A Rabobank Oosterschelde investeert in talent ISTIMEWA Istimewa Elektro ontwerpt én installeert Rabobank Rabobank Oosterschelde maakt werk van talentmanagement en biedt potentiële kandidaten kans op een boeiende carrière. "Wij bieden geen baan maar een loopbaan," benadrukt Judith van Bakergem, HR adviseur Rabobank Oosterschelde. "Afgestudeerde HBO-ers en WO- ers zoeken naar een toekomstper spectief. Ze gaan niet meer uit van een functie, maar van kansen die een functie biedt voor een interes sante toekomst. Onze bank speelt daar actief op in door zowel in terne als externe kandidaten die kansen te bieden." Binden en boeien De nieuwe generatie vraagt om meer ruimte voor ontwikkeling, verantwoordelijkheid en onder nemerschap. Dit is wat wij ze kunnen bieden vanuit de verschil lende ontwikkeltrajecten. Hiermee binden en boeien we deze nieuwe generatie binnen onze bank. Met dit gegeven zijn we binnen Rabobank Oosterschelde met een eigen traineetraject en deelname in een regionale talentontwikkel- programma (Rabobank Toptalent) aan de slag gegaan. En deze nieu we methode van werving en selec tie werpt haar vruchten af. Rabo bank Oosterschelde werkt nu een aantal jaren met een eigen trai neetraject en het regionale talen- tontwikkelprogramma (Rabobank Toptalent),"legt Judith uit. "Via in ternet, ons netwerk en sociale me dia bereiken we onze doelgroep en interessante potentials, ook van buiten Zeeland! Willen zij bij ons aan de slag, dan kiezen zij bewust voor een traineeship in deze regio. Vaak worden zij daarbij aange naam verrast door de veelzijdig heid van onze lokale bank!" Nieuwe benadering De aanpak bij het ontstaan van een vacature heeft nu een nieuwe be nadering gekregen. Eerst wordt de vraag gesteld: "Welke kandidaat past er in deze vacature en kun nen wij deze functie aanbieden in het kader van een loopbaan traject? Met als doel de kandidaat ontwikkelmogelijkheden te bieden binnen onze bank" verduidelijkt Judith. "Dit beleid heeft ook een positief effect op de huidige geta lenteerde medewerkers, want voor deze groep geldt eveneens: Hoe blijf je hen binden en boeien?" Stoute schoenen Mare Raas (28) startte na zijn stu die HBO Sportmanagement als adviseur Bedrijven bij Rabobank Goeree-Overflakkee. Ongeveer 3 jaar geleden maakte hij de overstap naar Rabobank Oosterschelde, een grote bank met veel uitdaging. Bij zijn aanstelling leek hij voorbe stemd om door te groeien naar de functie van accountmanager. "Er kwam echter een moment waarop ik me afvroeg of dit wel de func tie was die ik ambieerde. Ik wilde groeien, leiding geven, meer ver antwoordelijkheid dragen en eigen plannen ontwikkelen." Mare trok de stoute schoenen aan en maakte een afspraak bij HRM. "Het werd een positief gesprek en er volgde een assessment om mijn capacitei ten in beeld te brengen. Nu geef ik leiding aan de Virtuele Bank Zake lijk, het nieuwe klantcontactcen trum voor zakelijke klanten." Persoonlijkheid en talent "De persoonlijkheid van de kan didaat en de manier waarop zijn of haar specifieke talent opvalt en onze organisatie kan versterken, tellen zwaarder dan bancaire ken nis en/of werkervaring. Wij zijn geïnteresseerd in mensen die iets aan onze organisatie weten toe te voegen," benadrukt Judith tot slot. Interesse? Ben je HBO of WO opgeleid en geïnteresseerd in een loop baan bij de bank met ideeën, neem dan contact op met Judith van Bakergem, HR adviseur Rabobank Oosterschelde, tel. 0113- 24 82 30. Of ga naar www.rabobanktoptalent.nl voor meer in formatie over de selectiedag op 7 juni a.s. voor nieuwe talenten in de regio Zeeland en West-Brabant vanuit het Rabobank Top- talentontwikkelprogramma. Rabobank Oosterschelde Rabobank,Oosterschelde is één van de grotere banken binnen de Rabobank organisatie en is één van de grootste werkgevers van Midden Zeeland. Rabobank Oosterschelde heeft 14 kantoren verdeeld over Zuid Beveland, Schouwen- Duiveland en Tholen. Het hoofdkantoor staat aan de Livingstorieweg 13 in Goes. Istimewa Elektro is een echt kennisbedrijf, hetgeen ook duide lijk tot uitdrukking komt op het vlak van automatisering. De gestage groei van dit landelijk opererend elektrotechnisch instal latiebedrijf, met 150 vaste mede werkers en gemiddeld 50 inleen- krachten, brengt met zich mee dat er voortdurend een aanbod van vacatures is. Zo is er met name ruimte voor extra hard- en soft ware engineers en projectleiders op HBO-niveau evenals E&l-mon- teurs op MBO-niveau. „Istimewa Elektro onderscheidt, zich binnen een traditionele sector door een creatief vermogen in het bedenken en uitvoeren van technische oplos singen. De innovatiekracht uit zich in slim en efficiënt ondernemer schap. Een" belangrijke doelstel ling van Istimewa is om het hoge niveau te behouden en verder uit te bouwen. Daarvoor zijn jonge gekwalificeerde engineers nodig", aldus de ervaren Cees Kolen, com mercieel manager bij Istimewa. Hij neemt na de zomer afscheid van het bedrijf waar hij 25 jaar heeft gewerkt. Het lange dienstverband is illustratief voor de goede sfeer en het geringe verloop bij Istimewa. Het bedrijf is een aantrekkelijke werkgever waar men zowel ont werpt als installeert. De medewer kers hebben veel vrijheid bij het ontwerpen en engi neren en bij de keuze van uitvoeringsmethodie ken. „De klant vraagt alleen om resultaat en niet op welke wijze het traject wordt afgelegd. Het mooie is dat we eigenlijk een enginee- ringsbureau zijn, dat ook zelf in Rijnhavenbrug Rotterdam, onlangs gerealiseerd: stalleert. In nauwe samenwerking met de opdrachtgevers bestrijken we het hele traject, van de eerste streep op papier tot de functionele inbedrijfsteliing. Het interessante is dat we zowel ontwerpen, reali seren en onderhouden. De verre gaande automatisering maakt het werk ook boeiender. De gedachte dat een installateur zich puur be zighoudt met het sjouwen van ka bels, is al lang achterhaald." Istimewa engineert, installeert, onderhoudt en inspecteert elek trotechnische installaties en be sturingssystemen. De activiteiten worden aangestuurd vanuit de hoofdvestiging in het haven- en industriegebied Vlissingen-Oost. De opdrachtgevers zijn afkomstig uit infrastructuur, offshore, haven en industrie. Sinds 2007 is Isti mewa Elektro onderdeel van het wereldwijde concern Stork Tech nical Services, waar bijna 15.000 mensen werkzaam zijn. Binnen de STS-groep is Istimewa Elektro dé specialist met betrekking tot offshore-industrie en infrastructu rele installaties, zoals bruggen en sluizen. Automatisering „Automatisering uit zich op een heel breed terrein: van de -kassa- juffrouw die alleen nog hoeft te scannen tot de bediening en bestu ring van kunstwerken en industri ële processen. De automatisering waar wij specifiek dagelijks mee te maken hebben, is mede ingegeven door de trend om infrastructurele projecten op afstand te kunnen be dienen. Terwijl voorheen een brug wachter alleen tijdens kantooruren actief was, is er nu 24 uur per dag en zeven dagen in de week een automatische gecentraliseerde be diening op afstand. Dat komt de afwikkeling van het wegverkeer en de doorstroming van het scheep vaartverkeer uiteraard ten goede." Als gevolg van efficiency behoef ten in de industrie, van grondstöf- fenverwerking in petrochemie en olie gas, neemt het automatise ringsaandeel ook hier een steeds grotere vlucht. Cees Kolen legt uit dat automatise ring en veiligheid nauw op elkaar moeten worden afgestemd. „Essen tieel is de veiligheidsschiI rondom de automatisering. De processen moeten namelijk beheerst en veilig kunnen verlopen. Draadloos bestu ren en bedienen van objecten zal in de toekomst wellicht gemeen goed worden, maar dan zal wel de veiligheid volledig op orde moeten zijn. Bovendien worden ook steeds hogere eisen gesteld aan onder- houdsvriendelijkheidenduurzaam- Bediening sluizencomplex Weurt. heid. Nieuw zijn bijvoorbeeld de 'nul-energie bruggen. Zij voorzien in hun eigen energiebalans van op wekking en verbruik." Een groot lopend project voor Isti mewa, als subcontractor voor Hee- rema, is het enorme Dolwin Alpha HVDC Transformatorplatform. De oplevering is medio augustus. Het energieplatform wordt gestatio neerd op de Noordzee in het Duit se plat. Tijdens de piekdagen van dit megaproject stuurt Istimewa tot wel tweehonderd monteurs en technici aan voor de realisatie van de elektrotechnische installaties. Dit vraagt uiteraard om een stevige projectorganisatie met gedegen vakkennis en deskundigheid. Dat is Istimewa Elektro! ELEKTRO a stork' company Istimewa Elektro Frankrijkweg 3 Vlissingen-Oost Tel: 0113-612840 Fax: 0113-613137 info@istimewa.nl www.istimewa.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 110