m Twee dagen techniekbeurs Zaterdag 16 juni 2012 Bedrijventeams inschrijven? Ga samen de strijd aan en schrijf uw team nu in! www.deltaridefortheroses.nl .L'.fj"**." f ten behoeve van 1 i Ride for the Roses Jj L in samenwerking met PZC J deondernemer 21 april 2012 Evenement vakbeurs op 25 en 26 april "Ik ben nu eenmaal een beetje vakfanaat en ook altijd geïnteres seerd in economische ontwikke lingen, die de regio kunnen ver sterken. Ik vertaal dit dan vervol gens in een beursevenement. Er staat enorm veel te gebeuren hier in Zeeland. De grote technische bedrijven uit o.a. bouw, infra en installatietechniek hebben zich daarop al georiënteerd en zien Zeeland als potentiële groei markt. Op de eerste Technische Vakbeurs in de Zeelandhallen in Goes, bundelen we deze sectoren en creëren hiermee synergie om zich samen te versterken in die Zeeuwse markt." Tekst: Annet van de Ree GOES- Het bloed kruipt waar het niet gaan kan; Rein van Vliet is terug in de Zeelandhallen als organisator van een nieuwe tweedaagse Vakbeurs voor technische bedrijven. Met een beurs in de meest brede zin van het woord, bezet hij de Noordzeehal op 25 en 26 april a.s. met een kleine 80 standhouders. "Het is altijd spannend om een nieuw evenement in de markt te zetten, maar nu kunnen de deuren open en verwacht ik bezoe kers uit de hele regio Zuidwest uit transport- en logistiek, industrie, vof^*" ding, onderhoud, installatietechniek en auto- en garagebedrijven en de we reld van bouw en infrastructuur." Een aantal prominente bedrijven zo als de Koninklijk Hollestelle Groep, Cegelec en Van der Peijl Techniek, gevestigd in Goes en de Overveld Groep uit Hoogerheide geven acte de présence op de beurs. Maar ook in de rest van het land wordt onze provin cie als interessant marktgebied er kend. "Bedrijven uit Tilburg en Alkmaar zien in deelname op de beurs te kans kennis te maken met de technische partijen in de regio. Het regionale ka rakter van de beurs en de strikte voor waarde dat er louter en alleen techni sche en/of technische markt gerela teerde bedrijven staan op de beurs- vloer, maakt van de Technische Vak beurs een platform voor zowel mana gers als mensen van de werkvloer. Rein van Vliet is terug in de Zeelandhallen als organisator van de Technische Vakbeurs "Niets ten nadele van CONTACTA, maar ik hoor wel van de bedrijven, die ik voor deze vakbeurs heb bena derd, dat zij op CONTACTA een verschuiving ervaren naar de dienst verlenende en management kant. De drempel voor mensen van de werk vloer is hierdoor hoger geworden." Afspiegeling "Op de beurs staat een afspiegeling van de Zeeuwse techniekbedrijven, maar ook een groot concern als Wiirth Nederland BV staat er. Dit be drijf bestaat overigens 50 jaar tijdens de beursdagen! Dit bedrijf heeft zich overigens al in de regip gevestigd met het oog op de grote projecten die hier op stapel staan. Denk aan de bouw van dé nieuwe zeesluis in Ter- neuzen, de verdubbeling van de Sloe- weg op Beveland en Tractaatweg in Zeeuws-Vlaanderen, ontwikkeling van Maintenance Value Park, aanleg Sluiskil tunnel, ontwikkeling van de Kanaalzone Temeuzen-Gent en inter nationaal gezien de ontwikkeling van de route Rotterdam-Calais, met wa terwerken en infrastructuur. "Volop kansen voor de regio, waarin ik dan een platform wil faciliteren om volop kennis te delen en te netwerken. De ze Technische Vakbeurs is de eerste editie op deze schaal hier in de Zee landhallen, dat is altijd zoeken naar de juiste vorm, ervaren waar de behoef ten liggen van de standhouders. Een tweetal minisymposia in de stand van Cegelec over de aanpak van ATEX inspecties en een symposium van Sta- biplan in het Zeelandhallen restaurant geven de beurs toegevoegde waarde. Het Zeeuwse kampioenschap lassen wordt tijdens de beurs georganiseerd, maar op bescheiden schaal opgezet door de Steelwelding Group. Bescheiden start Centraal in de Noordzeehal komt een attractieve cateringstand verzorgd door Peter Versluis van 'Onder de To ren'. Dit wordt het hart van de beurs als het gaat om eten en drinken. Een grote kraan van Jac. Goud tilt een fraai baldakijn boven de counter met enkele zitjes op een terras. De cate ring gaat ook de drankjes, en hapjes voor de standhouders verzorgen, zo dat niet iedere standhouder zijn eigen pantry met koffiezetapparaat en ge koelde drankjes hoeft in te richten. "Een stukje extra service voor de standhouders die samen met mij deze nieuwe uitdaging aangaan om een nieuwe kwaliteitsbeurs uit te rollen," meent Van Vliet. Via de standhouders zijn inmiddels ca. 22.000 kaarten uitgezet en er wor den er op verzoek nog extra bijge drukt. Via o.a. De Ondernemer hoopt Van Vliet de ZZP-ers te berei ken en de kleine ondernemers, die nog niet in de kaartenbak van de giro- te bedrijven staan. Deze groep wordt een belangrijkere factor in de toene mende vraag naar flexibele arbeids krachten en het bundelen van krach ten voor grote opdrachten. "Het is een bescheiden start, maar met een beurs moetje altijd kleinschalig begin nen. De voortekenen en reacties uit het bedrijfsleven zijn positief, ik ver wacht er veel van!" Een techniekbeurs trekt, traditiegetrouw, veel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 104