Herman Wijffels terug naar zijn roots m deOndernemer 21 april 2012 Evenement duurzaam is gewoon doen Herman Wijffels keert binnen kort terug naar zijn roots. De boe renzoon uit IJzendijke neemt zelfs plaats in de schoolbanken van het Zwin College te Oost- burg. Daar is de kiem gelegd voor zijn glanzende carrière. De prominente CDA'er is op donder dag 3 mei dagvoorzitter op het Zwin College van het evenement Duurzaam=gewoon doen In de Bouw. De organisatie is in han den van de Provincie Zeeland. Tekst: Henk van de Voorde OOSTBURG - De oud-topman van de Rabobank, de Wereldbank en.de Sociaal Economische Raad was ook een jaar geleden op het grootschalige MVO Congres in Kortrijk dagvoorzit ter. Daar legde hij andermaal uit dat maatschappelijk verantwoord onder nemen het stadium van idealisme al lang is gepasseerd. MVO is econo misch verantwoord en bij legio onder nemingen speerpunt van beleid. ,,In essentie gaat MVO óver het creë ren van maatschappelijke waarden. Het meest in het oog springend is dat MVO zich ontwikkeld heeft tot een volwassen, volwaardige en aantrekke lijke businesscase. Voorheen was er veel idealisme, goede wil, amateuris me en een matig rendement. Tegen woordig leidt MVO juist in alle op zichten tot hogere kwaliteit." Naast Herman Wijffels zijn ook Jac ques Reijniers en Anne-Marie Rak horst keynotespeakers op de bijeen komst, met als actuele thema duur zaamheid in de bouw. Met interessan te inleiders, een brede keuze aan les sen en een informatieve duurzaam- heidbeurs, is het evenement ideaal voor ondernemers in de bouwsector die hun blikveld willen verruimen. De bouw verduurzaamt langzaam maar gestaag. Grillig Ondanks of misschien wel dankzij de Herman Wijffels: 'MVO heeft zich ontwikkeld tot een volwaardige businesscase.' economisch grillige omstandigheden stijgt de belangstelling voor duurzaam bouwen bij de brede waaier aan par tijen in de bouwketen, zoals architec ten, projectontwikkelaars, aannemers en installateurs. Duurzaam is namelijk niet alleen goed in ecologisch op zicht, ook economisch valt er effectie ve winst te behalen. Bovendien spreekt duurzaamheid ook in maat schappelijk opzicht aan. Een duur zaam gebouwd pand dat energiearm of zelfs energieneutraal is, ligt goed in de markt, mits het een passend prijs kaartje heeft. Hoewel maatschappelijk verant woord ondernemen nog het terrein lijkt van bouwers met een visionaire blik, is bij een toenemend aantal pro jecten duurzaamheid inmiddels het uitgangspunt. Er komen dan ook steeds meer innovaties op dit gebied. Het evenement in Oostburg is interes sant voor belangstellenden naar de huidige stand van zaken op het ge bied van duurzaamheid in de bouw. Tijdens het evenement Duurzaam=gewoon doen In de Bouw presenteren collega's in de bouw en aanverwante sectoren tussen 15.30 en 21.00 uur de meest recente duurzame innovaties in de breedste zin van het woord. Bovendien worden de deelnemers De elektrische Fisker is te bewonderen in het Zwincollege. door drie deskundigen bijgepraat over bouwgerelateerde duurzaam heid. Hoogleraar Herman Wijffels is hoogleraar Duur zaamheid en Maatschappelijke Veran dering aan de Universiteit Utrecht. Anne-Marie Rakhorst, Nederlands Zakenvouw van het Jaar in het jaar 2000, is de spreker die zich zal rich ten op duurzaamheid in de bouw. Zij is oprichter en directeur van Search-bedrijven, bestaande uit een internationaal opererend ingenieurs bureau, laboratorium en opleidingsin stituut. Search praktiseert Maatschap pelijk Verantwoord Ondernemen en ondersteunt in zijn dienstverlening op drachtgevers in duurzaam ontwikke len. Rakhorst is auteur van het boek 'De winst van duurzaam bouwen'. De uit Aardenburg afkomstige Jac ques Reijniers is eveneens oud-leer ling van het Zwin College. De werk tuigbouwkundige in hart en nieren, is hoogleraar Duurzaamheid aan de uni versiteit van Nyenrode en heeft zich gespecialiseerd in duurzaam inkopen en ketenmanagement. De leerlingen van het Zwin College zijn in de aanloop naar het evene ment nauw betrokken bij het onder werp Duurzaamheid in de Bouw. On der leiding van 'Slijterijmeisje' Petra de Boevere heeft een groep leerlin gen een twittercampagne rond het evenement gelanceerd. Wijffels en Reijniers hebben voor de leerlingen een enquête opgezet waarin zij pnder- zoeken hoe de jongeren tegen duur- zaamheid.aankijken. De resultaten worden op 3 mei bekendgemaakt. De deelnemers aan het evenement kun nen zelf ook in de schoolbanken Programma 3 mei 15.30-16.00 uur Ontvangst 16.00-17.15 uur Plenaire opening met de drie inleiders 17.20-18.00 uur Les 1 18.00-19.30 uur Buffet en gelegenheid tot netwerken en bezoeken beurs 19.30-20.10 uur Les 2 20.20-21.00 uur Plenaire afsluiting plaatsnemen. In het programma zijn twee lesblokken opgenomen en er is een ruime keuze aan presentaties en lessen over actuele onderwerpen in de bouw en over duurzaamheid. De keuze hoeft pas gemaakt te worden bij binnenkomst. Per onderwerp is er plaats voor 25 tot 30 deelnemers. Het evenement is ook goed voor een uitgebreide presentatie van materia len, systemen en andere innovatieve producten. Op de beursvloer laat een gevarieerd aanbod aan bedrijven hun inmiddels bewezen innovaties op het gebied van duurzaamheid zien. Deze beurs is natuurlijk ook dé plaats om te netwerken met collega's. Als vanzelfsprekend kunnen de deel nemers ook genieten van een 'duur zaam' buffet. ,f I Belangstellenden voor Duurzaam=gewoon doen In de Bouw kunnen zich aanmelden via www. zeeland.nl/verkort/ duurzaamisgewoondoen. De kosten voor deelname bedragen 25 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 114