Sociale functie Buffelen in de buurtwinkel zeeland 123 "■uiting schoof Ü3H| werklozen onthuld Leren golfen op de Nationale Open Dag Leger des Heils viert 125-jarig bestaan Live optreden in de Graaf van Buren pekaar Skatemiddag op plein bij het Groene Woud Sponsortocht voor de strijd tegen kanker 'Zorgvuldigheid Havenkunstwerk van /TXAutoTeam vrijdag 20 april 2012 Kleine buurtsupers hebben ook een sociale functie. Zo treffen de bewoners van het verzorgingshuis in 's-Heerenhoek elkaar in de Troefrnarkt voor een praatje. De inwoners van 's-Heerenhoek beschikken weer over een eigen supermarkt. Het loopt er nog niet storm. Aan uitbaters Peter en Astrid Uitenhoven ligt het niet. Ze lopen zich het vuur uit de sloffen om van hun droom een succes te maken. door Frank van Cooten De vlag in 's-Heeren hoek hing halfstok toen de voormalige supermarkt van Fred de Jonge vorig jaar sloot. Een dorp zonder fat soenlijke dorpswinkel werd als een groot gemis ervaren. De leef baarheid stond op het spel. Rond dezelfde tijd waren vijftigers Peter en Astrid Uitenhoven uit Lei den toe aan een nieuwe uitdaging. Beiden werkten al zo'n beetje heel hun leven in de supermarkt branche maar waren de drukke randstad een beetje beu. „We speelden al een tijdje met het idee naar Zeeland te verhuizen om als zelfstandige zelf een dorps winkel te runnen. Ik wilde im mers niet tot mijn 65e bedrijfslei der van een grote supermarkt blij ven. Dat zou ik fysiek niet redden. De supermarkt in 's-Heerenhoek was in eerste instantie niet in beeld. Fred wilde het pand oor spronkelijk alleen verkopen en dat was voor ons geen optie. Later be sloot hij echter het pand te gaan verhuren en toen was de deal snel rond." De bank reageerde echter scep- Peter en Astrid Uitenhoven runnen de nieuwe supermarkt in 's-Heeren hoek. „We controleren de versheid van onze groenten en fruit regelma tig." foto Willem Mieras tisch. „Ons bedrijfsplan stak welis waar goed in elkaar maar de bank was wat huiverig over het feit dat we niet van 'hier' komen. Geluk kig kregen we een subsidie van 25.000 euro van R&B Wonen, zo dat we aan de slag konden." Fred en Astrid kozen bewust voor de Troefmarkt-formule. „Kwaliteit staat hoog in het vaandel en door de samenwerking met de Versunie hebben we de mogelijkheid vier keer per week vers te leveren." Fred en Astrid leverden wat marge in om niet te duur te worden maar de eigen prognoses van het bedrijfsplan komen nog niet uit. „Hoe dat komt? Wisten we het maar. We folderen, zijn niet te duur geprijsd en onze service gaat heel ver." Hoe ver die service gaat, bleek tij dens de paasdagen. Peter bracht persoonlijk een salade bij een klant thuis omdat het beloofde product niet op tijd binnen was. „Toen ben ik stad en land afgereist om de salade persoonlijk aan die mevrouw te geven. Gratis natuur lijk. En als klanten om producten vragen die wij niet in huis hebben, zorgen wij ervoor dat ze in de win kel komen." Peter en Astrid voelen zich wel thuis in 's-Heerenhoek. „Toen ik 50 werd, stond er een Sarah voor de deur. En ik kreeg die dag veel kaartjes en telefoontjes. Allemaal van klanten. Daar werden we bei den een beetje ontroerd van", zegt Astrid. Om meer klanten in de winkel te krijgen, wil het onderne mersduo wijn- en bierproeverijen gaan houden en een klantenpanel met inwoners uit het dorp in het leven roepen. „Als het niet veran dert, houden we het nog een half jaar vol. Maar we gaan door tot het bittere einde. We hoeven echt niet rijk te worden. Een boterham met een beetje beleg is genoeg." www.pzc/video GOES Het geheim van de golfswing, het putten, chippen en pitchen wordt zaterdag onthuld tijdens de Natio nale Open Golf Dag. Golfprofessio- als geven demonstraties, onder be geleiding kan er op de 18-holes wedstrijdbaan worden gespeeld en bij de receptie is er informatie be schikbaar Golfclub de Goese Golf. Van 12.00 tot 17.00 uur is iedereen welkom. GOES Vanwege het 125-jarige bestaan van het Leger des Heils geeft het Praise Worshipkoor Confidence zater dag een gezamenlijk concert met de Regionale Jeugd Brassband Zuid-Nederland. Het Leger Des Heils is dit jaar al 120 jaar in Goes gevestigd. Het concert begint om 20.00 uur en vindt plaats in de kerkzaal van het Leger Des Heils. De toegang is gratis. KORTGENE De band Bandover speelt zaterdag in de Graaf van Buren in Kortgene. Bandover laat muziek uit de jaren '70 en '80 horen, zoals nummers van Joan Osborne of Led Zeppelin. De band bestaat uit vijf leden; zan geres Yvon en haar zus Diana, Sjaak, Eli(b)as en Onslow. Het live optreden begint om 22.00 uur en de toegang is gratis. tegels gebakken klinkers (nieuw en herbruik) vijverranden beitratin9*matartel«n bv Kanaal weg 83 4401 PE Vlake 0113 38 16 62 info@pekaar.com wwww.pekaar.com KAPELLE Op het skateplein bij sportcentrum het Groene Woud aan de Vroon- landseweg in Kapelle is zaterdag een skate-evenement, bedoeld voor zowel de beginnende skaters als de gevorderden. Deelnemers die geen spullen heb ben, kunnen deze lenen. Zowel stepjes als skeelers en waveboar- den zijn uit te proberen. Er worden wedstrijden met prijzen gehouden. De skatemiddag is van 13.00 tot 17.00 uur. GOES PKN Goes houdt zaterdag een spon sortocht om het gezin van Denise den Braber te steunen. Ook gaat er financiële steun naar het Koningin Wilhelmina Fonds. Deelnemers kunnen wandelen, toerfietsen of ra cefietsen. Het inschrijfgeld voor de tocht bedraagt tien euro. Dit be drag kan hoger zijn door sponsor geld op te halen. Het programma start vanaf 10.30 in De Hoogte in Goes. De dag eindigt om 17.00 uur met een hapje en drankje. Aanmel den: 06-22036068 of simonvkeulen @gmail.com. De doop van het kunstwerk in Sint-Maartensdijk. foto Willem Mieras KATTENDIJKE - Het Goese college wil zich 'tot het uiterste' inspan nen om de communicatie rond de eventuele sluiting van basisschool de Kattenschulp in Kattendijke zorgvuldig te laten verlopen. Dat antwoorden B en W op vragen van de Goese GroenLinks-fractie. Het bestuur van openbaar onder- wijskoepel Nobego adviseert B en W om de school wegens het te ge ringe leerlingaantal te sluiten, maar de manier waarop dat is ge beurd kwam het bestuur deze week op felle kritiek van ouders.te staan. Ook het Goese college vindt dat de communicatie vanuit Nobe go te wensen heeft overgelaten. SINT MAARTENSDIJK - In de middag zon is donderdag het kunstwerk aan de haven in Sint-Maartensdijk gedoopt met een emmer water. Het kunstwerk is gemaakt door een groep werklozen. Het beeldt de contouren van de oude haven van Sint-Maartensdijk uit. Vier van de acht werkzoekenden waren aanwezig om hun produc tie te aanschouwen. De werkzoe kenden hebben de afgelopen drie maanden onder begeleiding aan het kunstwerk gewerkt. Volgens Louis Geleijnse van Dutch Art Match, het bureau dat het project heeft bedacht, hadden de' deelne mers amper ervaring met metaal en lassen. Volgens Geleijnse was het de be doeling dat de werkzoekenden in dit project werkten aan hun kan sen op een baan. Bij twee van hen is dit zelfs al gelukt, tijdens het pro ject zijn ze benaderd voor een be taalde baan. Het kunstwerk, dat ontworpen is door Danny van Rijt, is opgeno men in de Kunstroute Tholen 2012. Die wordt gehouden op zater dag 28 en maandag 30 april. Ook in Scherpenisse en Sint-Annaland komen kunstwerken die herinne ren aan de verdwenen havens. Het idee om kunstwerken bij de oude havens neer te zetten, komt van de Koninklijke Nederlandsche Heidemaatschappij (KNHM). Wir leben Autos. Gemiddeld brondstofverbruik i Ai" lie geldig zolang de voorrac iter/100 km 11.3 -1,2; kms/llter: 8,8 - 83,3; CO? gi/km 265 - 27 ij» end. afleveiingskosten, metallic lak en eventuele opties. LJCA voel je v r i j Goes Pearyweg 19, (0113) 23 79 23 Vlissingen Bedrijfsweg 2 (Vrijburg), (0118) 461710

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59