100 'Moskee staat altijd open' zeeland 127 VERHUIZEN MET ZORG! Geschiedenisles in de Dorpsstraat 0113 22 22 20 Borselenaar (20) vast voor brandstichting Jongen (14) gewond door mishandeling Twee gewonden bij aanrijding Oudelande Fietsendief in oranj'e kleding zaait verwarring in Terneuzen "COS 4L uy LN SIUCHERK GRIJPSKERKE zaterdag 21 april 2012 Kijkdag woensdag IIMiT.Ev Stateniaan e.o. Middelburg Wij nodigen u van harte uit verschillende appartementen woensdag 25 april te komen bekijken tussen i 5:30 uur en 17:30 uur! U kunt zich melden aan de j.P. Boreelstraat 44 te Mid delburg en van daaruit de an dere appartementen bekijken. '5 april Kijk voor meer informatie op www,Je$tek:nl Prijzen vanaf 82.500,- k.k. BORSELE voor diverse activiteiten. Ook de moskee is krap behuist. „Wij we- temn dat meer mensen, ook Ne derlanders, ons vrijdagmiddagge bed willen bezoeken. Maar er kun nen er gewoon niet meer in. Bij honderd mensen is het vol. Dat geldt ook voor de activiteiten rond ramadam. Ook daar hebben we meer ruimte voor nodig", zegt Soumair. Minoun benadrukt dat de moskee meer is dan alleen een plaats om te bidden. „De moskee speelt een heel belangrijke rol in de opvoe ding van de jeugd en in het oplos sen van maatschappelijke proble men. De moskee is goedkoper dan het maatschappelijk werk of de jeugdzorg." De moskee gaat ook met de tijd mee. De preek is tweetalig (Ara bisch en Nederlands) en de ogen worden niet gesloten voor maat schappelijke problemen als drugs en alcohol, waar ook de Islamiti sche jeugd met te maken heeft. „Wij zijn geen gesloten gemeen schap. We zijn echter wel een ge meenschap, alleen bedoeld voor Goes. Er komen geen gelovigen uit andere delen van Zeeland." Zo'n twee jaar geleden viel het oog op het voormalige winkel pand aan de Zuidvlietstraat. Een paar weken geleden was een infor matieavond in het stadskantoor. Omwonenden reageerden tamelijk gematigd op de mogelijke komst van de moskee. „De ervaring van andere steden is dat je een beter een moskee als butren kan hebben dan een studentenhuis of motor club", zei burgemeester René Ver hulst. Soumair en Mimoun beamen dat volmondig. „Wij hechten veel be lang aan goede contacten met de buurt. Iedereen is welkom en ie dereen kan altijd contact met ons opnemen." MIDDELBURG Volgens de politie is donderdag tus sen 14.30 uur en 15.02 uur een jon gen (14) mishandeld op de Abeelse- weg in Middelburg. De Vlissinger fietste daar met een vriend toen een groepje van vier jongens hen de weg versperde. Even eerder had één jongen uit het groepje de vriend van de 14-jarige een klap ge geven. Drie van de vier begonnen de jongen (14) te slaan en te schop pen. Daarna is het groepje vertrok ken. OUDELANDE Op de Dierikweg bij Oudelande zijn donderdag rond 17.00 uur twee auto's met elkaar in botsing gekomen. Twee personen, een 62-jarige man en een 58-jarige vrouw uit de ge meente Borsele, raakten gewond en zijn met onbekende verwondin gen naar het ziekenhuis in Goes ge bracht. De bestuurder van het ande re betrokken voertuig, een 56-jari ge man uit de gemeente Borsele, bleef ongedeerd. Beide auto's zijn weggesleept. De politie heeft een 20-jarige man uit de gemeente Borsele en een 19-jarige Veerenaar opgepakt op verdenking van brandstichting in leegstaande panden in Vlissingen. De branden woedden begin maart 2011. In de Sottegemstraat werd tot twee keer toe brand gesticht. De eerste melding kwam op woens dag 2 maart rond 20.45 uur binnen. Enkele uren later volgde de tweede melding. Beide branden werden door de brandweer geblust. Vrijdag ochtend 4 maart was er brand in een sloopwoning aan de Schuit- vaartgracht. De branden veroor zaakten grote ongerustheid onder inwoners van de renovatiewijk. TERNEUZEN - In de binnenstad van Terneuzen zijn donderdag en vrij dag meerdere fietsen gestolen door een persoon in een oranje au to en in werkkleding. Het gemeentebestuur van Terneu zen kreeg naar aanleiding van de diefstallen de vraag waarom de tweewielers waren verwijderd. Ge- meentepersoneel werkt immers in kleding met dezelfde kleur, dus werd aangenomen dat het om een actie ging van de plaatselijke over heid. Ook de dienstauto's van de gemeente zijn oranje. „Maar wij hebben helemaal geen opdracht gegeven om fietsen op te halen", zegt gemeentewoordvoerder Da niël Rouw. De gemeente roept gedupeerden op om aangifte te doen. De dief is aan het werk gezien op de Heren gracht, op de Scheldeboulevard en bij het Schuttershofcomplex. Het vrijdagmiddaggebed in de moskee aan de Albert Joachimikade in Goes wordt door circa honderd mensen bezocht. Zo'n vijf tot vijftien gelovigen wonende vijfmaal daagse gebeden bij. De Coese Stichting Arrahman wil het islamitisch centrum an nex moskee graag verhuizen van de Albert Joachimikade 5 naar de Zuidvlietstraat 122. Er zijn echter nog wat hobbels te ne men. Zo is nog een ton nodig voor de aankoop van het pand. door Frank van Cooten Het vrijdagmiddagge bed in de moskee werd vrijdagmiddag bezocht door circa honderd gelovigen. Imam Abelaziz Soumair preekt ie dere vrijdag. Rijen fietsen stonden geparkeerd tegen de gevel. Een groot aantal moskeegangers kwam ook te voet. „De islamiet loopt of fietst liever naar de moskee. De beloning is ho ger. In de koran staat dit omschre ven als een goede daad", zegt El- mecani qui Mimoun, vice-voorzit- ter van Stichting Arrahman (ara- bisch voor genade). Mimoun wil hiermee direct de in druk wegnemen dat de bewoners van de Zuidvlietstraat worden ge confronteerd met parkeeroverlast. „Want bijna niemand komt met de auto." Het islamitisch centrum annex moskee is al een dikke zeventien jaar gehuisvest in een gemeentelijk pand aan de Albert Joachimikade. De stichting wil graag verhuizen omdat er thans sprake is van ruim tegebrek. Er is slechts één lokaal voor vrouwen en kinderen en Imam Abelaziz Soumair (links) en El- mecani qui Mimoun, vice-voorzitter van Stichting Arrahman. „We willen graag verhuizen vanwege ruimtege brek." foto Willem Mieras WEMELDINGE - Leerlingen van ba sisschool de Hoeksteen in Wemel- dinge kregen vrijdag een prak tijkles over de geschiedenis van hun dorp. Als voorbereiding heb ben twee gidsen van de Heemkun dige Kring De Bevelanden het 'gro te boek' over Wemeldinge doorge spit. De kinderen kregen vooral te zien wat er overgebleven is van vroeger. De Hollandse leilinden in de Dorpsstraat stonden centraal in de geschiedenisles. Lisan (11) uit groep 8 vond de buitenles wel leuk. „Normaal moet je alles uit boeken leren. Op deze manier is het veel makkelijker om informa tie te onthouden." De leerlingen sluiten het project 'metamorfose' af door een stuk te schrijven over Wemeldinge van toen en nu. Ischilderw erken Telefoon: 0113 - 85 13 86 lnfo@apsschllderwerken.nl Groep 7 en 8 van basisschool de Hoeksteen krijgen les over de leilinden en unieke huizen die in de Dorpsstraat staan. foto Willem Mieras Middelburgseweg 8 Vrijstaande woning op 520 m2 eigen grond. Recreatieve bewoning toegestaan. www.schulting-partners.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 135