'Sluiting scholen zien te voorkomen' BEVELANDEN/THOLEN Zekeren en voegen op grote hoogte Goese gemeenteraad geeft college opdracht om met schoolbesturen in te spelen op daling leerlingenaantallen almanak Graatje II Duo berooft Goesenaar (74) Intratuin Koudekerke Zondag a.s. open van 12.00 tot 17.00 uur intratuin ZATERDAG 21 april 2012 25 Deur Moskee staat altijd open 26 en 27 door Luc Oggel KATTENDIJKE - Schoolbesturen op de Bevelanden moeten intensief met elkaar samenwerken om slui ting van scholen in de toekomst te voorkomen. De Goese gemeenteraad wil dat burgemeester en wethouders zich daar voor inzetten, staat in een motie van de PvdA die donderdag avond met uitzondering van SGP-CU door alle partijen is on dertekend. Aanleiding voor de op dracht is de dreigende sluiting van openbare basisschool De Katten- schulp in Kattendijke. Het bestuur van de overkoepelende stichting Nobego denkt dat die school op basis van het aantal leerlingen geen toekomst heeft. In afwachting van het uiteindelij ke advies van het Nobego-bestuur aan het Goese college, wil de ge meenteraad dat B en W in overleg met Nobego bekijkt of sluiting kan worden voorkomen. Onderzocht zou moeten worden of er mogelijk heden zijn voor dependancevor ming of nevenvestiging. De fractie van Groenlinks wilde de motie aanvankelijk niet steu nen, omdat de partij het niet eens was met de zinsnede dat een ge middeld aantal leerlingen van vijf per groep (volgens Nobego het mi nimum voor kwalitatief goed on derwijs) uitgangspunt mag zijn. Omdat uit leerlingenprognoses blijkt dat De Kattenschulp de ko mende jaren minder dan veertig leerlingen zal tellen, zou het hante ren van deze ondergrens volgens Groenlinks betekenen dat de ge meenteraad zich nu zou neerleg gen al bij sluiting van de school. Fractievoorzitter Carel Bruring wees er verder op dat een onder bouwing voor het minimum van veertig leerlingen ontbreekt. Groenlinks bracht daarom een ei gen motie in, maar trok die terug toen bleek dat PvdA-fractievoorzit- ter Henk Hoogerland bereid bleek de strofe over het leerlingenaantal te schrappen. Uiteindelijk stemde alleen de SGP-CU tegen de motie. De partij baseerde zich bij dat be sluit onder meer op een rapport van de provincie, waarin staat dat de sluiting van een school weinig tot geen effect heeft op de leefbaar heid in het betreffende dorp. Wethouder Jo-Annes de Bat noem de de motie helder, maar gaf aan dat het college nu eerst het defini tieve advies van Nobego-bestuur zal afwachten en daarna met een voorstel naar de raad komt. POORTVLIET - Steigerbouwers zekeren de stel- geving voor de vaklieden die het metselwerk zonderheid dat de vierkante onderbouw een lingen op dertig meter hoogte bij de toren van de oude toren onderhanden nemen. De achtkantige toren en spits torst, van de kerk van de Hersteld Hervormde Ge- toren, eigendom van de gemeente Tholen, De stellingen blijven zes weken staan, maar meente in Poortvliet. Zij zekeren de werkom- stamt uit de veertiende eeuw en heeft als bij- de kerkgangers zullen er geen hinder van heb ben: zij gebruiken de noord- of de zuidingang van de kerk, met de monumentale lindenlaan. Tijdens doordeweekse diensten ligt het werk stil. foto Willem Mieras «jjW8nffiaaiiliB88B«a88S i'/:» mmmm Tip? redactie@pzc.nl De verslaggeefster van deze krant haalde vorige week al de kolommen van deze krant met haar onbekom merde zelfspot over overtollige kilo's. Ze ging bijna van haar graatje, toen ze om vier uur nog geen lunch had gehad, zo verklaarde ze bij die gele genheid. Haar collega's geloofden daar maar weinig van, omdat ze nog wel wat zou kunnen interen. Nu moet ze het toch al niet zo van haar naaste collega's hebben want die drijven regelmatig de spot met haar. De dame in kwestie vergeleek vorige week tijdens een interview de vorm van een gitaar met die van een wulp se dame. „En dan heb ik het niet over mijzelf hoor", probeerde ze de aanwezige fo tograaf nog voor te zijn. Die had ech ter heel rap een scherpe opmerking in petto. „Nee, dat dacht ik al. Contrabassen maken ze ergens anders." GOES - De politie zoekt twee man nen die donderdag 19 april rond 23.15 uur een 74-jarige Goesenaar beroofden bij de Hollandsche hoe ve in Goes. De Goesenaar fietste daar toen een jongeman hem vast greep en zijn portemonnee eiste. Een tweede jongeman kwam er bij, De Goesenaar gaf de twee hun zin, waarna die verdwenen rich ting Kattendijksedijk. Eén berover is ongeveer 1.80 m lang, de ander iets kleiner. Beiden waren donker gekleed en Nederlands sprekend. Intratuin Koudekerke. Galgeweg 5, 0118-551623. Donderdag en vrijdag koopavond. www.intratuin.nl 11 geeft kleur aan groen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 133