Plafond kosten themajaar 221 zeeland Begin aanleg fietspad Geersdijk-Wissenkerke Fors meer parkeerboetes uitgedeeld in Goes Raad Goes wil uitgaven in de hand houden Peter Uitenhoven Oeveren vrijdag 20 april 2012 door Luc Oggel GOES - Een meerderheid in de Goe- se gemeenteraad heeft donderdaga vond een plafond ingesteld voor de kosten die mogen worden ge maakt voor het themajaar 2013. SGP-CU, GroenLinks en D66 stem den tegen een motie van WD en PvdA, waarin onder meer is vastge legd dat de kosten het vooraf afge sproken bedrag (exclusief sponsor gelden) niet mogen overstijgen. Goes wil in 2013 jaar een thema jaar houden rond Latijns-Amerika en had de raad daar aanvankelijk 350.000 euro voor gevraagd; 50.000 voorbereidingskosten en drie ton voor activiteiten. Tijdens de commissievergadering van vori ge week gaven de meeste fracties echter aan dat te gortig te vinden. Daarop pasten B en W het voor stel aan en werd het bedrag met een ton verlaagd. Aangezien Goes elke vier jaar een themajaar houdt, wilde het college wel dat er vanaf 2014 dan een ton per jaar zou wor den gespaard voor het volgende themajaar in 2017. Hoewel de meeste partijen de verlaging posi tief ontvingen (maar nog altijd aan de hoge kant vonden) werd het spaarvoorstel te voorbarig ge vonden. Plaatsvervangend porte feuillehouder René Verhulst zegde toe dat daar nog op zal worden te ruggekomen. Hij verontschuldigde zich wel voor het feit dat er reeds een uitnodiging voor een ideeën- avond voor inwoners, verenigin gen en andere belangstellenden (volgende week dinsdagavond in het stadskantoor, red.) was ver stuurd voordat de raad een besluit had genomen over het geld. Voor al de SP had daar grote moeite mee. De partij had een motie klaarliggen, maar diende die uitein delijk niet in. Het college nam de WD/PvdA-motie al ter harte voor dat die in stemming werd ge bracht, reden voor GroenLinks om tegen te stemmen vanwege overbo digheid. D66 stemde tegen omdat de motie ook kijkt naar 2014 en verder, terwijl er dan wellicht een andere raad zit. SGP-CU ging niet mee omdat die partij geen geld op zij wil zetten voor volgende jaren. Uiteindelijk werd alleen besloten over het voorbereidingskrediet van 50.000 euro. Dat werd una niem besloten. De overige twee ton zal wel in de begroting wordn opgenomen, maar dat geeft de raad nog de mogelijkheid er op te rug te komen WlSSENKERKE - Het nieuwe fiets pad tussen Wisssenkerke en Geers- dijk langs de Provincialeweg krijgt per aanstaande maandag vorm. Aannemer BAM Wegen BV Regio zuid wat vciwacrtr 30 juni klaar te zijn. Tijdens de uitvoering van de werkzaamheden worden delen van de rijbaan in één richting afge sloten. Per dag rijden circa 1500 motor voertuigen en 150 fietsers over de ze weg, plus landbouwvoertuigen. Wegbeheerder Waterschap Schel- destromen wil de veiligheid op de weg vergroten door 'groot verkeer' van 'klein verkeer' te scheiden. Dat kost 940.000 euro, waarvan de g0j]2££Q££ Mnr»rd-Bovoland 235.000 euro betaalt, het water schap 465.000 euro en de provin cie legt 240.000 subsidie bij. Bromfietsers blijven op de weg rij den. De snelheidslimiet blijft 60 km/u vanwege de bomenrij die vrij kort aan de weg stond - aan Wissenkerkse zijde is die gerooid. Dit najaar staan er nieuwe bomen. „Klant- en servicegerichtheid zijn belangrijke kenmer ken van onze supermarkt. Dat ene rotte appeltje of dat ene rotte boontje bepaalt de kwaliteit van de afde ling. Daar zijn we heel kieskeurig in. Wat niet meer goed is, gaat direct weg." 1 Wanneer u toe bent aan een nieuwe Mercedes-Benz SterOccasion wilt 11 hef liefst een Sterdcalcr van Zeeuwse komaf: Het grootste assortiment Mercedes-Benz SterOccasions bij de nummer één Sterdealer: MBvanoeveren.nl Van' door Luc Oggel GOES - In Goes zijn vorig jaar 3411 parkeerboetes meer uitgeschreven dan 'begroot'. Dat staat in het jaar verslag Integrale Handhaving Goes over 2011. Het gaat om zowel fiscale bonnen (geen kaartje gekocht, parkeertijd verlopen) als Mulderfeiten (fout- parkeren). Wat betreft de eerste ca tegorie was uitgegaan van 9500 stuks (eindstand 10.341), in de tweede categorie was 3500 bon nen-het streven, maar werd uitein delijk uitgekomen op 5570. De meeste bonnen zijn geschre ven in de binnenstad. Vooral in de Singelstraat, op de Grote Markt en in de omgeving van parkeergarage en Westwal werden veel overtre dingen geconstateerd. Het aantal bekeuringen is substan tieel hoger uitgekomen doordat meer toezichthouders opsporings bevoegdheid hebben gekregen. Daarnaast zijn er vorig jaar leer ling-boa's (bijzondere opsporings ambtenaren) ingezet via een spe ciaal traject. Dit jaar is dat niet het geval. Hoewel er meer bonnen zijn ge schreven, is tegelijkertijd het aan tal bezwaren en verzoeken bij de officier van justitie om de bon te verscheuren afgenomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 58