De amateurkok zeeland 129 m Provincies strijden tegen elkaar achter het fornuis Bloesem fotograferen Girls Night Only bij jongerenraad Goes in de museumtuin Sluiproute bij Nieuwland open voor auto's Sociale media Belg vast na rammen van automobilist (79) Vroege wandeling in Oranjezon Verkoop boeken in bibliotheek Goes Professor Leupen over vergissing van Jezus LATIJNS-AMERIKA IDEEËN- EN INSPIRATIEAVOND Themajaar 2013 Goes make!aar| GOES door Annemarie Zevenbergen In het RTL-programma 'Top- chef de 12 provincies' gaan kookliefhebbers uit de twaalf provincies een culinaire competi tie met elkaar aan. Per week doen acht kandidaten uit één provincie mee. Zij worden be geleid en beoordeeld door mees- ter-kok Robert Kranenborg en chef-kok Julius Jaspers; inmiddels bekende gezichten op televisie. Aan de serie doen zowel beroeps koks als amateurs mee. Zo kan een eigenaar van een cateringbedrijfje naast een restaurantkok staan. Maar een student accountancy kan ook naast een leerling van een topchef in een drie-sterrenrestau rant achter het fornuis terecht ko men. Daardoor kunnen interessan te combinaties ontstaan. Dan goed samenwerken is een kunst die niet iedereen verstaat. De deelnemers krijgen verschillen de opdrachten voorgeschoteld. Ko ken met streekproducten staat als vast onderdeel op het programma, maar ook simultaan koken, een res- NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De Steenbakkerijweg bij Nieuw- en Sint Joosland wordt na de zomer vakantie opengesteld voor alle ge motoriseerd verkeer, behalve voor vrachtauto's. De Steenbakkerijweg tussen het dorp en het bedrijventerrein Ar- nestein in Middelburg mag mo menteel alleen door landbouwver- keer van en naar Arnestein wor den gebruikt. Omdat ook veel sluipverkeer van en naar Middelburg over de Steen bakkerijweg rijdt, is vorig jaar be sloten de weg dan maar open te stellen, uitgezonderd het vrachtver keer. taurant take over behoren tot de vaste ingrediënten van de 'kook- show'. Per provincie gaan er wekelijke twee kandidaten door naar de hal ve finale die op 24 mei start. Een week later, op 4 juni, begint de fi nale en daar komt uiteindelijk de nieuwe Topchef 2012,12 provincies naar voren. AXEL - Wie meer wil weten over sociale mediakan dinsdag gratis een workshop bezoeken in cultu reel centrum De Halle in Axel. Wie een facebookaccount wil aan maken, kan een laptop meene men. Tijd: van 9.30 tot 11.30 uur. Aanmelden via 0115-56 30 15. Fotografe Christa Breure geeft don derdag een workshop fotograferen in de natuur. Voor deelname wordt aangeraden camera/statief mee te nemen. Plaats: Fruitteeltmuseum. Tijd: 13.30 tot 16.00 uur. Kosten: €12,50. Info: 0113-344904/ info@fruitteeltmuseum.nl TERNEUZEN De brandweer bevrijdde vrijdag op de Guido Gezellestraat in Terneu- zen een 79-jarige Terneuzenaar uit zijn auto. Bij de kruising met de Alvarezlaan knalde een bestuurder (40) uit Zelzate tegen zijn auto. Die kwam op zijn kant tot stilstand. De Belg is na een blaastest aangehou den. Zijn rijbewijs is ingevorderd. Jongerenraad Goes houdt donder dag een 'Girls Night'. Dan worden er kralenarmbanden gemaakt, cup cakes versierd, haren gestyled en nagels gelakt. Kom langs van 19.00 tot 20.00 uur in de Paerdestal aan de Evertsenstraat in Goes-West. OOSTKAPELLE Stichting Het Zeeuwse Landschap houdt morgen een vroege vo gel-wandeling in Oranjezon. Vroeg in de ochtend laten de vogels volop hun voorjaarszang horen. Start om 06.15 urn- bij de entree van het ge bied, Koningin Emmaweg 22 in Vrouwenpolder. De kosten bedra gen drie euro per persoon, kinde ren tot zestien jaar betalen de helft. foto Lex de Meester 'Als ik kook, verander ik in iemand anders. Dan gebeurt er iets met me en word ik één met de keuken. Ik wil topgerechten maken. Gerechten waarvan mensen zeggen 'wauw, zoiets heb ik nog nooit gehad'. Roberto van Loo zaterdag 21 april 2012 GOES Roberto van Loo: „Als ik een gerecht maak, wil ik dat mensen zeggen 'wauw, zoiets heb ik nog nooit gehad." GOES Prof. dr. Piet Leupen, geboren Goe- senaar, praat komende woensdag over zijn boek 'De vergissing van Jezus' in boekhandel De Koperen Tuin in Goes. De emeritus hoogle raar in middeleeuwse geschiedenis beschrijft de twijfel rond het uit blijven van Gods Koninkrijk. En tree 7,50 euro, aanvang is 19.30 uur. De bibliotheek in Goes houdt woensdag een verkoping. Deze keer worden vooral romans, studie boeken voor volwassenen en jeugd- leesboeken verkocht. De verkoop begint om 13.00 uur en zal een tot twee weken aanhouden tijdens de openingstijden van de bibliotheek. U BENT VAN HARTE WELKOM OP DE Dinsdag 24 april 19.30 - 21.30 uur syj Locatie: Stadskantoor Goes M.A. de Ruijterlaan 2 MZmakeiaarSifll Molenwater 93 95 Middelburg I Open Huis woensdag 25 april van L *.ii (38 16.30-18.30 uur. Een riant en statig vrijstaand herenhuis, centraal in Mid- H Pj iB delburg gelegen op een fijne woon- Bj S ji -: plek met schitterend uitzicht op het Er jjLJ A B park. Het pand is bijzonder geschikt I 1 om wonen/werken te combineren. I 8 3 Eventueel ook als B B of hotel te T|; OPEN HUIS woensdag 25 april "im^ Vraagprijs 429.000,- lek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 137