zeeland 129 De amateurkok Overlast waterlek bij Nisse bleef beperkt r~w Provincies strijden tegen elkaar achter het fornuis Jongen (14) gewond door mishandeling Dief laadt fietsen op 'dienstauto' Ongeval leidt tot aanhouding van Belg Tuincentrum blijft tot zomer dicht Twee gewonden bij aanrijding Oudelande Politie zoekt twee berovers man (74) zaterdag 21 april 2012 MIDDELBURG Roberto van Loo: „Als ik een gerecht maak, wil ik dat mensen zeggen 'wauw, zoiets heb ik nog nooit gehad." foto Lex de Meester door Annemarie Zevenbergen In het RTL-programma 'Top- chef de 12 provincies' gaan kookliefhebbers uit de twaalf provincies een culinaire competi tie met elkaar aan. Per week doen acht kandidaten uit één provincie mee. Zij worden be geleid en beoordeeld door mees- ter-kok Robert Kranenborg en chef-kok Julius Jaspers; inmiddels bekende gezichten op televisie. Aan de serie doen zowel beroeps koks als amateurs mee. Zo kan een eigenaar van een cateringbedrijfje naast een restaurantkok staan. Maar een student accountancy kan ook naast een leerling van een topchef in een drie-sterrenrestau- TERNEUZEN - In de binnenstad van Temeuzen zijn donderdag en vrij dag meerdere fietsen gestolen door een persoon in een oranje au to en in werkkleding. Hij werd ge zien terwijl hij fietsen inlaadde, maar wekte geen argwaan. Het per- rant achter het fornuis terecht ko men. Daardoor kunnen interessan te combinaties ontstaan. Dan goed samenwerken is een kunst die niet iedereen verstaat. De deelnemers krijgen verschillen de opdrachten voorgeschoteld. Ko ken met streekproducten staat als vast onderdeel op het programma, maar ook simultaan koken, een res taurant take over behoren tot de vaste ingrediënten van de 'kook- show'. Per provincie gaan er wekelijke twee kandidaten door naar dê hal ve finale die op 24 mei start. Een week later, op 4 juni, begint de fi nale en daar komt uiteindelijk de nieuwe Topchef 2012,12 provincies naar voren. soneel van de gemeente Terneu- zen werkt in kleding met dezelfde kleur en met oranje dienstauto's. De gemeente, gevraagd waarom de tweewielers waren verwijderd, zegt geen opdracht gegeven te heb ben. door Frank van Cooten NISSE - Door de tijdelijke inzet van tankwagens bleef de overlast voor de directe omgeving van het lek aan een rioolpersleiding bij Nisse beperkt tot verkeers- en daarmee geluidhinder. Het lek aan een riool persleiding op het knooppunt Drieweg (N665) /Kruiningen- polderweg (N666) tussen Nisse, 's-Gravenpolder en Ovezande is in middels hersteld. Het lek werd donderdagmiddag geconstateerd. De rioolpersleiding vervoert afval water vanuit Ovezande naar de rioolwaterzuiveringsinstallatie (rwzi) in 's-Gravenpolder. Door het defect moest het afvalwa ter donderdag tussen 21.00 en 01.00 uur tijdelijk met tankwagens naar de rwzi worden vervoerd. Het lek werd ontdekt doordat wa ter aan de zijkant van de weg naar boven kwam. De eerste prioriteit van het Waterschap Scheldestro- men was om eerst de. exacte loca tie van het lek te vinden en het de fect te verhelpen. Omdat de kapot te rioolpersleiding in een zoge noemde mantelbuis lag, een buis die bestemd is voor de doorvoer van kabels en leidingen, kon de lei ding vanaf de zijkant onder de weg vandaan worden gehaald en worden vervangen. Volgens de politie is donderdag tus sen 14.30 uur en 15.02 uur een jon gen (14) mishandeld op de Abeelse- weg in Middelburg. De Vlissinger fietste daar met een vriend toen een groepje van vier jongens hen de weg versperde. Even eerder had één jongen uit het groepje de vriend van de 14-jarige een klap ge geven. Drie van de vier begonnen de jongen (14) te slaan en te schop pen waarna het groepje vertrok. De jongen raakte gewond bij het treffen. TERNEUZEN Medewerkers van de Zeeuws- Vlaamse brandweer hebben vrijdagochtend op de Guido Gezellestraat in Terneuzen een 79-jarige Temeuzenaar uit zijn au to bevrijd. Vlakbij de kruising met de Alvarezlaan knalde een veertig jarige automobilist uit het Bel gische Zelzate tegen de auto van de bejaarde Terneuzenaar Die kwam op zijn kant tot stilstand. De Belg is na een blaastest aangehouden. Zijn rijbewijs is ingevorderd door de politie. MIDDELBURG Tuincentrum GroenRijk aan de woonboulevard bij Middelburg gaat pas de laatste week van juni weer open. Bedrijfsleider Pascal van de Voorde sprak twee weken geleden nog de hoop uit dat het zes tot acht weken zou duren. Vrij dag meldde hij dat de schade als ge volg van een kleine brand toch gro ter is dan gedacht. „Echt alles moet er uit." In de vroege ochtend van de 5e april ontstond er een brandje als gevolg van kortsluiting op de vijverafdeling waarna een aantal rollen kunststoffolie ging smeulen. Daarbij kwam rook en roet vrij. OUDELANDE Op de Dierikweg bij Oudelande zijn donderdag rond 17.00 uur twee auto's met elkaar in botsing gekomen. Twee personen, een 62-jarige man en een 58-jarige vrouw uit de ge meente Borsele, raakten gewond en zijn met onbekende verwondin gen naar het ziekenhuis in Goes ge bracht. De bestuurder van het ande re betrokken voertuig, een 56-jari- ge man uit de gemeente Borsele, bleef ongedeerd. Beide auto's zijn weggesleept. 'Als ik kook, verander ik in iemand anders. Dan gebeurt er iets met me en word ik één met de keuken. Ik wil topgerechten maken. Gerechten waarvan mensen zeggen 'wauw, zoiets heb ik nog nooit gehad'. Roberto van Loo GOES De politie zoekt twee mannen die donderdag 19 april rond 23.15 uur een 74-jarige Goesenaar beroofden in de omgeving Hollandsche hoeve in Goes. De Goesenaar fietste daar toen een jongeman hem vastgreep en zijn portemonnee eiste. Een tweede jongeman kwam er bij. De Goesenaar gaf de twee hun zin, waarna die verdwenen richting Kattendijksedijk. Eén berover is on geveer 1.80 m lang, de ander iets kleiner. Beiden waren donker ge kleed en Nederlands sprekend. Moienwater 93 95 Middelburg Open Huis woensdag 25 april van 16.30-18.30 uur. Een riant en statig vrijstaand herenhuis, centraal in Mid delburg gelegen op een fijne woon plek met schitterend uitzicht op het park. Het pand is bijzonder geschikt om. wonen/werken te combineren. Eventueel ook als B B of hocei te gebruiken. |pi||| OPEN HUIS woensdag 25 april: Vraagprijs 429.000,- k.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 129