15.000 Meiden maken zelf badzout en haargel zeeland 125 Sloot moet wateroverlast Spuikompark voorkomen Opening Bio Base Plantenmarkt in basisschool Tervliet Rommelmarkt EMM voor uniformen Tiroler muziek bij Eikels worden Boomen Avondvierdaagse door dorp en polder Televisieuitzending school is vervroegd Lezing over en excursie naar de Meester van der Heijdengroeve Opknapbeurt voor verzakt Grenspad Eede Nu bij ons in de showroom! De nieuwe Toyota Verso S toS™ CAPPENPIJK TOYOTA z vrijdag 20 april 2012 Directeur Mark van Waes van het innovatie- en opleidingscentrum van Bio Base verwacht dat jaarlijks vijftienduizend Zeeuwse en Vlaamse scholieren de expositie komen bekijken. Zestig Zeeuws-Vlaamse basis scholieren maakten deze week kennis met het innovatie- en op leidingscentrum van Bio Base Eu rope. De giechelende meiden be keken introductiefilmpjes, de den proefjes en keken rond op de permanente expositie. door Wout Bareman De expositie is één van de belangrijke troeven van het trainingscen trum van Bio Base aan de rand van de Koegorspolder in Terneuzen. Directeur Mark van Waes hoopt er minstens 15.000 scholieren per jaar wegwijs te ma ken in de wereld van de chemie, maar hen tegelijkertijd iets extra's bij te brengen over de Kanaalzone in al z'n facetten. Op de vloer van de expositieruimte ligt een immen se luchtfoto van de Kanaalzone, van Terneuzen tot Gent. De expo sitie moet bezoekers warm maken Bio Base Europe (de proefopstel ling in de Gentse Kanaalzone en het trainingscentrum in Terneuzen) wordt maandag 11 juni officieel ge opend. De opening wordt verricht door vi- cepremier Maxime Verhagen en Vlaams minister-president Kris Pee- ters. In het trainingscentrum is een per manente expositie ingericht die scholieren moet enthousiasmeren voor chemie en biotechnologie. Er is een enorm gebrek aan proceso perators Het centrum regelt uiteenlopende opleidingen, omscholing, maar ook bijscholing. voor een baan in de techniek én chemie. In heel Nederland en Vlaanderen bestaat een groot ge brek aan met name goedopgeleide procesoperators, zowel in de klas sieke chemie als in de biotechnolo gie. De expositie in het trainings centrum is gericht op scholieren van 14 tot 18 jaar. De zestig meisjes die er deze week als eersten kennis mee maakten, reageerden verrast. Er ging een wereld voor hen open. Tijdens de speciale Girlsday - een' initiatief van Dow Benelux - moch ten ze in het laboratorium zelf bad- zout, haargel, badolie en lipgloss maken. Badzout? De instructies: „Neem een potje met schroefdek sel en vul het met zout tot het maatstreepje van 80 milliliter, doe „Een paar meisjes riepen direct dat ze later wel laborante willen worden. Prachtig toch?" er 4 druppels kleurstof en 5 drup pels parfumolie bij. Hierna het pot je dichtsch roeven en krachtig schudden." Ze vonden het prach tig. En dat was precies de bedoe ling. Van Waes: „Eén van onze doelstellingen is de jeugd weer te interesseren voor techniek, in de breedste zin van het woord. Zo'n Girlsday is een prima gelegen heid." Volgens hem kiezen jonge ren niet voor techniek omdat hun ouders ten onrechte bang zijn voor 'vieze handen'. Terwijl dat in de meeste technische beroepen ab soluut niet het geval is. De meeste meiden die deelna men aan de Girlsday beperk ten zich in hun commentaar op de expositie en op de proefjes tot een bescheiden 'wel leuk...', maar een handjevol reageerde enthousiast. Eén van de begeleidsters: „Een paar meisjes riepen direct dat ze la ter best laborante wilden worden. Prachtig toch?" Directeur Van Waes hoorde het tevreden aan. „Daar doen we het voor." door Wout Bareman PHILIPPINE - De aanleg van een sloot en een leiding onder de Kas teelstraat moet een einde maken aan de terugkerende wateroverlast in het Spuikompark in Philippine. De werkzaamheden worden voor de zomervakantie uitgevoerd en kosten enkele tienduizenden eu ro's. Het plan werd woensdaga vond in De Kaaie door wethouder Jaap Bos en enkele ambtenaren toegelicht aan de bewoners. Die reageerden enigszins terughou dend. Bewoner Mich Steenwinkel: „Een sloot lijkt mij onvoldoende. Er is nauwelijks sprake van verval zodat de afvoer van dat overtollig water heel moeizaam zal verlopen. Je moet volgens mij eerder denken aan verticale drainage." Maar volgens wethouder Bos wor den de problemen yooral veroor zaakt door het feit dat het water peil van het Kanaal Gent-Terneu- zen is verhoogd. Daardoor is af voer van het overtollig water uit het Spuikompark richting kanaal niet meer mogelijk. Bos: „Het water werd via een sluis je in het kanaal geloosd. Nu dat niet meer kan, voeren we het af in zuidelijke richting, onder de Kas teelstraat door naar een watergang in de Sint Pieterspolder." TERHOLE In Basisschool Tervliet in Terhole wordt zaterdag van 09.00 uur tot 14.00 uur de jaarlijkse planten markt gehouden. Er zijn volop plantjes te koop en ook kunnen eerder bestelde plant jes worden opgehaald. Daarnaast kan meegedaan worden aan enve- loptrekken. Behalve een springkussen wafels en broodjes zijn er zaterdag ook leerlingen die belangstellenden kennis laten maken met hun hob by. Bij NADER In het bericht over Caitlin Hoogen- doorn uit Schiedam, de derdejaars studente paardenhouderij die zater dag een bixie-wedstrijd houdt in Stoeterij Equus te Biervliet (in de krant van 18 april) staat een fout. Het springkussen dat tijdens het paardenevenement op het weiland bij de stoeterij wordt geplaatst, is namelijk niet gesponsord door Ver meulen Makelaars uit Terneuzen, maar door Van Hoeve Makelaars uit dezelfde stad. KOEWACHT Muziekvereniging EMM houdt za terdag een rommelmarkt op het parkeerterrein van de sportvelden in Koewacht. De opbrengst wordt besteed aan uniformen en instrumenten voor de vereniging. De rommelmarkt begint om 9.00 uur. Om 10.30 is er een veiling van antieke spullen. WESTDORPE Muziekvereniging Eikels worden Boomen in Westdorpe geeft zater dag een lenteconcert. Dat vindt plaats in cultureel centrum Concor dia in het thuisdorp. Blaaskapel Die Altburgermusikan- ten uit het Belgische Heusden is te gast bij de Westdorpse muzikan ten. Thema van de avond is 'Tiroler muziek'. Het concert begint om 20.00 uur. Toegang is gratis. ZAAMSLAG In Zaamslag gaat maandag de jaar lijkse avondvierdaagse weer van start. Deelnemers kunnen een keus maken uit afstanden van vijf of tien kilometer. De routes voeren door het dorp en door het polder gebied. De wandelaars worden donderdag avond 26 april feestelijk ingehaald. Inschrijven voor de avondvierdaag se kan vanaf maandag 18.00 uur in de kantine van W Zaamslag. SINT JANSTEEN De televisieuitzending van het RTL8-programma De Schatkamer met basisschool Inghelosenberghe uit Sint Jansteen is een week ver vroegd. De scholieren zijn te zien op dinsdag 24 april vanaf 15.55 uur en niet, zoals gisteren gemeld, op maandag 30 april. De uitzending wordt op woensdag 25 april om 6.30 uur herhaald. NIEUW NAMEN - Oudheidkundige Kring De Vier Ambachten zet de Meester van der Heijdengroeve in Nieuw Namen zaterdag in het zon netje. De lezing, door boswachter Peter Maas en Staatsbosbeheergids Jan Koene, begint om 14.00 uur in dorpshuis De Kauter en gaat over de geologische en historische ach tergronden van de groeve. Na de le zing wordt de historische groeve onder leiding van de gidsen be zocht. Voor leden van de oudheidkundi ge kring is deelname gratis. Niet-le den betalen vijf euro, te voldoen bij aanvang van de lezing. Zelf badzout, haargel, badschuim en lipgloss maken. Doodeenvoudig, maar je moet even weten hoe. foto's Camile Schelstraete EEDE - Het Grenspad in Eede krijgt snel een grondige opknapbeurt. Dat beloofde' wethouder Jan Schaalje tijdens de jaarvergadering van de dorpsraad. Het wandel- en fietspad is op veel plekken verzakt en daardoor onveilig. De wethouder hoopt dat plaatsing van matrixborden de snelheid van het autoverkeer in de kernen ver mindert. In Eede zijn er vooral klachten over de snelheid van het verkeer op het Dorpsplein en in de Scheidingstraat. Schaalje beloofde ook de hoge snel heid van het werkverkeer bij de aanleg van de rondweg om Aar denburg aan te pakken. Toyota Vanaf 15.990,- TERNEUZEN 4538 AS Terneuzen Tel. 0115-617751 Prijzen inclusiet BTW, exclusief kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage. Wijzigingen voorbehouden. Distributeur: Louwman Parqui B V Meer info: bel gratis 0800-0369 of kijk op www.loyota.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 69