijk ook meetellen." Daar naast zei de wethouder te hopen op Europese subsidie en mogelijk extra geld van de provincie. Meerdere fracties drongen overi gens alsnog aan op de realisatie van een masterplan. Dat komt er nu alsnog, in september. Informeer mij vrijblijvend over de PI buitentröpiift j H] traplift rechte trap TH traplift met 1 of 2 bochten (Dhr/Mevr) 1 Adres PC Plaats C€ O BEL GRATIS 0800-0228-700 (toestel 2429) www.stannah.nl - info@stannah.nl 's Werelds meest gekozen en gewaardeerde traplift. i Telefoon Afd2429 Al sinds 1867 Opsturen in een envelop zonder postzegel.naar: Stannah i Trapliften B.V., Antwoordnummer 1 7006, 2170 VB Sassenheim.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 144