zeeland25 Veerboten terug naar Breskens Nessie voegt zich bij dolfijn Hogazon Samen zijn we sterk! Sponsorloop voor stichting Stavoord6 Vogels kijken op Tholen in broedtijd Vier gewonden bij botsing 100% ZEKERHEID! GEEN AANBETALING! Al 30 jaar uw betrouwbare partner! RECLAME 0,75 vrijdag 20 april 2012 OUD-VOSSEMEER De 90 leerlingen van de Sint-Antho- niusschool hebben afgelopen woensdag 800 euro opgehaald voor stichting StaVoord6. Dit tijdens een sponsorloop op de jaarlijkse sportdag van de school in Oud-Vossemeer. Frank Hommel kreeg de cheque overhandigd en bedankte alle leerlingen voor hun sportieve prestatie. „De dag voor chronisch zieke kinderen was erg confronterend. Ik dacht: hoort onze Sven tussen deze zieke kinderen?" Vivian Spijker Brood- en banketbakkerij Opril Grote Markt 4 J.D.van Mellestraat 32 Oostsingel 44 Goes* tel. (0113) 21 5614 UW WARME BAKKER www.densoeteninval.nl www.bakkerijjoosse.nl THOLEN Staatsbosbeheer houdt zaterdag sa men met Natuurvereniging Tholen een voorjaarsexcursie vogels kij ken in de Scherpenissepolder. De excursie wordt geleid door een gids van Staatsbosbeheer. De tocht duurt ongeveer anderhalf uur en het is toegestaan honden aange lijnd mee te nemen. TERNEUZEN Bij een botsing in Terneuzen zijn woensdagmiddag vier mensen ge wond geraakt. Een 21-jarige Terneu- zenaar raakte een verkeerslicht en botste tegen een andere auto. Twee passagiers van de 21-jarige (een 19-jarige man uit Hulst en een 20-ja- rige Terneuzense) hadden nek- en rugklachten. De inzittenden van de andere auto (een 66-jarige man en een 63-jarige vrouw uit Hulst) braken hun borstbeen. Sven vorig jaar in de chocoladefabriek met meesterchocolademaker Henk van La Bohème. Op de achtergrond zijn ouders Claus en Vivian Spijker, zijn broertje Erben en Willy Wonka te zien. foto Charlotte Akkermans - Het Fotoburo voor. Op 3 november werd een vierde, naar later bleek vergeefse poging gedaan, om een donornier te laten werken voor Sven. Acht tien uur duurde de operatie. De jongen was er slecht aan toe en bleef in coma. Uiteindelijk over leed Sven eind november. Claus: „Het klinkt misschien vreemd, maar ik heb er vrede mee. Hij was er zo slecht aan toe. En hij wilde gewoon niet ziek zijn. Dit is het beste voor Sven." Sven werd onder grote belangstelling begra ven. Vivian: „Er waren wel zeshon derd mensen. Te veel om allemaal persoonlijk te bedanken, maar het was overweldigend, al die steun." De buurman heeft op internet nog een speciale website gemaakt, ter herinnering aan zijn overleden buurjongen. Onlangs was er een terugkomdag van Make-A-Wish in de Efteling. Claus, Vivian en Erben zijn ernaar toe geweest. „Er waren 366 wens- kindjes of hun nabestaanden. Je ziet een meisje dat je uit het zie kenhuis kent. Zij zit er toch weer, en Sven niet. Zo word je met de neus op de feiten gedrukt. „Het gemis van Sven in ons huis is niet minder geworden. Vorige week besloten we ons huis te ver kopen om, ergens anders in de wijk, een doorstart te maken." BRESKENS - Alle 26 veerboten waar mee de Provinciale Stoomboot Diensten (PSD) tussen Breskens en Vlissingen voeren, keren terug naar Breskens. In het klein, welte verstaan. De net opgerichte stich ting 'De veerboten van Breskens' wil zich daar sterk voor maken. De veerboten hoorden bij Bres kens en Vlissingen en leidden zelfs tot nieuwe woorden als 'Schelde- boot': de dienst aan het eind van de middag, die druk was omdat medewerkers van De Schelde in Vlissingen er massaal mee terug naar huis voeren. Het bestuur van de stichting, met als gangmaker Jan Schoonaard, wil die nostalgische herinneringen le vend houden. Alle 26 modellen die tussen 1828 en 2003 de Wester- schelde overstaken, worden nage maakt. Daarnaast verzamelt het be stuur herinneringen en anekdotes van gebruikers, vertelt Schoon aard. „We willen ervoor zorgen dat ook onze kleinkinderen nog iets over 'de boot' weten." Om dat te bereiken, maakt het bestuur nu een stappenplan. Hulp komt van een 'comité van aanbeveling' met een aantal klinkende namen: Jaap Hennekeij (oud-gedeputeerde), Jan Schaalje (wethouder), Cees van Liere (oud-burgemeester), Frank van de Vijver (dierenarts) en Jan Maat (advocaat). Onze wens is dat de eerste boot in 2014 geplaatst wordt", geeft Schoonaard aan. „Dat zou mooi sa menvallen met de viering van 200 jaar Zeeuws-Vlaanderen." De laat ste veerboot zou dan drie jaar later klaar zijn. De modellen worden in de buiten lucht tentoongesteld, in een vitri ne met kogelvrij glas, zodat vanda len er niet bij kunnen. Ze worden voorzien van ledverlichting, zodat de veren ook in het donker zicht baar zijn." Daar zit nogal een prijskaartje aan, erkent Schoonaard. „We zijn in on derhandeling met een firma die modellen bouwt. We schatten dat we per boot 18.000 tot 20.000 eu ro nodig hebben; bij elkaar'dus on geveer een half miljoen euro. Dat is veel geld, maar we hebben vijf jaar om het bij elkaar te zoeken. Dat moet lukken." WmmsL 'sËmf&fèwm GOES - De dolfijn van Goes heeft gezelschap gekregen van een zeemonster, met trekjes van het monster van Loch Ness. De twee beesten dobberen sa men in de Oostvest. „Zolang ze mooi zijn en niet in de weg liggen, mogen alle beelden blijven liggen", laat burgemeester René Verhulst weten. foto Willem Mieras KOZIJNEN ZONWERING President Rooseveltlaan 735 Vlissingen T 0118 - 41 84 77 T 0113 - 56 40 04 F 0113 - 56 30 09 info@hogazon.nl www.hogazon.nl (T vrijdag en zaterdag:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61