Staten mijden mening over plan Bleker 2 Ergernis in Staten JURK! I Danny Vera 301 zeeland Staten eisen andere loon bij Delta ROC mag van Stalen naar Zeeuws-Vlaanderen „Wij gaan er niet over" www.racoonandfriendsforjayden.nl PZC CMCMto Ml'yaqden zaterdag 21 april 2012 MIDDELBURG - Lastig hoor, dat on derscheid tussen de twee plannen van staatssecretaris Henk Bleker (CDA, natuur) om de Hedwigepol- der te sparen. PW-statenlid Peter van Dijk wist er vrijdag in de Sta ten van Zeeland raad mee. Hij noemde de variant van vorig jaar juni (Hedwige droog, Schorer- polder/-Welzingegebied onder wa ter en buitendijkse natuuraanleg) plan Bleker 1; de nieuwste opzet (ontpoldering van een derde Hedwige, de Appelzak en een deel van de Schorerpolder/Welzingege- bied) plan Bleker 2. Een handige ordening, die iedereen rap over nam. Al vóór de vergadering begon was duidelijk dat Zeeland over Bleker 2 geen referendum zou houden. Van Dijk kon de motie intrekken die hij daarvoor had ingediend, want even tevoren haalde het voorstel om een referendumverordening op te stellen al geen meerderheid. In kringen van statenleden was eerder deze week gemopper te be luisteren over het feit dat de Twee de Kamer Bleker 2 een dag voor de statenvergadering zou bespreken. Daarmee zou Zeeland buitenspel staan. De schorsing van het Kamer debat van donderdag bood de Sta ten een mooie gelegenheid alsnog van zich te laten horen op een mo ment dat de pap nog niet gestort was. Maar die lieten ze passeren. Carla Schönknecht (WD): „We zitten nog vol vragen over dit plan en bovendien: wij gaan er niet over." Arjan Beekman (CU) leek het wenselijk 'een signaal af te ge ven'. Die opvatting werd gedeeld door PW, PvZ, D66, GL en SP, zij het dat deze partijen lang niet het zelfde over Bleker 2 en over ontpol dering in zijn algemeenheid den ken. De vier coalitiepartijen (WD, PvdA, WD en SGP) ver wierpen uiteindelijk een voorzich tig geformuleerde motie van D66, GL, PvZ en SP, waarin stond dat de Staten Bleker 2 op basis van de huidige informatie afwijzen. Onduidelijkheid was er over de brief die het dagelijks provinciebe stuur woensdag naar de staatsse cretaris had gestuurd. Velen had den er een instemming met Bleker 2 in gelezen, maar dat was volgens gedeputeerde Sjoerd Heijning (WD, natuur) niet correct. „We hebben aangegeven dat we van de slepende ontpolderingsdiscussie af willen en welke knelpunten we in het plan zien." Maar Heijning zei ook: „Ontpolderen is onvermijde lijk geworden als je ooit een eind aan deze discussie wilt maken." MIDDELBURG - De raad van com missarissen van Delta moet bij het beloningsbeleid binnen het ener giebedrijf rekening houden met de opvattingen die daarover binnen de samenleving bestaan. Deze op roep van de Staten van Zeeland zal gedeputeerde Kees van Beve- ren (CDA) in de eerstvolgende aan deelhoudersvergadering van Delta overbrengen. De Staten willen ook een onder zoek naar het beloningsbeleid en andere contractuele financiële ver plichtingen bij andere aan de pro vincie gelieerde instellingen en be drijven waarvan de provincie aan deelhouder is. Aan de hand daar van zal worden bepaald of die be loningen passen bij aard en schaal van de ondernemingen en instel lingen. De SP kwam met veel verder strek kende moties naar aanleiding van de vertrekregeling van oud-Del- ta-directeur Peter Boerma. Een er van was het voorstel de complete raad van commissarissen naar huis te sturen. Al die moties werden verworpen. Over het heenzenden van de commissarissen zei Van Be- veren: „Daarmee zouden we Delta geen dienst bewijzen. Het bedrijf heeft rust nodig." Hij zei het eens te zijn met de constatering dat ik het geval van Boerma 'absurde be dragen' zijn toegekend. Hij vertel de daar zelf als aandeelhoudersver tegenwoordiger namens de provin cie ook op aangesproken te zijn: „Ik heb enorm veel shit over me heen gekregen, hoewel ik er eigen lijk buiten sta." MIDDELBURG - Het is in de parle mentaire geschiedenis van Zee land nog niet eerder gebeurd. Het dagelijks provinciebestuur kreeg vrijdag in één statenvergadering twee keer een vertrouwensmotiê aan de broek. Beide kregen welis waar geen meerderheid, maar ze onderstreepten het al geruime tijd smeulende ongenoegen bij de Sta ten van Zeeland. Die vinden dat Gedeputeerde Sta ten hun gang maar gaan zonder de Staten tijdig te informeren. Eer der al hadden de aanpak van de be- stuursproblemen bij bureau Jeugd zorg, de terugtrekking van de deel name van Zeeland aan de Floriade en de presentatie van het nieuwe motto van Zeeland ('Land in Zee') wenkbrauwen doen fronsen. Waar om worden de Staten zo laat inge licht?, klonk het steeds geprikkel der. De invoering van de 57-plus regeling bij de reorganisatie van het ambtelijk apparaat van de pro- Overleg tussen de gedeputeerden Ben de Reu, Sjoerd Heijning, Kees van door Cornelleke Blok MIDDELBURG - Alle fracties in de provinciale staten - op de PvdA na - plaatsen wel een kritische noot bij de provinciebijdrage van vijf ton voor de vestiging van het het ROC-hoofdkantoor in Terneuzen. Toch gingen de coalitiepartijen WD, CDA, PvdA en SGP vrijdag tijdens de statenvergadering ak koord. Want: afspraak is afspraak. Paul Colijn van de Christenunie kón er niet over uit. „Ik heb geen enkel goed inhoudelijk argument gehoord dat pleit voor een ROC-kantoor in Terneuzen. Dit le vert Zeeuws-Vlaanderen niets op." De CU, die eerder een enquête hield onder de Zeeuwen over de ROC-fiisie, vindt dat de coalitiepar tijen en het provinciebestuur niet luisteren naar bezwaren van de Zeeuwse bevolking en ROC-perso- neel. „De staten zitten hier voor spek en bonen", zei Colijn. Het provinciebestuur schreef vorig jaar in het college-akkoord al dat ze mee wil betalen aan het ROC-kantoor. Het college had de staten beter op de hoogte moeten houden over toezeggingen die ge daan waren aan het ROC, vindt Carla de Paepe (WD). Maar nu de afspraken gemaakt zijn, moeten ze nagekomen worden, vinden de coalitiepartijen. Tom Aalfs van D66 noemde het college 'een suikertante' en het ROC 'erg inhalig'. „Het geld had nooit toegezegd mogen worden." SP, GroenLinlcs en D66 willen dat het geld in onderwijs geïnvesteerd wordt, en niet in een schoolge bouw en reiskosten van ROC-me- dewerkers. Gedeputeerde George van Heuke- lom (SGP, onderwijs) legde uit dat de provinciebijdrage niet op zich zelf staat. Hij wees op het totale geldbedrag dat gemeenten, bedrij ven en het Rijk investeren in het ROC, de fusie en het hoofdkan toor. „We willen slechts vijf ton bijdragen in dit grote geheel. We steunen met deze bijdrage de ken niseconomie en het belang van Zeeland." Van Heukelom maakte een vergelijking met het geld dat de provincie eerder aan de HZ en de Roosevelt Academybetaalde. „Dat ging om miljoenen en daar hoor je niemand over." Nu de staten akkoord zijn, is de laatste geldschieter voor het ROC-hoofdkantoor over de brug. De Zeeuws-Vlaamse gemeenten, Dow Chemical, ziekenhuis Zorg- saam en de provincie leggen geza menlijk twee miljoen euro neer om de meerkosten van vestiging in Terneuzen te dekken. Het ROC zelf betaalt 660.000 euro uit het huisvestingsbudget. STICHTING JAYDEN Tickets voor maar €9,- in de wk jKjSwEBDK'GN'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 138