281 zeeland Lichtmasten vv Smerdiek Kookfanaat 'Als ik kook, word ik één met de keuken1 Traplift huren? Stannah Knelpunt sportaccommodatie opgelost Doorrookt tuincentrum Middelburg blijft nog tot de zomer dicht Minister Opstelten tegen scheidend burgemeester Schouwenaar: '33 jaar, da's heftig gozerd' Alleen bij de beste! De fiscus betaalt mee, ook bij huur! zaterdag 21 april 2012 Het tweede veld van voetbalver eniging Smerdiek in Sint-Maar tensdijk krijgt vier lichtmasten. Het gaat om vier gebruikte exemplaren die volgens het da gelijks gemeentebestuur van Tholen echter nog prima vol doen. door Frank van Cooten SINT-MAARTENSDIJK - De sport accommodaties van voetbalvereni ging Smerdiek en korfbalvereni ging Emergo uit Sint-Maartensdijk zijn heringericht in het kader van de bouw van de nieuwe Haestin- ge- Gevolg van deze herinrichting be tekent een afname van het aantal vierkante meters. De trainingsmo gelijkheden van de voetbalvereni ging zijn daardoor versnipperd over drie delen. Dat zijn de trai ningsvelden achter het nieuwe sport- en gemeenschapscentrum en de zogenaamde driehoek ach ter de tribune van het hoofdveld. Hierdoor zijn volgens het Thoolse college een aantal problemen ont staan. De korfbalvereniging heeft ge vraagd een afscheiding tussen het korfbal- en trainingsveld te plaat sen. In de praktijk blijkt dat door de voetbalvereniging wordt ge traind op een deel van het korfbal- veld. De voetbalclub heeft een te kort aan trainingscapaciteit. Hier door is dat deel van het korfbal- veld in een slechte staat. Tussen de gemeente Tholen en beide verenigingen is overleg ge weest over de veldafscheiding, de trainingscapaciteit en het onder houd van de velden. Uit dit overleg is de plaatsing van verlichting op het tweede veld van voetbalvereniging Smerdiek als meest haalbare optie gekomen. Plaatsing van lichtmasten komt normaliter voor rekening van de sportvereniging. Het college wijkt echter af van deze werkwijze door de bijzondere situatie. Het college noemt als voordeel de relatief geringe kosten om de trai ningscapaciteit te verruimen. Tevens is het snel te realiseren en de lichtmasten kunnen meeverhui zen naar de eventuele nieuwe loca tie. Bovendien is er dan geen hek werk nodig tussen het korfbal- en trainingsveld. Knelpunten zijn on der meer de kosten en de zwaarde re belasting van het tweede veld. Het college laat de voordelen toch zwaarder meewegen dan de knel punten. De beide verenigingen hebben im mers meegewerkt aan de herin richting van de velden. Het college vraagt de raad op donderdag 10 mei om een investeringskrediet van ruim zestienduizend euro be schikbaar te stellen. MIDDELBURG - Tuincentrum Groen- Rijk aan de woonboulevard bij Middelburg gaat pas de laatste week van juni weet open. Bedrijfs leider Pascal van de Voorde sprak twee weken geleden nog de hoop uit dat het zes tot acht weken zou duren eer het bedrijf klanten kan ontvangen. Gisteren meldde hij dat de schade door brand toch gro ter is dan gedacht. „Echt alles moet er uit." In de vroege ochtend van de 5e april ontstond er een De Middelburger Roberto von Loo is een echte kookfanaat. Van jongsafaan heeft hij een passie voor koken. Vanaf maandag is hij te zien in Topchef de 12 provincies. Hij staat ach ter het fornuis samen met zeven anderen Zeeuwse kandidaten. Een week Zeeuws glorie. brandje door kortsluiting op de vij verafdeling, waarna een aantal rol len kunststoffolie ging smeulen. Daarbij kwamen rook en roet vrij. Het roet en de brandlucht is vol gens de bedrijfsleider 'overal in doorgedrongen'. Van de Voorde verwacht dat eind volgende de week alle goederen uit het pand zijn. „Dan kan de sloper aan de gang." Een week later is winkel ge stript en begint de schoonmaak en de herinrichting. Hij heeft een passie voor koken, maar werkt niet meer in een keuken. Integendeel. Hij volgt een accountantsstudie. Maar ko ken, dat is is en blijft de grote liefde van Roberto van Loo. De Middelburgse kookfanaat is van af maandag te zien in Topchef door Annemarie Zevenbergen Zijn mimiek en lichaams taal veranderen op slag als hij over koken be gint. Roberto van Loo (22) is een andere man achter het fornuis. „Er gebeurt dan iets met me. Als ik kook, ga ik er helemaal in op. Dan is er niets anders dan de ingrediënten en mijn gevoel daarmee. Ik word één met de keu ken. Daarom ben ik de koksoplei ding gaan doen." De Middelburger is een van de Zeeuwse kandidaten in het tv-pro- gramma Topchef „Een leuke erva ring, maar of ik het nog een keer zou doen...? Je moest iedere dag om half negen 's ochtends met de opnames beginnen. In Amster dam. Dat is vanuit Zeeland lastig, zeker omdat ik geen auto heb. Dus ik heb het goedkoopste hotelletje geboekt dat ik kon vinden. Flipper heette dat, ergens aan de Amstel. Een bizar hotel, gerund door Chi nezen. Ik kreeg wel ieder dag scho ne lakens, maar de veren puilden uit de matras. Wat ik wel heel ver velend vond, is dat ze daar een armband van mij hebben gejat. Die had ik van mijn moeder gekre gen, dus die was heel speciaal voor mij." „Met de kandidaten kon ik goed opschieten. Eén van de jongens kwam ook uit Middelburg. We hebben dezelfde vrienden, zonder dat we elkaar ooit gezien hadden. Met hem heb ik nog contact Vol gende week gaan we samen eten." „Ik ben van jongsafaan gek op ko ken. Ik kijk alle kookprogramma's en ik geef altijd commentaar. Net zoals mannen die voetbal kijken. Maar ja, thuis op de bank is alles makkelijker. Dat bleek wel tijdens de opnames." De Middelburger is geboren in Bra zilië. Hij werd geadopteerd door een echtpaar uit Kruiningen toen hij een paar maanden was. Rond zijn elfde ging hij naar een pleegge zin. „Ik heb een moeilijke jeugd ge had, dat kwam door mezelf. Foute dingen heb ik gedaan. Op een gege ven moment had ik ook geen on derdak meer. Ik herinner me dat ik met kerst op een bankje in Vlis- singen sliep. Ik werd 's ochtends wakker en mijn broek zat vastge vroren aan de bank. Toen dacht ik, nu moet ik het anders gaan aan pakken. Ik heb kort daarop mijn vriendin Lexie ontmoet en haar ouders hebben me in huis geno men." Lexie schuift even aan: „Dat was in het begin moeilijk. Ik woon de thuis, want ik zat nog op school." Haar mobieltje klinkt en lachend zegt ze; „Hé, ik kan een week een topkok in huis winnen. Maar die heb ik al". Roberto: „Lexie en haar ouders zijn m'n redding geweest. Mijn le ven is nu op orde. Ik heb nu goed contact met mijn adoptiemoeder. Ik vind mezelf een goeie jongen. Ik heb stomme dingen gedaan en daar heb ik echt spijt van. Maar ik kan niets terugdraaien." „Naast mijn passie voor koken, ben ik ook gek op wiskunde en re kenen. Daarom doe ik nu een ac countantstudie. Als ik klaar ben, wil ik een jaar naar Brazilië. Een cliché maar ik wil op zoek naar mezelf. Terug naar het klooster waar ik als baby zat. Ik wil daar ko ken. Alle kindjes die daar komen, krijgen iedere dag te eten. Daar wil ik aan meewerken. En ik wil op zoek naar mijn familie. De enige vrouw die iets over mijn biologi sche moeder wist, is vorig jaar overleden. Ze heeft alles mee het graf in genomen." „In een gewone restaurantkeuken werken, wil ik niet meer. Dat wordt een sleur. Mijn koksoplei ding heb ik gewijd aan kreeft. Het is zo'n mooi beest en zo ongelofe lijk lekker. Het is wel een presti- ge-ingrediënt. Verse groente is voor mij heel belangrijk. Niet ge kookt, dan kan je het net zo goed aan je hond geven. Koken mislukt bij mij nooit. Ik voel wat bij elkaar past. Een eigen restaurant? Alleen als het heel bijzonder is. Dat je je gasten echt veriast. Er zijn al ge noeg standaardrestaurants." Zeeland aan de beurt in programmaTopchef Vanaf maandag is het de beurt aan Zeeuwse koks in het tv-program- ma Topchef van RTL 4. Voorgangers van Zeeland waren Zuid-Holland, Limburg, Noord-Bra bant, Noord-Holland, Groningen, Gelderland en Frieland. Iedere week doen acht deelne mers mee uit één provincie. De Zeeuwse deelnemers zijn: Leo nard Slabbekoorn, Willem Kother, Marcel Zwets, Danny Groen, Rober to van Loo, Ben Nokielski, Renske Verstraeten en Marlène van der Wekken. Van iedere provincie gaan twee winnaars naar de halve finale. Die halve finale levert kandidaten op voor de finale. Een van hen- wordt de nieuwe Topchef. i De Zeeuwen zijn vanaf maandag te zien op RTL 5, om 19.00 uur. MIDDELBURG - Drieëndertig jaar was Koos Schouwenaar onafgebro ken burgemeester. Dat kon sinds maart niemand hem nazeggen. „Da's heftig gozerd", zei minister Ivo Opstelten via een videobood schap tegen zijn mede-oud-Rotter dammer en WD-partijgenoot in onvervalst rotjeknors. In een bij zondere raadsvergadering werd vrijdag in de burgerzaal van het stadhuis aan de Markt afscheid ge nomen van Schouwenaar. Tien jaar was hij burgemeester van de hoofdstad van Zeeland. In toespra ken werd Schouwenaar lof toege zwaaid om zijn niet-aflatende be trokkenheid bij het wel en wee van de burgers in de gemeente. Zijn voorkeur voor de fiets als ver voermiddel en sportinstrument kwam herhaaldelijk naar voren. Commissaris van de koningin Kar- la Peijs moest gisteren nog lachen om Schouwenaars verschijning bij de start van de Ride for the Roses. „In zo'n zuurstokroze outfitje. Ik was zo van mijn stuk dat het los sen van het startschot tot drie keer toe verkeerd ging." Schouwenaar werd bij zijn afscheid benoemd tot Ridder in de Orde van Oran- je-Nassau, Middelburgs ereburger en onderscheiden door de Roose velt Academy. Informeer mij vrijblijvend over de buitentraplift LI traplift rechte trap traplift met 1 of 2 bochten ces O BEL GRATIS 0800-0228-700 (toestel 2429) www.stannah.nl - info@stannah.nl 's Werelds meest gekozen en gewaardeerde traplift. 1 (Dhr/Mevr) 1 Adres -PC Plaats i Telefoon Afd2429 Opsturen in een envelop zonder postzegel naar: Stannah i Trapliften B.V., Antwoordnummer 1 7006, 21 70 VB Sassenheim.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 136