Kritiek op gedoogvergunning Depot 7 1- ZEEUWS-VLAANDEREN Secretaresses zijn even niet bereikbaar op 'hun' dag intratuin Valse concurrentie; ondernemersvereniging Hulst Vestingstad stelt dat outletwinkel niet toegestane artikelen verkoopt Sint Bavodijk blijft '50-kilometerweg' Vier gewonden bij zware botsing auto's Dorp baalt van schade aan speeltoestel Prijsplukker |I VRIJDAG 20 april 2012 21 PZC 'Eerste bijbaantje is ais eerste liefde' 22 en 23 door Sheila van Doorsselaer HULST - Ondernemersvereniging Hulst Vestingstad wil dat de ge meente Hulst streng optreedt te gen outletwinkel Depot 7 op het Morresterrein. Volgens de vereni ging worden in Depot 7 artikelen verkocht die volgens de vergun ning niet mogen. Ondernemers in de stad hebben hierdoor last van valse concurrentie. In Depot 7 mogen volgens de ver gunning uitsluitend volumineuze afgeprijsde goederen op het gebied van huis, tuin en interieur worden verkocht. In de schappen van De pot 7 staan echter ook zaken als speelgoed, boeken, kantoor- en doe-het-zelf-artikelen en dierenbe nodigdheden. Nu eigenaar De Mandemakers Groep (DMG) de gemeente heeft gevraagd of Depot 7 nog twee jaar langer open mag blijven op dezelf de locatie, ageert de ondernemers vereniging tegen deze gedoogbe- schikking. Hulst Vestingstad gaat „zij het met enige zorg" akkoord met het verlenen van de beschik- king. „Onze zorg wordt ingegeven door de constatering dat DMG niet toe gestane artikelen in Depot 7 ver koopt." Het bestuur van de onder nemersvereniging herinnert de ge meente aan een bepaling in de ge- doogbeschikking waarin staat dat bij niet naleven van de gestelde voorwaarden (zoals de goederen die mogen worden verkocht) er di rect handhavend zal worden opge treden om het afwijkend gebruik te staken. „Wij rekenen erop dat u frequent gaat controleren en bij de gering ste overtreding daadwerkelijk over zult gaan tot sluiting van Depot 7. Wij zullen in ieder geval geregeld zelf gaan kijken", stelt het bestuur. Depot 7 mocht volgens de vergun ning vijf jaar geopend zijn op de huidige locatie. Daarna zou de for mule verhuizen naar de definitie ve plek; Opslagloods 7, elders op het terrein. De verhuizing is echter vertraagd, waardoor DMG de ge meente nu vraagt nog twee jaar langer gebruik te mogen maken van de huidige locatie. TERNEUZEN - De telefoons gaan uit, want de ze secretaresses kregen even een moment voor zichzelf tijdens de Nationale Secretares sedag. Zo'n dertig dames werden donderdag middag getrakteerd op een driegangenlunch in restaurant 't Arsenaal in Terneuzen. De wijnen en een goodiebag met cosmetica- producten maakten de verwenmiddag com pleet. „We willen iets terugdoen voor de se cretaresses die vaak iets voor ons betekenen. Het is belangrijk dat ondernemers in de regio elkaar helpen. Je hebt elkaar nodig, dus we willen hier graag een traditie van maken", al dus Maarten Hamelinck van 't Arsenaal. foto Peter Nicolai video op www.pzc.nl/zeeuws-vlaanderen mmsmsmmmm NIEUWVLIET Niet in het hele dorp Nieuwvliet wordt 30 kilometer per uur de maximumsnelheid. Op de Sint Ba vodijk blijft dat 50 kilometer. Bur gemeester en wethouders van de gemeente Sluis bepaalden eerder dat 30 kilometer overal in het dorp de norm zou worden. Het college werd er echter op gewe zen dat de Sint Bavodijk geregis treerd staat als doorgaande weg richting kust, en daardoor een '5o-weg' moet blijven. Foutje, er kent het college nu. TERNEUZEN Op de kruising Vlietstraat/ Guido Gezellestraat in Terneuzen zijn woensdag bij een botsing vier men sen gewond geraakt. Een 21-jarige Terneuzenaar raakte om 20.50 uur een verkeerslicht en kwam daarna in botsing met een andere auto. Twee passagiers van de 21-jarige (een 19-jarige man uit Hulst en een 20-jarige Terneuzense) hadden nek- en rugklachten. De inzitten den van de andere auto (een 66-jari- ge man en een 63-jarige vrouw uit Hulst) braken hun borstbeen. SLUISKIL De inwoners van Sluiskil balen van de totale vernieling van een speel toestel in een speeltuintje aan de Bovenweg in hun dorp. Vorige week ging het toestel in vlammen op. De brand zorgde voor onherstelbare schade. Er is aangifte gedaan bij de politie, om dat het vermoeden bestaat dat het speeltoestel moedwillig na het hier namaals is geholpen. Het klimrek kostte nieuw zo'n 16.000 euro. Het opruimen van de troep kost onge veer 2000 euro. Eenjarig perkgoed set van 6 stuks 1." I -8 Halfschaduw, o.a. Lobelia, Begonia, s j Vlijtig Liesje, Lisbloem en Petunia. J B 11 geeft aan groen Intratuin Koudekerke. Galgeweg 5. Donderdag en vrijdag koopavond, wwtv.intratuin.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 65